Telesne spremembe ob jemanju kontracepcijskih tabletk

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 02. Mar. 2010 16:23

čuftika napisal/-a:Pri jemanju tabletk Yaz je normalno prisotna menstruacija, tko da ne vem kdo te je rachka_ v to prepričal, ampak to 100% ne drži, mela sm te tabletke (sicer zelo kratko) ampak menzo sem mela pa normalno! dobiš jo med 2. in 3. dnevom, ko zadnji tabletki (24.) potem ješ pa še te placebo, sej bi napisala v barvah , sam nisem ziher kere so kok obarvane :)


kot sem že omenila, mi je to rekla moja ginekologinja.

in ja, tudi meni se je zdelo čudno in si ne znam razložit zakaj neki bi mi natvezila takšen bulšit.. sicer pa glede na njene druge izjave začenjam rahlo dvomit v njeno profesionalnost.
komaj čakam oddajo brisa v kratkem, da jo šokiram z novico, da imam menstruacijo.
mogoče bo pa rekla, da je z mano kaj narobe :D
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 02. Mar. 2010 16:25

kako pa ste uporabnice YAZ tabletk sicer kaj (ne)zadovoljne s kakimi telesnimi/zdravstvenimi spremembami?
jaz se bojim predvsem pretiranega zastajanja vode v telesu, kr mi to povzroča migrene in je prav to bil tudi razlog, da sem jih leto nazaj nehala jemat..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
AnčiZaspanči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a AnčiZaspanči » 02. Mar. 2010 18:01

Meni je ginekologinja rekla, da yaz tabletke vsebujejo nek drug hormon kot druge in da naj bi ravno to preprečevalo zastajanje vode v telesu. Jest osebno sem pa ful zadovolna s temi tabletkami..sploh mi je všeč ker jih jemlješ brez pavze. Sprememb na mojem telesu sicer nisem opazila, mogoče le malo večje prsi ampak ne prav dosti. :)
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 21. Mar. 2010 16:41

Jaz sem pa že ene dve leti na Diane 35 in sem čisto zadovoljna z njimi. Nisem opazila nobenega nihanja v razpoloženju (kar je itak lahko posledica česa drugega in ne nujno tabletk), spremembe teže, edino koža se mi je izboljšala. :wink:
enaaa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 16. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a enaaa* » 22. Mar. 2010 16:51

prib. 8 mescev jemljem diane 35 in nisem opazla kakšnih bistvenih sprememb, razen izboljšanje kože - manj mozoljev in šibkejšo mentruacijo :)
What makes you different..
Makes you beautiful
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 22. Mar. 2010 19:37

Meni so Diane 35 tudi izboljšale kožo (predvsem zato sm jih jemala).
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 28. Mar. 2010 20:49

a tiste punce ki ste nehale jemat tableke..a so se vm joške kej zmanjšale..??
mal neumno uprašanje sam me res zanima(ker so se mi povećale za celo košarico in morm use modrce zamenta:)
tralala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a tralala » 28. Mar. 2010 23:25

hm... malo sm prebirala že za nazaj.... samo je tako morje podatkov... ocean... se človek kar zgubi... No js sm pred 2 mesci zamenjala tabletke iz harmonet na Yaz (no, gin. mi jih je zamenjala). Zdaj pa ful ne vem, koliko časa se telo približno navaja na spremembe.
Prvič po menjavi sm mela M 2 tedna, 2. se na srečo to ni ponovilo... in OK.
Že ko sm vzela prvo tabletko so me zelo začele bolet prsi in me še vedno. In to ne samo pred M, kot so me ponavadi prej, ampak non stop. Hočem it tečt in ne morem, ker me bolijo. Niti spat ne morem tako dobro kot prej.
Pa še predM. bolečine so se nekoliko povečale, ampak nič tako neznosnega, sploh v primerjavi s stanjem brez tabletk.
Čutim pa tudi ful utrujene noge, konstantno zatečene. Kot uni dan predM. ob jemanju harmonet.

Vem, da niste vedeževalke. Vem, da bom prej ali slej klicala gin. Samo zdaj nimam časa-izpit. In vem, da je ona kot tank (direktna, hitra,odločena), sestre pa so najbolj nesramne sestre, ki jih je medicinska stroka ustvarila, tako, da bi rada prišla pripravaljena, ne da se mi bo kdo od njih smejal ...

Torej, a je veliko ali malo možnosti, da bo še prišlo kakšno izboljšanje stanja v naslednjem mesecu? Predvsem z bolečino v prsih ali je to ful nevarno, npr. za zdravje?

No, pa še to, ker vedno vidim nasprotujoča si mnenja, po kolikem času je pametno narediti premor s tabletkami, in koliko je minimalni čas premora? Sej vem, da je blo to že stokrat povedano, ampak vedno preberem kaj drugega. Najlepša hvala....
AnčiZaspanči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a AnčiZaspanči » 29. Mar. 2010 9:01

Glede menstruacije, ko si jih začela jemat ti lahko samo povem, da je blo pri meni isto. Prvi mesec sem imela menstruacijo celo večnost..ampak je blo to res samo prvi mesec, zdej je pa vse super..meni so se bolečine med menstruacije zaradi tabletk nehale, koža se mi je izboljšala,...
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 30. Mar. 2010 16:28

Jemljem Yasminelle malo manj kot 2 leti. Težav nisem imela nobenih, bolečin med menstruacijo ni več (prej sem imela grozne; do zdej pa se mi je samo 2x zgodilo da me je kaj zvijalo)
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 30. Mar. 2010 16:38

Enako, Yasminelle, prav tako dolgo obdobje, vendar sem vmes že nehala jemat. Krči so večinoma izginili, prišle pa so joške. :cool: :D
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 30. Mar. 2010 18:06

tralala, mene so tudi začele ful bolet prsi, ko sem začela jemat YAZ.. sicer jih jemljem kot ti, šele 2 mesca tako d upam, da se stanje izboljša :) pravzaprav trdno verjamem, da bo ker so mi ostali slabi učinki ob začetku jemanja že zginli :D
ampak koža pa še kr ista.. hmmm.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 30. Mar. 2010 18:10

Naj malo poročam o napredovanju terapije Cerazette :twisted:
Stanje s krvavitvami se je končno ustalilo, tako da po 5-ih mesecih mučenja teče že drugi mesec brez mesečne rente in katerih koli drugih krvavih pojavov. Tako, da sotrpinke, ki vas to skrbi in imate pomisleke, očitno se zadeva uredi, če malo potrpiš. Je prav veselo tole no-periods :)
Drugače ni večjih problemov, razen še zmeraj slabega stanja kože, katerega vsaj malo obvladujem z ustrezno nego, žal pa se zadeve resnično obvladati ne da, ker je vseeno problem hormonskega izvora. Druga manj nadležna težava so boleče prsi, ampak to ne traja ves čas.
Zaenkrat sem zadovoljna (drugega mi tako ne preostane).
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 31. Mar. 2010 9:00

A je kateri zdravnik predpisal tabletke zarad prevelike poraščenosti oz. pač nihanja v hormonih al karkol?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Apr. 2010 12:46

rachka_ napisal/-a:kako pa ste uporabnice YAZ tabletk sicer kaj (ne)zadovoljne s kakimi telesnimi/zdravstvenimi spremembami?
jaz se bojim predvsem pretiranega zastajanja vode v telesu, kr mi to povzroča migrene in je prav to bil tudi razlog, da sem jih leto nazaj nehala jemat..


voda mi ni zaostajala v telesu-se pravi nisem bila napihnjena, tako kot pri logestu... Vse je blo cool pri teh tabletkah, razen vmesnih krvavitev, odsotnosti želje po spolnosti in grozne suhosti nožnice...To me je privedlo do razmišljanja, zakaj jih sploh jest, če mi do spolnosti sploh ni zaradi njih in če mam v enem mescu 3X krvavitve po več dni, takrat tak spolnih odnosov ne morem met (teoretičnobi šlo, samo meni res ni fajn krvavitev in sex, sam ko pomislim na to komvinacijo). Ko sm nehala z njimi, o krvavitvah ni več ne duha ne sluha, niti o drugih zadevah povezanih s tabletkami...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov