Težave s spanjem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 23. Sep. 2004 19:40

mene pa zanima, če ma še katera bleme s spanjem. js sn namreč ful zaspana, ampak sploh ne morn zaspat! najlažje zaspim proti jutru, ob kakih 6h.

tak da razmišlam o uspavalnih tabletah. a jih kera uporabla? se ji dobi brez recepta? katere so najboljše oz. katere uporablate ve?

HVALA!
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 23. Sep. 2004 19:54

oh te uspavalne tablete na recept :nein: ....rajš jih ne jemat pol res postaneš odvisn in brez njih ne morš it spat.....

v lekarnah majo tud iz zelišč tablete,pa te znaju pomagat.drugače pa probi s kakšno aroma terapijo,pa toplim mlekom z medom....
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 23. Sep. 2004 20:12

a to tud obstaja? Jz spim kot top :D
Baje pomaga topu mlek z medom pred spanjem. pa se dobr je :wink:
... se non ti cerco non vuol dire che mi hai perso <3
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 23. Sep. 2004 23:34

na tak način (z nabavo tablet) ne boš rešila bistva oz problema, zarad katerega se ti je nespečnost pojavila.
ponavadi, kadar pretirano razmišljaš je težko izklopiti možgane, zato ti bi mogoče pomagala fizična vadba, v smislu, da se telesno izčrpaš ... garantirano, da boš spala kot top ;)

lahko tud, da si spremenila položaj spanja, ali pa podtalne vode.
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 24. Sep. 2004 7:21

Saj verjamem, da je problem, če ne moreš spat. Na srečo se mi redko zgodi, ampak takrat, ko se mi je naslednji dan kriza v glavi!
Včasih pomaga kakšen topel kakav, mene tudi kakša knjiga uspava, ali pa križanke, če jih rešujem zvečer. Ko sem se učila meditirat, sem tudi zmeraj vmes zaspala :) Probi!
Zadnjič spremenil samjaz, dne 30. Avg. 2005 23:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 24. Sep. 2004 7:26

Jaz nimam problemov s spanjem
Inanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 20. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Inanna » 24. Sep. 2004 8:01

Kopel, potem pa se toplo mleko, z medom ali brez. vedno pomaga
dzeljan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dzeljan » 24. Sep. 2004 8:59

Bouhica... tudi jaz zelo dobro poznam problem nespečnosti, saj me je dolgo časa pestil. Meni pomaga metin čaj, ki zelo pomirja, v lekarni pa lahko dobiš tudi zeliščne uspavalne tablete (brez recepta) - Sanosan ali Hova. Tablete po mojih izkušnjah in po navodilih za uporabo, nimajo kakšnih stranskih učinkov, notri so pa zelišča.

Drugače pa - meni je najbolj dolgoročno pomagalo nespečnost odpraviti redno gibanje. Tečem 4 x na teden, pozimi hodim na aerobiko in fitnes in spim ko ubita. Če pa slučajno ne morem gibati zaradi kakšnega razloga, se že po petih dneh premetavam po postelji, namesto da bi spala.

Upam da ti je tole kaj pomagalo, pa lep spanec ti želim

Dzeljan
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 24. Sep. 2004 10:02

prej nikol nisn mela blemou s spanjem. vem, da je to zaradi skrbi, ampak ne morn si nč pomagat... tolk stvari na kupu se je zaj totalka spremenilo, da brezveze... :? danes je blo malo boljše, me je nekdo fajn pomiriu :)

pa še glava me je spet fajn začela bolet! zdravniki itaq ne bojo nč rešl, ker sn 4 leta hodla na nevemkakšne vse preglede k nevemkaterim vse strokovnjakom, pa niso nč ugotovil. :roll: predvidevajo pa da je to zaradi obremenitve (v mojem primeru-preveč se sekiram). eh sploh ne vem kaj še nardit... :nixweiss:

ma sej ne, da ne bi bla utrujena in zmatrana. js komi še gledam, ko grem v pojslo, ampak kaj ko se pol še premetavam in sploh ne morn zaspat.

HVALA za nasvete! čeprau medu sploh ne maram, bom poskusla :wink:
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
fiona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 245
Na forumu od: 6. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a fiona » 24. Sep. 2004 10:25

Od Teekanne obstaja caj Sweet Dreams, vsebuje ta prava zelisca. Poskusi. Ce pa ti misli nagajajo, pa se posluzi kaksne tehnike sproscanja, . Npr. Njprej malo sportanja, potem tus in sprostitev....aaaa. Deluje. Ampak pozor pri energicnih treningih, sem hodila na tae bo, ob pol desetih zvecer je bil zadnji trening. V telesu sem se imela eno uro po treningu toliko adrenalina, da nisem mogla zaspat. Tako da tud s sportanjem pred spanjem zmerno.
ce se pa ful sekiras, je sport pravi antistres, sploh ce si pod pritiskom. Jaz sem imela tud dve leti zelo tezko obdobje, brez sportanja ne bi sfurala.
:juggle:
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 24. Sep. 2004 10:32

Js tut križanke rešujem, če ne morem zaspat. Ampak me ponavadi zmanjka še preden jo rešim do konca.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 24. Sep. 2004 10:43

Jst ponavad tut ne morm zvečer zaspat, k skos neki razmišlam pa tko. Zdj sm pa začela da zvečer ko se uležem, si začnem u glavi u bistvu neko pravlico prpovedvt-ampak si jo predstavlam. Primer: Da sm šla na avion u New York k bivšmu sosedu, pa da sm šla zvečer vn, pa sm srečala enga znanga igralca, pa... uglavnm sprot si zmišlam pa predstavlam, ampak ne preveč tisto razmišlat kaj pa pol, ampak čist na easy...ej, nikol ne pride do "zanimivih" stvari :knuddel: :D k prej zaspim. :( Ne vem no, men pomaga. :)
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 24. Sep. 2004 10:43

torej bo od zaj naprej orbitrek moj :) :) :) :) :)
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 24. Sep. 2004 13:30

majchy napisal/-a:Jst ponavad tut ne morm zvečer zaspat, k skos neki razmišlam pa tko. Zdj sm pa začela da zvečer ko se uležem, si začnem u glavi u bistvu neko pravlico prpovedvt-ampak si jo predstavlam. Primer: Da sm šla na avion u New York k bivšmu sosedu, pa da sm šla zvečer vn, pa sm srečala enga znanga igralca, pa... uglavnm sprot si zmišlam pa predstavlam, ampak ne preveč tisto razmišlat kaj pa pol, ampak čist na easy...ej, nikol ne pride do "zanimivih" stvari :knuddel: :D k prej zaspim. :( Ne vem no, men pomaga. :)


:ja: Uuuuuuuuu dobra ideja! :ja:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 25. Sep. 2004 19:56

Si kdaj razmišljala, zakaj ne moreš zaspati? Te kaj muči? Imaš nerešena vprašanja?

Kot so že punce povedale, tuš, toplo mleko pa spat. Pomaga tudi, če se čez dan več gibaš da utrudiš telo in organizem.

Priporočam ti, da se ne spuščač v razne tablete proti nespečnosti, raje preizkusi naravna zdravila šele nato pejt naprej na to.

Pred nekaj meseci sem imela isti problem. Po cele noči sem bila na PC-ju, zaspala sem komi proti jutru okoli 6h ali pa celo kasneje, tudi ob 12h.
Potem sem spala cel dan in normalno sem bila zvečer spočita. In tako se je ponavljalo. Dokler nisem prebedela cele noči, dan pa sem preživela s svojim kužkom. Zvečer sem padla v posteljo in zaspala kot ubita.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov