Težave s spanjem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ILLEN
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 2. 2009
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a ILLEN » 02. Feb. 2009 19:50

sweet_kitty napisal/-a:Punce, eden od razlogov je lahko tud premal hrane. Ko sm se zdravla anoreksije, se zaspala šele tam enkrat ob 5h zjutraj in spala največ tri ure. Tko da, pazte tud na to.
Drugač pa ja... Že kak mesec zaspim res ful pozno. Prav tako ful premišlujem, mislim da grem čez eno krizo, ker sem tud nasplošno čist slabe volje, utrujena, nič mi ni všeč... Najhujši čas dneva mi je zvečer, ko nikakor ne morem zaspat in me ful enih stvari matra. Čist bad :(. Upam da bo hmal bolš...


k da bi sebe poslusala :?
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 02. Feb. 2009 22:55

Jaz sem imela probleme s spanjem.. Ampak takrat sem bila anksiozna pa sem celo noc razmisljala in premlevala dolocene reci.. Vsaj podzavestno, zavestno pa malo manj..

Zato sem potem cez dan veliko spala in nisem nic naredila, tako da se je ponavljalo..

Ko se je to resilo je tudi spanje se uredilo..

Dandanes ne morem spat samo, ko imam kaksne probleme..

Si premislila zakaj ne mores spat?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Feb. 2009 23:00

Jaz isto, včasih pač anksoiznost in živci naredijo svoje. Ponavadi sem seveda še bolj živčna, ko gledam koliko je ura pa štejem čez koliko ur moram vstat, če imam naslednji dan obveznosti. Njah, zato so pa tablete, ki pomagajo spat in pomirijo živčke :D
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 02. Feb. 2009 23:04

Tearjerker napisal/-a:Jaz isto, včasih pač anksoiznost in živci naredijo svoje. Ponavadi sem seveda še bolj živčna, ko gledam koliko je ura pa štejem čez koliko ur moram vstat, če imam naslednji dan obveznosti. Njah, zato so pa tablete, ki pomagajo spat in pomirijo živčke :D

Hihihi... ej to se je meni dogajalo pred izpiti... Sedaj se pa prepricujem, da je vse ql, da se mi piiip za izpit al karkoli ze, pa da bo ze se slo..

Spim takrat sicer malcek slabse, ampak po tabletah ne posegam, ker se bojim da bi postala odvisna..

Zame so tablete no go.. :(
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 02. Feb. 2009 23:36

Kaj pa učenje v ležečem položaju? Oziroma kakšna taka zadeva, ki drugače "uspava"? Pri meni je ta zadeva kar učinkovita, kadar me prejmejo občutki nespečnosti. Vzamem v roke kakšno statistiko ali pa metodologijo (ki sta sicer zanimivi, če se ti da razmišljati), ju odprem, pogledam vanju in kmalu zaspim. :D

Če pa to ne gre, pa ogled kakšnega filma. Čeprav...so to le začasne rešitve, če gre za resne težave z nespečnostjo.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 05. Feb. 2009 5:30

Tudi jaz ne morem spati. Večkrat sem zelo nenaspana, a me vseeno ne zmanjka, ko bi bilo treba. Večinoma je to zaradi razmišljanja ...
Pomaga mi meditacija.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 05. Sep. 2012 11:22

Jaz težav s spanjem nimam. Spim in se tudi naspim. :)
sabina2424
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 18. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sabina2424 » 18. Jan. 2013 10:51

Sama sem se pred časom borila s težavami pri spanju. Delala sem ves dan, domov prihajala v poznih popoldanskih ali večernih urah. Bila sem konstantno utrujen, kar je bilo samo po sebi v nasprotju, kako ne morem zaspati, če sem utrujena. Potem mi je pa prijatelj povedal, kdaj sem zamenjala ležišče, ker sem do takrat spala na neki dormeo varianta peni, k je bila že ne vem tri ali štiri leta stara. Malo sem se še pozanimala naokoli in ugotovila, da je ležišče zelo pomembno in močno vpliva na kvaliteto spanja. Seveda, kmalu za tem sem ležišče zamenjala in sedaj spim kot dojenček. sedaj imam lateks ležišče.
Zdravje, glasba
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 18. Dec. 2013 0:13

kaj se kdo praska med spanjem? :roll:
kako odpravit to?
ker imam na nogah vedno več krvavih risov in je nadležno, ker boli ko se brijem, ampak ne vem kako se naj tega odvadim, ker se sploh ne zavedam, da to počnem, zjutraj pa šok :roll:
Zadnjič spremenil Mishela, dne 02. Mar. 2014 18:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Dec. 2013 8:51

Ne razumem točno v čem je problem, ampak če se praskaš med spanjem bi pomojem vžgala ista fora kot pri dojenčkih ko se praskajo - tanke rokavičke oz nogavičke za spanje.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 18. Dec. 2013 16:32

verjetno bolj rokavice ja, glede ne to da se po mečih pa stegnih in dvomim da majo take nogavice :D
sam je tak grozno pol s tem spat, joooj ;(
Zadnjič spremenil Mishela, dne 02. Mar. 2014 18:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 18. Dec. 2013 17:21

mishela, a pa si že probala? Ker jaz si dostikrat dam ponoči tiste tanke bombažne rokavičke gor, seveda spodi še na debelo namažem z masko za roke, pa mi ni noben problem, sploh ne vem, da jih imam gor


jaz mam pa en drug problem s spanjem, namreč vsako noč celo noč tako intenzivno sanjam, da se zjutri zbudim vsa zmatrana :S
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 18. Dec. 2013 18:10

^^pa so vsaj lepe sanje al nočne more? :)

sem mela že rokavice gor ja, zaradi ekcema :) mogla namazat s kremo ali pa oljem in bi naj kao boljše delovalo, če so rokavice gor
Zadnjič spremenil Mishela, dne 02. Mar. 2014 18:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 20. Dec. 2013 17:52

green cookie, moj fant ima enak problem, s tem, da včasih še hodi (oziroma ponavadi kar zalaufa iz postelje). Parkrat se je že lažje poškodoval med nočnimi blodnjami. Zaenkrat še ni našel recepta, kaj naj naredi.
pasiflora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pasiflora » 29. Dec. 2013 22:55

Za boljše spanje pomaga med drugim tudi fizična utrujenost. Tek naprimer, ali kakšna telovadba, če ima katera vrt tudi malo garanja na vrtu. Ampak ne čist pred spanjem, vseeno pa pomaga, da se dobro fizično namučite s čem. Vsaj mene potem kar zmanjka. Pa ne kavic pa pravega čaja piti dokler so težave z nespečnostjo.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov