Težave s spanjem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 07. Dec. 2005 13:37

jz mam tut obcasno tezave s tem kako zaspat. kr enostavno ne morm, pol zacnem pa se razmislat da MORM zaspat kr MORM zjutri zgodi vstat!

men pomaga ce berem knjigo ksno uro (ljubezenske romane, sploh ce so zgodovinski, ahhhhh), pa vsak dan sm vsaj pol ure na orbitreku.

ce mam pa ksne skrbi (izpit, ce me fant jezi, itd) pol pa itak nc ne pomaga.
Uporabniški avatar
mikena77
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mikena77 » 08. Dec. 2005 21:13

ja, dormeo si kupte !!!! :D ne res, pomaga ! jst spim kt baby odkar ga mam !!! in bi učas tko rada razmišlala o mojem lubiju, al enostavno k se uležm... zaspim
Fight for your right!!
MUMI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MUMI » 08. Dec. 2005 21:58

Eno od pravil za dobro spanje je tudi, da moraš iti spat s čisto glavo. Brez skrbi in problemov
:flower:
Uporabniški avatar
x_nika_x
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 20. 5. 2005
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a x_nika_x » 09. Dec. 2005 17:28

ja jst mam zadne čase ful težave s spanjem ker je mačk ugotovil d mi lah ponoč polkna odpera pa praska po šipi d ga notr spustim :evil: :? ....jst rabm čisto temo če ne ne morm spat....par let nazaj me je pa ful luna nosila(baje d me zdej spet :x )
SiSy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 8. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SiSy » 10. Dec. 2005 19:35

JaZ pA Ne MoRem ZaSPaT oB nEdElJa , oB KakIh 3 kOmJ zAspIm :? PA mOJA mUCa SE JE TUt NavAdLa Da Mi PrAsKA pO oknu ,dA Ji Pol oDpRem :twisted: pa ful me je strah ker vem da je drug dan šola pa da se morem vstat zgodaj :oops: [/b]
diable
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a diable » 12. Jan. 2006 14:58

koncno ena k ne zaspi takoj k se uleze v postlo :D jz mam ful probleme s tem.. ves ka pomaga? vsaj pr men. k grem spat mam polno glavo tisoc in ene misli. in to nikak ne gre vn, da bi lahk jz zaspala. pa zmeri se neki novga spomnem. tak da, ob postli mam svincnik pa listke in ce me kej muci (npr.:ce morm nasledn dan kej nrdit pa se bojim da bom pozabla) to NAPISEM, in evo, en problem manj :D drgac pa... pisanje dnevnika.. ja, sej vem kaj bos rekla... kdo pa se dela to.. jz :D sej ne vsask dan. ampak k se ti neki zgodi in pol zvecer v postli k mas cas, premlevas vse stvari. NE!! nabav si en zvezek in take dneve opis, naris, predebatiraj v ta zvezekl. sprav iz sebe vn. in pol bos spala k na oblaku. ker tvoji mozgani ne bodo mel o cem razmislat. probi, men pomaga :D

lp, sanjska vila :D :lol:
Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 25. Apr. 2008 13:44

podobno je bilo pri meni, včasih nisem mogla zaspat tud po dve tri ure, kar me je morilo. Pa sem že bila malo zaspana. No zdj ko delam vsak dan po 8 ur, zvečer zlahka zaspim.

Poskušaj biti dejavna čez dan, ali kej treniraj, pospravljaj po hiši..da porabiš mal energije
Always look on the bright side of your life.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 25. Apr. 2008 13:54

nespečnost je problem ja...jaz mam obdobja ko ne morem zaspati do 4h zjutraj (ob 6h pa vstajam)...probala s perseni, gibljem se čisto dovolj, pomgalo pa ni kaj dosti...taka obdobja trajajo po nekaj tednov, potem pa spet spim kot top
psiha pač...
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 25. Apr. 2008 15:26

pri meni to traja ze par let, sem ful zaspana, pa nikakor ne morem zaspat. in NIC ne pomaga...ne toplo mleko, ne dnevniki, zvezki, persen, hova,.... :( edin da skadim mal trave..pol spim ko top :D ampak ne, nebom..:)
h3x0r89
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 17. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a h3x0r89 » 25. Apr. 2008 15:27

hudo ,.
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 25. Apr. 2008 16:33

Ah ja..očitno nimam sam jst takih problemov s tem spanjem. Name najbolj od vsega vplivajo obveznosti na faksu - če se približuje kak izpit in se morm po cele dneve učit učasih tudi 4 ure po tem ko se vležem v postlo ne morm spat :( Enkrat sm šla spat ob ene 5ih (ker se pač ponoči učim - ja vem to ni dobr..) in ob 11.30 sm bla še budna k sovica - se mi velikrat zgodi d pač tok neki nezavedno premišlujm, kr ene nepovezane misli mi švigajo sm in tja, če mam zaprte oči se mi zdi to "nenaravno" se mrm prov prsilt v to..groza. Takrt sm pol ustala ob 12ih in šla ponavlat snov, nato pa mi je ob pol 7ih popoldne celo ratal zaspat za eno uro (pa še to sm rabla 1 uro d sm zaspala); mah dj, čist sm v ku*** :? Aja drugače s spanjem nimam nobenih problemov - med poletnimi počitnicami ali ko so izpiti še daleč zaspim brez problemov :)
Uporabniški avatar
*waterlily*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *waterlily* » 26. Apr. 2008 7:53

Men se kdaj naredi na ne morm zaspat in pol me začne kr neka panika grabit da morm zaspat kr drugač zjutri ne vem kaj bom nardila...pol ratam pa čst znervirana in ni šans de bi pol taka živčna zaspala.

Ampak sm se zdej nekak navadla da si enostavn mislem, da tut če pač ne morm zaspat sej je že to neki, da ležim - tut to je počivanje, zjutri bom pa že nekak :wink: ....no pol pa največkrat zaspim :D
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 26. Apr. 2008 12:41

Js tut včasih ne morm zaspat, pa pol kj premišlujem in se premetavam po postli. Pa neki časa mi je vroče, neki časa me zebe...
No ampak morm rečt, da je zadnje čase precej bolš; velik laži zaspim (pa ne vem zakaj je zdj bolš-mogoče k sm bl zmatrana, k grem spat).

Drgač je pa nm reku prfoks za filozofijo iz sredne šole, da če ne moreš zaspat, ne smeš premišljevat, zakaj ne moreš zaspat, ampak morš mislt na kj čim bl dolgočasnga.
On baje misle na to, kako bo oprav avto (ker tega res ne mara počet) in to vse v detajle. :lol:
Ampak baje deluje. :wink:
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 26. Apr. 2008 13:38

Jaz mam zdaj novo foro da premišljujem kaj bom zjutri oblekla...pa si nekaj sestavljam, pa razmišljam kam vse moram it in kaj bi blo temu primerno, pol pa vmes zaspim (ful smešno je, da si še dam v mislih uhane in ostali nakit gor, zjutraj pa navadno pozabim na to :) včasih pa sploh pozabim kaj sem si zamisnla )
Drugače pa si tudi rečem da vsaj ležim, da se vsaj nekaj odpočijem...ker drugače me panika zgrabi, kako bom nenaspana.
Houd de wereld tegen
ILLEN
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 2. 2009
Kraj: LJUBLJANA

Neprebrana objavaNapisal/-a ILLEN » 02. Feb. 2009 19:47

*kylie* napisal/-a:Par tednov nazaj.. tud sama mam es grozne probleme s spanjem..
namrec, ne morem zaspat do kasne 3-4 zjutraj... pol pa bi kr non stop spala... sploh mi se ne da se vstat...
sem praw brez volje.. pa se v taki depresiji..
ne vem kako naj dam vse to v normalo.. prevec tega je..ne vem kako ne od kje zacet... telo sem zmedena...
nenehno premisljujem o svojem zivljenju..nic mi ni vsec...vse bi spremenila,sam ne vem kako... a kaj je najhuje,nimam na koga racunat...
Ne vem kaj naj sama s sabo!!! :nixweiss: :frown:


js sm na istem :( to se mi dogaja ze 1 leto..spim 2 uri na dan,pa se naporen siht mam,k moram bit skoncentrirana:( dons sm bla pri zdravniku in mi je rekel,da verjetno pretiravam!! tok o zdravnikih..
ne vem vec,kaj naj :(

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]