Tamponi ali vložki

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Jun. 2015 1:11

:lach:
____

Kolikor vem ni neke razlike med tamponi in vložki, kar se tiče zdravja. Ja, pri tamponih pač paziš, da ni več kot 6 ur noter, ampak to je druga zgodba.
Zadnjič spremenil Mishela, dne 07. Jul. 2016 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Ignacija97
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 7. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Ignacija97 » 07. Jul. 2016 16:31

Mene pa zanima, zakaj se kregate, kaj je bolje tamponi ali vložki. To, če vi uporabljate eno, ne pomeni, da bi to morali tudi drugi in prepričujete ostale v to, da je to najboljše. Lahko se en v tamponih počuti odlično, medtem ko kdo drug ne, vse ma prednosti in slabosti in naj se odloči vsak sam.
Jaz osebno ne mislim uporabljat tamponov, saj mi je pomembno, da koža diha, da se kri ne zadržuje v telesu, ampak gre ven, poleg tega so vložki različni, ko vsi govorite, da se počutite, da ste v planicah. Jaz ponavadi uporabljam one nočne cel dan in ponoči, ko ima visoko vpojno moč 5 - 6 kapljic. Če uporabljate recimo samolepilne vložke npr. always ali vir 80 ko so modri, kot pa če uporablate vir 70 (rdeči), ki se sploh ne držijo oblačil in se premikajo. Konec koncev pa se lahko tudi samolepilni odlepijo in premaknejo ali še zmeraj gre skozi, klub vsemu, da so samolepilni. Zato si pa dam jaz 2 naenkrat noter enega na drugega, da je večja možnost, da ne pride skozi. V vsakem primeru si moraš menjavat pogosto ne glede na to, kaj uporabljaš. Polek tega lahko pri tamponih pride do okužb, lahko ti tampon ostane noter, si poškoduješ vagino...prav je, da izrazite svoje mnenje, ne pa drugim govorit, kaj naj uporabljajo in zakaj. Razlika je med svetovati ali pa nekoga prepričati v nekaj, da je boljše od drugega. Verjetno vsak sam najboljše ve, kaj mu bolj odgovarja in kaj ne ali se bo posvetoval pri ginekologinji. :) še nikoli nisem imela namena uporabljati tamponov, le mogoče za na morje ali pri fizični aktivnosti pa še to pri športni vzgoji uporabljam vložke ali če se le da se opravičim.
lp ;)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 07. Jul. 2016 18:47

tamponi... vedno.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jul. 2016 19:25

Js mam pa ponavadi vložke samo ko sem doma in ponoči,ko sem zdoma pa praviloma tampone uporabljam...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
poletnodekle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 6. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a poletnodekle » 15. Jul. 2016 11:24

jaz pa tamponov ne prenesem.. pa sem jih res že stokrat poskusla nosit ampak me tako moti.. tako da vložki, kjerkoli in kadarkoli
Zerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 13. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Zerina » 19. Jul. 2016 10:23

Obvezno tamponi, že od nekdaj :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron