Spomin in koncentracija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 20. Maj. 2015 14:42

Hejla študentke :)
Kot veste je spet čas izpitov, kolokvijev itd.. :?
Ker imam poln urnik le-teh, od izpita do izpita ugotavljam, da si kakršnokoli snov zelo težko zapomnim, pa tudi moja koncentracija ni glih najboljša ;(

Zato mi prosim zaupajte kakšna prehranska dopolnila jemljete (če jih seveda) za izboljšanje spomina in koncentracije? Imena teh izdelkov. In nasploh vaše izkušnje glede tega :D

Čao! :razz:
Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 20. Maj. 2015 17:41

Ker sem povprašala malo naokrog sem dobila kar dosti različnih nasvetov. Kolegica mi je recimo svetovala guarano :)
Ker je seveda ne poznam, me zanima kakšne izkušnje imate s tem? :)
bluesky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 20. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a bluesky » 20. Maj. 2015 18:21

kolegica je jemala Bilobil - naj bi povečal dovod kisika v možganih.

drugače pa je pomoje vse v glavi. če verjameš da si zlahka zapomniš in se znaš skoncentrirat, imaš precejšnje možnosti da se to tudi zgodi. in obratno.
nasvet bi še bil, več kratkih seans učenja (20-30min) in med njimi 5 minutni odmori. :D
Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 20. Maj. 2015 19:24

ja Bilobil je prav za take reči, vendar pravilno začne delovati šele po enem mesecu :)

glede tega kar si napisala se strinjam, vendar je tukaj prisoten še stres in ostale stvari :)

zaenx sem se odločala da bom probala guarano od Enciana (dm), pa bomo videli kako bo :D
Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 20. Maj. 2015 19:24

ja Bilobil je prav za take reči, vendar pravilno začne delovati šele po enem mesecu :)

glede tega kar si napisala se strinjam, vendar je tukaj prisoten še stres in ostale stvari :)

zaenx sem se odločala da bom probala guarano od Enciana (dm), pa bomo videli kako bo :D
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Jun. 2015 1:01

Bilobil, omega3, sama jemljem le slednje (+ kreatin) in mi super delujeta na koncentracijo. Ampak če želiš jemat še kreatin, se raje pozanimaj o tem, da ne bo kakšnih negativnih posledic :)

Učenje po 20-30 minut ni priporočljivo na začetku. Po mnenju psihologinje, bi moralo učenje trajat več kot 30 min, saj po prvih 30minutah komaj zares padeš v učenje in si najlažje zapomniš nadaljno prebrano snov. Kakšni so potem intervali pa ni omenjala, ampak logično sklepam, da so kasneje vedno manjši, se pravi, da po prvi pavzi padeš nazaj v učenje že po 20 minutah branja, po tretji že po 10tih minutah, itd.
Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 29. Jun. 2015 14:43

Od kar sem napisala to objavo jemljem Gvarano (Encian). Ne jemljem je vsak dan, ampak takrat ko me čaka res težak izpit in se moram dosti učit. Ker NE pijem kave sploh, se mi je na začetku jemanja pojavljala vrtoglavica, sedaj ko se je telo navadilo je minila. Glede koncentracije je boljše, kot pred jemanjem. :)

Hvala za nasvete glede učenja :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov