Spolno prenosljive bolezni

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 14. Jan. 2014 14:41

A je kej važno kdaj se greš testirat? Namreč jaz sem kakšen teden nazaj še bolehala za angino (zdej sm se že pozdravila) ampak sem še vedno na antibiotikih. Poleg tega so mi zatekli jajčniki in ne vem ali bi bilo vredu, če bi npr. prišla kar na infekcijsko čez par dni se testirat... ali bi me samo odslovili?
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 14. Jan. 2014 22:18

če lahko počakaš, raje počakaj. Čeprav bodo testi po vsej verjetnosti pokazali enako stanje ne glede na to, ali imaš angino ali ne. Na kaj bi se pa testirala? Če gre npr. za HIV ali hepatitis, mirne volje greš že zdaj na test. Če gre za testiranje na npr. klamidijo, ti pa se zdraviš s penicilinom, bi bilo (lahko, nevem) bolje počakati.
Sicer iščejo v krvi npr. točno virus hiv in ga bodo našli, neglede na to ali imaš antibiotike ali ne.
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 06. Apr. 2014 17:32

dayđremer napisal/-a:Jao, pojdi na krvodajalsko pa boš pregnala vse dvome ;)


A ni to ful neodgovorno, da greš na krvodajalsko s tem namenom da te testerajo na spb? Ker dejansko bi lahko obstajala možnost da ne odkrijejo tega in potem v primeru da imaš kakšno od bolezni okužiš bolnika ki nujno potrebuje kri? Ne vem no. V kolkem času pa izveš rezultate če je s krvjo vse ok? In kaj sledi v primeru da ni?

Čist tko za info, me zanima.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 06. Apr. 2014 19:27

Jaz sem iz dermatološke dobila rezultate čez cca. 15dni, mogoče malo več. Če so rezultati pozitivni, si se dolžan zdravit - dobiš datum, prideš po zdravila, potem pa še na kontrolo. Si pa potem za vse večne čase vpisan pri njih...


ne vem pa, zakaj bi se šel kdo testirat za SPB na krvodajalsko, ki temu ni namenjena, če pa greš komot na napotnico oz. anonimno..
sploh pa na krvodajalski logično pregledajo samo kri, ne vzamejo ti brisa materničnega vratu in brisa sečnice na določene SPB, kot to naredijo na dermatološki npr. Dejansko na krvodajalski ne vidijo vseh SPB
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 06. Apr. 2014 19:41

Green Cookie napisal/-a:ne vem pa, zakaj bi se šel kdo testirat za SPB na krvodajalsko, ki temu ni namenjena, če pa greš komot na napotnico oz. anonimno..
sploh pa na krvodajalski logično pregledajo samo kri, ne vzamejo ti brisa materničnega vratu in brisa sečnice na določene SPB, kot to naredijo na dermatološki npr. Dejansko na krvodajalski ne vidijo vseh SPB


To mi je jasno. Samo analizirala sem en pretekli post, ko je uporabnica foruma rekla da se boji da ima HIV in ji je druga dejala naj gre na krvodajalsko in bo pregnala dvom.

Kako pa to da si šla na dermatološko? Sem slišala da je na infekcijski zastonj in anonimno, rezultate da pa dobiš že čez 3 dni.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 06. Apr. 2014 21:57

Malishka napisal/-a:
dayđremer napisal/-a:Jao, pojdi na krvodajalsko pa boš pregnala vse dvome ;)


A ni to ful neodgovorno, da greš na krvodajalsko s tem namenom da te testerajo na spb? Ker dejansko bi lahko obstajala možnost da ne odkrijejo tega in potem v primeru da imaš kakšno od bolezni okužiš bolnika ki nujno potrebuje kri? Ne vem no. V kolkem času pa izveš rezultate če je s krvjo vse ok? In kaj sledi v primeru da ni?

Čist tko za info, me zanima.


ja, je ful neodgovorno in totalno idiotski predlog.
pri testiranju za hiv mora biti več testiranj s točno določenimi razmiki, ker obstaja "okno", ko se virusa ne more zaznati.
ne vem, ampak mislim, da je to tudi kaznivo, saj se dejansko potem na krvodajalski zlažeš, da nisi imel tveganih spolnih odnosov.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 07. Apr. 2014 20:36

Na dermatološki vem, da testirajo na čisto vse SPB, znanci pa imajo z infekcijsko drugačne izkušnje (kolegica mi je govorila, kako so njej samo vzeli kri, medtem ko so meni naredili še par brisov sečnice in MV). In ko sem bila ravno pri G, sem ji omenila testiranje in dobila napotnico za dermatološko.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 09. Apr. 2014 15:49

Iz tega razloga ne želim nikoli prejeti transfuzije.

Je pa skrajno naivno (oz. neodgovorno), da Zavod za transfuzijo daje besedi krvodajalca sploh kakršnokoli veljavo. :nein:
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 09. Apr. 2014 16:47

Enako js razmišljam. Ker ful ljudi gre sm zarad tega razloga na krvodajalsko in se mi zdi malo zgrešeno, dejansko lahko nekoga okužiš.
Sm a je pol sploh kaka sankcja oziroma kazen?
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Apr. 2014 22:49

V Avstriji kjer daruješ plazmo, moreš pred prvim darovanjem najprej na pregled kjer ti vzamejo vzorec krvi, ki ga pregledajo pa seveda se pregleda še za ostale težave kot pri vseh podobnih zadevah in prvič ne moreš darovat. Šele potem, ko je vse vredu s tvojim vzorcem lahko daruješ pa še takrat ti pred darovanjem vedno vzamejo vzorec krvi, te potem priklopijo na stroj, ki ti jemle plazmo, vzorec krvi pa takoj pregledajo in če ugotovijo, da je kaj narobe z vzorcem (torej, da imaš SPB), te odklopijo iz aparata in plazmo seveda zavržejo, ti pa zveš dobro novico :D Daruješ pa lahko 3 krat v dveh tednih pa 50 krat v enem letu tak, da si konstantno pregledan, če si čist. Pa še 25 evrov dobiš za 45 minut surfanja po iPadu na masažnem stolu :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Apr. 2014 9:19

Flavij napisal/-a:Iz tega razloga ne želim nikoli prejeti transfuzije.

Je pa skrajno naivno (oz. neodgovorno), da Zavod za transfuzijo daje besedi krvodajalca sploh kakršnokoli veljavo. :nein:


Dvomim, da kdo kdaj hoce bit v situaciji, ko bi moral prejeti transfuzijo.

Sicer pa ne vem, kaj zavodu za transfuzijo ostane drugega, kot verjet na besedo? Saj kri preverijo, ampak kako bojo pa zagotovil, da si krvodajalec ni dva dni prej igle izmenjeval, ce pac rece, da si ni? A bi potencialne krvodajalce za 3 mesece v karanteno dal, da bi bilo ziher? Zal, tako pac je, neodgovorno ali ne, je edina moznost, da dobimo kri za transfuzije...
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 10. Apr. 2014 23:13

Lahko se zanašaš kvečemu na to, da rizične skupine (=taki, ki bi dan prej menjavali igle in podobni) tako ali tako verjetno ne bojo imele velike želje pomagati človeštvu in darovati kri :P
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Apr. 2014 18:58

za darovanje krvi NE MOREJO preveriti prisotnost vseh SPB, ker se vse ne vidijo v krvi!
Uporabniški avatar
Muffy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 21. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Muffy » 16. Maj. 2014 10:34

Lep pozdrav vsem skupaj!

A ima kakšna ženska izkušnje z spolno prenosljivo bakterijo, ki se imenuje Ureaplasma Species?
;(
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 16. Maj. 2014 16:10

kolikor vem, to niti ni nevarna bolezen in njeno zdravljenje ni nujno, saj je pri nekaterih ljudeh ta bakterija stalni prebivalec sluznice. V dosti državah namreč te "bolezni" sploh ne zdravijo oz. le po potrebi, če ima pacient težave.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov