Splošna anestezija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Maj. 2011 16:43

A smrt je po novem že kr stranski učinek.... Ja noro. Upam da bojo še zram izpitov začel talat navodila, v katerem bo napisan da je možen ''stranski učinek'' smrt, itd.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 28. Maj. 2011 17:08

najlazji se je pa norca narest,ceprov dobr ves kaj sm mislna..seveda se ti nikol ne zmots.sm ti fous

se opravicujm gospodicna Nezmotljiva, zaradi stranskih ucinkov,kot je npr. arterijsko znizanje tlaka,lahko nastop smrt. Zadovoljna?
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 28. Maj. 2011 17:48

To je pa že povsem drugačen in bolj smiselni stavek. "Stranski učinek" in "zaradi stranskih učinkov" pač ni isto.

Tudi jaz sem že bila v splošni anesteziji, grem pa spet prihodnji teden na "popravek" :roll: in še enkrat junija. Razen tega, da sem se fajn naspala, ni šlo nič narobe. Je pa seveda odvisno od posameznika, ni pa priporočljivo vozit domov, četudi tam ostaneš še par ur do vizite in da dobiš odpustnico. No, vsaj po moji operaciji je bilo tako, pri nekaterih drugih je lahko drugače in pacient ostane dlje časa na opazovanju.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Maj. 2011 23:04

Zaradi znižanja arterijskega tlaka, če že, ampak recimo da smo tam tam zdej ja.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 29. Maj. 2011 0:25

nč, jst sm jo mela k sm šla za joške.
prej moreš dat en kup pregledov skoz, da si zdrav, k če ne je nevarno.
pa takrat ne smeš met menstruacije, kadar si operiran.
mene je blo strah za krepat, da sm se ful tresla pred operacijo in pol so me odpeljali tja v operacijsko in so se začeli mal hecat z mano, da me ne bi blo tolk strah. in sm jim težila, da naj mi dajo dovolj doze, da ne bom slučajno na pol čutla ko me bojo rezali. in pol ti da v žilo in kar naenkrat te zmanjka.
pol se zbudiš ful omotičen in te še nič ne boli. potem pa začne popuščat in boli k svinja. narkoza je ta lepši del operacije.
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 29. Maj. 2011 16:49

delusional napisal/-a:nč, jst sm jo mela k sm šla za joške.
prej moreš dat en kup pregledov skoz, da si zdrav, k če ne je nevarno.
pa takrat ne smeš met menstruacije, kadar si operiran. mene je blo strah za krepat, da sm se ful tresla pred operacijo in pol so me odpeljali tja v operacijsko in so se začeli mal hecat z mano, da me ne bi blo tolk strah. in sm jim težila, da naj mi dajo dovolj doze, da ne bom slučajno na pol čutla ko me bojo rezali. in pol ti da v žilo in kar naenkrat te zmanjka.
pol se zbudiš ful omotičen in te še nič ne boli. potem pa začne popuščat in boli k svinja. narkoza je ta lepši del operacije.


To pa ni res, da ne smes met menstruacije, vsaj kar se tice same anestezije. Je pa odvisno kaksno operacijo ti delajo, valda ce mas kaksno operacijo na matercnici ali jajcnikih ali kaj drugega podobnega, potem ne smes met menstruacije. Ce mas pa operacijo ne vem, nosu, oci, zrelnice, itd. pa menstruacija nima veze.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 02. Jun. 2011 13:30

Jaz pa upam, da v žviljenju mi ne bo več treba pod splošno narkozo, ker mi je uničila pol leta življenja. Zbudila sem se z vrtoglavico, ki je popuščala počasi zelo počasi. Pol leta sem rabila da sem prišla k sebi. Vrtelo se mi doma tako da sem skup padala, pa redno sem jedla tablete proti vrtoglavici. Pa kamorkoli sem šla, je moral eden z mano, da ne bi spet skup padla. Tako, da jo zelo slabo prenašam, in res upam, da je ne bom nikoli več dobila.
Uporabniški avatar
adrianca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 22. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a adrianca* » 04. Jun. 2011 18:36

no, da še jst povem ki sm dala skoz :) bala sm se ful. v operacijski me sploh niso mogli umirit, čepraw so mi dal prej uno tableto za pomiritev. ma jst sm mislla da mi bojo dal uni plin, pa so mi dal kr u žilo. še jst uprašam kaj je to, pa so rekli da je neko zdravilo. in pol sploh nevem kdaj me ni blo več. k sm se zbudla so mi pa dal uno masko gor, glave sploh nism mogla premaknt. sm mela filing kt da bi bla fajn prbita :D še cel dan sm bla neki čudna. pa še prej ko so mi dal anestezijo so me prašal če bom inekcijo, ki se nism mogla odločt. in pol sm čula enga ki je reku da naj mi dajo splošno ki če ne ne bom dala mira celo operacijo :D ker me je blo res strah in sm pol ki so rekli da bom dobla splošno cel cajt ponawlala: OMG, OMG :D haha :) praw mi gre na smeh zdej ki se spomnem na to :)
i need inspiration, not just another negotiation.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 13. Jun. 2011 21:46

splošna narkoza ful izčrpa telo, js še en teden po tem, ko sem se zbudila, nism mela tolko energije kot ponavadi. Pa niti ne tolko zarad samih bolečin od operacije, kolikor zarad občutka utrujenosti in zaspanosti. :roll:
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 10. Jun. 2013 21:33

jaz se še tri dni nisem mogla premikat, vse kar sem delala je blo, da sem ležala, spala in bruhala.
pomoje je blo krivo tudi to, da 24 ur pred operacijo nisem smela nič jest, po operaciji pa itak nisem mogla, tak da 48 ur brez hrane.. not good.
Speer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Speer » 27. Jun. 2013 20:39

Mogoče je odvisno od anesteziologa, kako te dozira? Jst sm se zbudil čuden, s suhimi usti in prva stvar, ki sem jo naredu je da sem segel po kozarcu vode, ki sem celega polil po postelji, ker sm bil totalno čuden. :lol:
Ampak, po približno 30min sm pršu k seb in sem bil okej potem.
Neutral men are the devil's allies.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 28. Jun. 2013 14:15

Jaz sem bla ok, dokler se nisem rabila na noge postavit za dlje časa. Pol se mi je kar vrtelo pa temnilo pred očmi, enkrat sem skup zlezla...je pa blo pol naslednji dan že ful boljše.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov