Splav

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

laurek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a laurek » 15. Nov. 2013 8:26

Pozdravljeni.

Mene pa nekaj zanima. Menstruacija mi zamuja, naredila sem dva testa in obadva sta pozitivna torej sem noseča. Ker sem pa že mlada (beri: 20) in še imam veliko stvari pred sabo in najprej želim dokončati študij poleg tega pa nimam stalnega partnerja bi rada naredila splav. In prosim ne rabim nobenih očitkov kako ni to prav itd., ker sem se odločila tako in se ne mislim spremisliti.
Danes sem klicala na ginekologijo in mi je rekla, da naj pridem urgentno na pregled enkrat okoli devete ure, ker sem pa ponavadi vedno tak čas odsotna me zanima, če bi lahko prišla okoli 13ure? Ker mi je sestra rekla, da mi bo zdravnik najprej opravil ultrazvok in potem se bova dogovorila za vrsto splava in čez nekaj dni me bodo naročili. In zanimaa me še slednje in sicer, ali je boljše narediti splav s tisto aborativno tabletko ali z abrazijo?

Lp.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 15. Nov. 2013 8:32

ja ne morš ti nas sprašvat če lahko prideš okol 13 ure, praš to ginekologinjo ane! joj ej :) kaj je bolše ti bodo pa itak tut tam povedal..
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Nov. 2013 8:55

^^ni nujno. Eni kar napišejo. Splav s tabletami je manj invaziven, ampak bolj boleč, traja več dni ( najprej vzameš tablete, potem pa ti jih na dan prihoda vstavijo vaginalno- pri prvem zarodek odmre, druge sprožijo krvavitve, v bolnišnici si nekaj ur). Abrazija je bolj invaziven postopek pod anastezijo, kjer se zarodek postrga iz maternice. V nobenem primeru tja ne hodi sama, ter si vzemi čas za okrevanje-če te mogoče skrbi za tvoje druge opravke...
The world is as you are.
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 15. Nov. 2013 10:44

Jaz sicer nevem kakšne obveznosti imaš , ampak glede na to, da je splav kar pomembna zadeva, bi jih verjetno lahko preložila, ... ampak sama boš najbolj vedla kako pa kaj ...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 15. Nov. 2013 11:06

Just a thought.. Kaj pa da bi donosila otroka in ga dala v posvojitev? Nimam pa pojma kako to poteka pri nas v Slo..
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 15. Nov. 2013 14:14

^^ če pa pravi, da se je že odločila za splav :)

me pa zanima, kaj je avtorica potem naredila?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Nov. 2013 14:30

mastermind, očitno je nosečnost posledica spolnega odnosa, ki je bil mimogrede. In dvomim, da si bo ena 20 letnica šla popolnoma zakomplicirala življenje z nosečnostjo oz donositvijo, potem pa še bo otroka dala stran (vse samo iz dobre volje, da bo neki žnj par srečen). Iz mojega stališča, sama še mačko, ki jo najdem komaj dam naprej, kaj šele otroka.
Tako da če se je tako odločila, že ima svoje razloge in se je očitno odločila prav.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 15. Nov. 2013 15:56

kolko jaz vem je vrsta splava (s tableto ali operacijo) odvisna od tega koliko časa je preteklo od zanositve.
pa če je več kot 10. tednov (se mi zdi, ne me držat za besedo) da rabiš odobritev komisije
odosmj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 16. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a odosmj » 16. Nov. 2013 19:35

Draga nosečka, če to bereš, vse se bo uredilo, če boš zaupala v Boga. On je ljubezen in z ljubeznijo ti podarja tega otroka. To je Njegovo darilo tebi. Nikar ga ne zavrzi, ker potem preveč boli in tega nikoli ne moreš več popraviti...ostane le nenadomestljiva praznina...
Govorim iz lastnih izkušenj...
Mir in dobro s tabo.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 16. Nov. 2013 21:08

Tu neoš našla dost vernih ;))

Jao, jaz sem slišala od ene ki je šla, da z tabletko menda svinjsko boli, nevem pa kak je z abrazijo- valda ne tak fejst.

Sicer sem proti splavu, ampak tvoja odločitev- wish you well!
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 16. Nov. 2013 21:13

Kolegica je delala splav s tabletko, res baje ful boli, ampak ona pravi, da je navajena, saj lahko bolečine primerjaš z zelo bolečo menstruacijo, ki jih je ona tako ali tako imela vsak mesec.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 16. Nov. 2013 21:52

mene pa zanima glede te odobritve pri zdravniški komisiji? :oops:
po čem se to odločijo? starost, status,.. ? kaj pa če oseba grozi, da se bo ubila al pa da bo nekako škodovala plodu/otroku? a ni to potem kaznivo dejanje?
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 16. Nov. 2013 22:32

Kaznivo dejanje je samo, če ženska vzame življenje otroku med porodom oz. takoj po porodu (detomor). Če uspe sama prekinit nosečnost ali grozi s tem, to ni kaznivo dejanje, je pa kaznivo dejanje, če to na njeno željo (v nasprotju z zdravstvenimi pogoji in načinom umetne prekinitve nosečnosti, ki so določeni z zakonom) stori kdo drug oz. ji pri tem pomaga.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Nov. 2013 22:56

Do desetega tedna nosečnosti ženska odloča sama. Po 10. tednu pa mora imeti nek razlog, da se splav opravi (tehten seveda), največkrat so razlogi kasnejšega splava zdravstvene težave pri plodu. Sam plod je brez pravic, ostalo pa kot je napisala Haley. Torej, če ženska na nek način noče donositi, ji dejansko nihče nič ne more, ker je plod brez pravic.
Glede božjega darila avtorici teme- mogoče malo objektivno,ampak v začetku je to bolj kot ne skupek celic. Uveljavljala bo svojo pravico do splava, v idealnem svetu pa do potrebe po njem sploh ne bi prihajalo.
The world is as you are.
Nina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 18. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nina » 18. Nov. 2013 18:31

Sam tolk, za info - temu "skupku celic" v četrtem tednu že začne utripati srček
:onceldoc: http://www.youtube.com/watch?v=Kz8CZifxLb0

Mislim da začne srce utripat 21. dan in potem bije do konca življenja, itak.
Vsi ljudje smo "skupki celic" če tako pogledaš... :chin: :flower:

:wave:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov