Splav

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 20. Mar. 2016 17:01

Ash. napisal/-a:...In zame zarodek niti približno ni še otrok in vse ženske na tem svetu bi morale imeti 100 % pravico odločati o tem, kaj se bo z zarodkom zgodilo, ker je to izključno njihovo telo in od nobenega drugega...


Zate je torej bela omela del drevesa? :nein:
Zaradi takšnega razčlovečenja zarodka je pri nas med drugim premalo otrok za posvojitev. :(
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 20. Mar. 2016 20:04

Daj ti raje pomisli, koliko nezaželjenih otrok na svetu se rodi ženskam, ki nimajo možnosti splava. In večina teh otrok nikoli ni posvojenih, ampak živijo v čisti bedi/sirotišnicah itd.

In če sebe postavim v ta položaj, vem da bi mi bilo grozno, da bi rodila otroka pa bi ga morala dati v rejo/posvojitev ali kaj podobnega. Ves čas bi razmišljala, kaj se dogaja z mojim otrokom in tega ne privoščim nobeni ženski, pa če seksa odgovorno ali neodgovorno, nima veze. To je žensko telo in vsaka naj se sama odloči, ali bo spravila kakšnega otroka na svet ali ne. Kar zmrazi me, ko pomislim, da ne bi imela te izbire oz. še huje - da ženskam v Sloveniji nekateri še danes želijo vzeti to pravico. :?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 20. Mar. 2016 20:41

^^
Postavi se še v položaj zarodka in počutila se boš še bolj grozno!
All is vanity, nothing is fair.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2016 20:46

Ker ima svojo miselnost :rolleyes:
Drugače pa noben ne brani nikomur, da zanosi, donosi in da otroka v posvojitev, da osreči starše, ki čakajo na otroka. Ostale pa naj ravnajo po svoji volji, ker imajo hb pravico do tega.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 20. Mar. 2016 23:18

Flavij napisal/-a:^^
Postavi se še v položaj zarodka in počutila se boš še bolj grozno!


Ne nabijaj. V položaj zarodka se sploh postaviti ne moreš, ker nima uma/se ne zaveda.
Zarodek ne bo nikoli vedel, da ni imel možnosti živeti, ženska pa bo z neželjeno nosečnostjo zaznamovana celo življenje.

Najbolj pa mi gre na živce, ko so glede splava pametni dedci. Ker lahko je biti pameten, ko veš, da nikoli tvoje telo ne bo nosilo posledic nosečnosti. :rolleyes:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Mar. 2016 11:42

Flavij napisal/-a:Zaradi takšnega razčlovečenja zarodka je pri nas med drugim premalo otrok za posvojitev. :(


Lol, zenske niso inkubatorji, katerih naloga je, da neplodnim parom priskrbijo otroka.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 22. Mar. 2016 18:36

_patchouli_ napisal/-a:Lol, zenske niso inkubatorji, katerih naloga je, da neplodnim parom priskrbijo otroka.


:gut:
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Mar. 2016 20:36

Sploh ne morem verjet, da je lahko tema o splavu tako aktualna... žalostno.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Mar. 2016 20:45

Iz katerega razloga ne bi smela biti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Mar. 2016 21:31

ker se mi zdi žalostno, da se v tolikšno meri posega v pravice ženske, kaj lahko počne ali ne sme početi s svojim telesom.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Mar. 2016 21:51

Saj tudi molijo za te "otroke" , tako, na ulici ampak to ne bo spremenilo dejstva, da imamo ženske pravico do splava. Ena fajn stvar, ko mnenje posameznikov ne vpliva na njo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Mar. 2016 22:13

sam hočem poudarit, da sem 100% pro splav :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Mm3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 8. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Mm3 » 25. Avg. 2016 19:13

Pozdravljeni!
Problem je v tem, da uporabljam zaščito (kondomi) vendar sem kljub temu zanosila... Menstruacijo sem imela redno od takratnega odnosa (ko je počil kondom) pa tudi že od nekdaj sem srednje postave, zato nisem polagala velike pažnje na spremembe pri telesu, saj nisem opazila nobenih znakov ali sprememb (niti jutranje slabosti ali bruhanja, kaj šele spremembe kot je npr. rast trebuha, prsi me sploh niso bolele). Problem je nastal dva tedna nazaj, ko bi morala dobiti menstruacijo ampak je še nisem. Danes sem nareda test nosečnosti, ki se je pokazal za pozitivnega. Glede na to, da sva se s fantom razšla, sama, brezposelna, brez kakršnekoli finančne pomoči in še z nedokončanim študijem otroka ne morem vzgajati, prioriteta mi je da dokončam študij, se osamosvojim. Odločila sem se za splav, čeprav odločitev ni bila lahka sem vanjo popolnoma prepričana in od nje ne odstopam. Na internetu sem poskušala poiskati odgovore in postopke splaca vendar je polno različnih informacij, ki se sploh ne skladajo skupaj. Problem je tudi v tem, da še pri svojih 20 nisem obiskala ginekologa/ginekologinje zato niti nevem kako vse skupaj poteka, ali je boljše imeti ginekologa ali ginekologinjo, kaj naj sploh rečem po telefonu, ko bom poklicala v ordinacijo?
Zanima me do kdaj se splav lahko opravi in pod kakšnimi pogoji?
Kako se dejansko štejejo tedni nosečnosti (nevšečnost z kondomom se je zgodila aprila, menstruacija pa mi zamuja komaj ta mesec)?
Hvala za vse odgovore.
M.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Avg. 2016 19:20

Nosečnost se šteje od prvega dne zadnje menstruacije. Pokliči ginekologa, ki je prost, povej za kaj se gre, da bos cimprej na vrsti, ostalo pa ti bodo zagotovo razlozili tam.
The world is as you are.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Sep. 2016 9:04

Če si imela zadnji spolno odnos aprila, si noseča 5 mesecev in splava ne moreš več delat.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov