Splav

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 28. Apr. 2015 20:26

_patchouli_ napisal/-a:...Pa ko se že jočeš zaradi finančnega bremena, ki ga država krije. Če ga donosi, bo državo še več stal. Pa otroški dodatek (ki bo pri eni brezposelni študentki najbrž večji), pa sofinanciranje vrtca, pa šolanje, pa morebitna psihosocialna pomoč za revčka, ker bo fucked up, ker ga mama ne bo hotla...


Kljub stroškom pa je največje bogastvo države ravno človek. Za državo so že od nekdaj še posebno dragoceni neuki ljudje (beri raja) s katerimi lahko brez večjih težav manipulira.

dot napisal/-a:...Ljudi je pa tako ali tako že preveč na planetu, če bi se spet kdo spomnil na domnevno svetost in večvrednost človeka nad ostalimi živimi bitji. :)...


Za Evropo seveda velja ravno obratno.

saryca napisal/-a:...zanima me ali ti splav pusti kakšne posledice??...


Posledice seveda so, tako duševne kot telesne. Lahko se pojavijo takoj ali pa šele leta po postopku. So pa te zelo subjektivne.
All is vanity, nothing is fair.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Apr. 2015 10:29

Posledice splava so zelo subjektivne, poznam punce, ki so splavile in se s tem sploh ne ukvarjajo, niti ne pomislijo na to - vsaj tako trdijo. Potem so pa tudi tiste, katerim je žal da so šle na splav.

Ko se pogovarjam s ženskami 50+ so skoraj vse imele vsaj 1 splav, največkrat zatajila spirala (no comment, ker to je res najbolj bedna kontracepcija, ki je mimgrede moji mami ven padla med menstruacijo). Vse so imele po dva otroka, nekatere enega in majav zakon in so racionalne presodile da je splav za njih najboljša rešitev.

Poznam tudi takšne, ki so že bile v čakalnici za splav in se premislile. Sama vem, da bi si očitala, ker sem takšen človek.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 29. Apr. 2015 13:19

Zelo odvisno od posameznice, kaj smatra za bitje in "umor otroka".
Sicer gre za spontani splav in ne namerni, ampak vseeno. Meni je pač smešno, ko nekatere jokajo, ko npr. v prvem, drugem ali tretjem mesecu spontano splavijo, kakšna žalost je to. Meni se ne zdi to nič takega, no.

Mam pa kolegico, ki ji je zatajila kontracepcija, šla je delat splav, nato pa čez slaba dva meseca namerno zanosila in otroka obržala. :|
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Apr. 2015 16:31

OK, za 2 meseca razlike pa res ne grem splava delat :nein:

Razumem punce, ki so žalostne ko splontano splavijo, razumljivo, sploh če so si ful želele otroka. Ti si pač očitno tak človek da zarodek doživljaš kot kup celic in ti potem spontani splav ni noben big deal.

Spoznala sm punco, ki mi je po parih dneh poznanstva zaupala da je imela 2 spontana splava in spomnim se da ji je bilo zelo hudo. Držala se je bolj zase, ampak je morala o tem spregovorit. Zadevo sem obdržala zase in bila počaščena da mi je zaupala osebne zadeve. Še meni je bilo hudo, ko sm vidla da si punca res želi otroka.
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 20. Maj. 2015 2:10

All is vanity, nothing is fair.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 20. Maj. 2015 10:15

Meni je pred kratkim zamujala menstruacija skoraj 10 dni. Sem bla že bleda, testa si nisem upala narediti. V glavi so se mi odvijali filmi, scenariji, noro. Itak, prva misel - SPLAV. Sploh, ni debate.
Potem pa pomislim na teto, ki je splavila pri 17ih in sedaj nima otrok. In njeno bedno življenje.

In se odločim, da ga bom obdržala, že najdem ime, fanta pripravim na to, da greva kupit test, čeprav sem bla skoraj ziher da je to to, ker mi res NIKOLI ne zamuja in BOOM. Pride teta s Krvavca :)

Skratka, verjamem da se v glavi noseče ženske mariskaj dogaja, pa hormoni in skrbi in ohjoj. Vsak se mora odločiti zase. Če smo iskene, poznamo veliko žensk, za katere bi bilo bolje, da niso nikoli postale mame. Grdo rečeno...ampak tako je.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Maj. 2015 14:59

Tako, moj podpis. Tut sama sm 2x bruhala zjutraj, isto pred kratkim in sm bla prepričana da je to to, da sm noseča. Bla sm bleda, isto fanta pripravila da sm ziher noseča in na koncu sem dobila M in se razšla s tipom...
On se sploh ni obremenjeval, ker kao če se skregava bo otrok 1 teden pri meni in 1 teden pri njem, sam meni sploh ni blo vseeno, zato ker sva ene parkrat brez zaščite.
Za otroka trenutno nisem, za splav tut ne, ampak če bi mogla zbirat bi donosila raje kot šla na splav, saj to nedolžno bitje nič ni krivo da je npr. blo spočeto s partnerjem ki ti ne ustreza. Še vedno ima pravico do življenja - moje mnenje.
Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 22. Jun. 2015 15:35

čuftika napisal/-a:Če bi zanosila s prejšnjim partnerjem bi šla delat splav. Sedaj razmišljam drugače in splav zame sploh ni opcija. ...


je tvoj nadlednji partner bolj zgleden in seksi od prejšnjega?
Slika
Slika
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 23. Jun. 2015 14:48

:D Je tale zadnji tut bivši.
Realno, bil mi je všeč, z boljšimi lastnostmi in geni za morebitnega otroka kot prejšnji. Tipi topi maneken pa ni bil. Seveda sm vesela, da nisem zanosila, ker bi potem imela res probleme (donositev/splav).
Prejšnji mi je govoril kako bodo otroci lepi po mami in pametni po ateju, ampak nič ne bo :D
Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 23. Jun. 2015 15:25

čuftika napisal/-a::D Je tale zadnji tut bivši.
Realno, bil mi je všeč, z boljšimi lastnostmi in geni za morebitnega otroka kot prejšnji. Tipi topi maneken pa ni bil. Seveda sm vesela, da nisem zanosila, ker bi potem imela res probleme (donositev/splav).
Prejšnji mi je govoril kako bodo otroci lepi po mami in pametni po ateju, ampak nič ne bo :D


se mi je zdelo. prašam zato, ker si omenila, da goltanje vsebine iz penisa ni bilo prisotno v zvezi z predprejšnjim fantom, je pa to postala praksa z naslednjim fantom. to pove, da je bil naslednji tip veliko bolj sexy.
Slika
Slika
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 23. Jun. 2015 22:40

Ne, ni bila nobena praksa niti z zadnjim, enkrat sm celo nekaj želela, ker je bil kraj takšen, da nism želela da bi kaj popackala, ne zaradi drugega... Že oralni sex se mi zdi da te poveže s partnerjem, no naj bi te.

Mislim, oba sta mi bla všeč, logično, sej ne morem sexat z nekom, ki me ne privlači. S tem, da si otroka s 1. fantov nisem mogla predstavljam, s tazadnjim pa že, če si ga celo nisem podzavestno želela.

Sem mnenja, da se vedno vse izteče kokr je najboljše in je res. Ko ženska ima enkrat otroka, ni več tko zelo zanimiva tipom (moje mnenje), saj ima dost obveznosti in skrbi glede otroka, da bi imela še enega velikega otroka - partnerja, ki ji po možnosti ne bo pri ničemer pomagal...
Z leti postajamo čedalje bolj zbirčni pri izbiri partnerja, saj bolj vemo kaj želimo, ali vsaj mislimo da vemo. Iz dneva v dan nismo prav nič mlajše, vendar smisel mojega življenja ni partner, niti otroci...
Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 24. Jun. 2015 17:39

čuftika napisal/-a:Ne, ni bila nobena praksa niti z zadnjim, enkrat sm celo nekaj želela, ker je bil kraj takšen, da nism želela da bi kaj popackala, ne zaradi drugega... Že oralni sex se mi zdi da te poveže s partnerjem, no naj bi te.

Mislim, oba sta mi bla všeč, logično, sej ne morem sexat z nekom, ki me ne privlači. S tem, da si otroka s 1. fantov nisem mogla predstavljam, s tazadnjim pa že, če si ga celo nisem podzavestno želela.


ovo neće proći.

Sem mnenja, da se vedno vse izteče kokr je najboljše in je res. Ko ženska ima enkrat otroka, ni več tko zelo zanimiva tipom (moje mnenje), saj ima dost obveznosti in skrbi glede otroka, da bi imela še enega velikega otroka - partnerja, ki ji po možnosti ne bo pri ničemer pomagal...

absolutno, že samo zato, ker rata ženska debela, grda, zavaljena in češplja ni več tako tesna, kot je prej bila (čeprav imajo marsikatere punce bolj široke češplje, kot pa marsikatera post-noseča ženska. boh se vas usmili)

Z leti postajamo čedalje bolj zbirčni pri izbiri partnerja, saj bolj vemo kaj želimo, ali vsaj mislimo da vemo. Iz dneva v dan nismo prav nič mlajše, vendar smisel mojega življenja ni partner, niti otroci...

vsak nadajlni partner je večji jajc, na koncu se mi pa zdi da ste vesele, če poročite tipa brez bauhla.
Slika
Slika
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Jun. 2015 13:50

Ne, vsak naslednji partner je lahko samo boljši.

Ženska je po porodu lahko tudi sexy. Ko sm šla s svojo kolegico na bazen (rodila je 2 meseca nazaj), no, imela je boljšo postavo od mene, ki športam in nisem rodila, pa nimam slabe postave... tko da ni za posploševat :)

Glede ozkosti, pa je tukaj še genetika. Verjamem, da je pač tipom boljše če je ženska ozka, ker več čutijo in ker tut to pokomentirajo.
Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 25. Jun. 2015 14:50

čuftika napisal/-a:Ne, vsak naslednji partner je lahko samo boljši.

ne ni. bolj se staraš, bolj ti videz bledi, vsak nadajlni partner je bolj za en k***c.

Ženska je po porodu lahko tudi sexy. Ko sm šla s svojo kolegico na bazen (rodila je 2 meseca nazaj), no, imela je boljšo postavo od mene, ki športam in nisem rodila, pa nimam slabe postave... tko da ni za posploševat :)

1 na 1000.

Glede ozkosti, pa je tukaj še genetika. Verjamem, da je pač tipom boljše če je ženska ozka, ker več čutijo in ker tut to pokomentirajo.

če nič ne čutiš...to je tko, kot da bi v sneg porival. kwa more bit šele babi bed.

sicer pa ena lepa, mlada, pristna, feminilna, nepromiskuitetna punca.....njam, ko se pa enkrat postara (25+), dobi froce, pofuka za avtobus modelov, prevara vse fante in uleti s češljo tako kot je postonjska jama, te pa mine še samo enkrat se pofukat s tako.
Slika
Slika
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Jun. 2015 16:01

a ženska se postara zate pri 25+? Pa kje ti živiš?

Najboljše da si cel lajf potem z nastnicam :lol:

V 99% se s tabo ne strinjam. Sama sem iz leta v leto boljša (karakterno in tut vizuelno), pa sm 25+ :D

Pri 19-ih nisem bila samozavestna, tut postava se mi iz leta v leto oblikuje v bolj žensko, športam pa od otroštva in sm prej tut imela lepo postavo, ampak je vedno bolj izoblikovana, v smislu oblin, pa ne vem točno zakaj, pomoje zarad dojemanja same sebe. Tipi mi tut rečejo, da ima vrhunsko postavo. Prej se nisem tega zavedala, čeprav so mi vsi govorili da sm lepa, da imam simetričen obraz, nisem jim verjela... Še moja sestra kdaj joka, da bi imela ona tut tak obraz. Nisem vzvišena, so tudi lepše punce, čeprav je lepota relativna.

Glede poroda pa če ima ženska carski rez, potem ni sprememb spodaj. Fora je v tem kako močne mišice medeničnega dna ima ženska. Več kot športa, bolj je ozka, oziroma močnejše mišice ima. Žensko s močnimi mišicami ginekologi sprašujejo ali so sp. odnosi boleči. Kako močne mišice imajo profi športnice pa raje niti ne pomislim.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]