Smrdeč urin

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
pika20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 28. 6. 2006
Kraj: Bled, Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pika20 » 10. Feb. 2008 17:10

Pozdravljene! Že nekaj časa se mi dogaja, da moj urin smrdi :( . Vem da tudi sicer ne diši prav lepo, toda moj ima samo zadnje čase prav poseben, čuden vonj. Mislila sem, da je problem v tem, da premalo pijem čez dan, nato sem ful pila vodo, pa je bilo isto, isti vonj.
Do zdravnika še nisem šla, ker nisem taka, da bi šla za vsako malenkost, ampak to traja že kar nekaj časa (par mesecev) :?
Zanima me, če se je katera že srečala s to nevšečnostjo in kaj je naredila, mislite, da je resno kaj narobe z sečili?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Feb. 2008 17:15

če te nič ne boli in normalno lulaš, potem pomoje niso zdravstveni problemi. poleg zadostne količine vode tudi prehrana vpliva na vonj. probaj jest več sadja in zelenjave, pa zmanjšaj količino kave, alkohola in cigaret (če kadiš slučajno).
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 10. Feb. 2008 17:23

Moj urin ma vonj samo, kadar sm dehidrerana. Sm navajena da dnevno spijem kr enormne kolicine vode (cca 2l), zato je moj urin ponavadi skor brez barve in vonja. Tud jem bolj redko hrano (sadje, zelenjava, zlo mal mesa).

Tko da jst bi ti svetvala, da se probas mogoce se kaksne par dni res nalivat z vodo (navadno, ne tiste z okusi, ker majo prevec ogljikovih hidratov), pa mogoce mal spremenit prehrano (manj mesa, vec zelenjave, nic dodatno solit, pa nobenih eksoticnih zacimb), ce bo pa se vedno isto pa pejt k zdravniku, ker je mozno, da se ti v urin izlocajo kaksni pomembni proteini...
Ker nisi nc napisala, da bi te kej peklo/bolelo, al pa da bi zlo pogosto hodila na wc, sklepam da vnetja nimas. Je pa mogoce mozno tud to :? . Kaksna je pa barva urina?
Uporabniški avatar
pika20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 28. 6. 2006
Kraj: Bled, Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a pika20 » 10. Feb. 2008 17:39

Kadim ne, alkohol pijem občasno...Nič me ne boli/peče, ko lulam, zato se tudi meni ne zdi da bi bilo vnetje, urin je pa rumen, zato se mi res dozdeva, da zato, ker bolj malo pijem.Bom upoštevala nasvet in probala, tko kot je ena omenila, spiti okoli 2l vode na dan pa bom vidla kako bo. Mogoče takrat, ko sem že probala ful vode spit, da sem premalo dolgo vztrajala pri tem. Upam da je res samo to :?
Hvala vama obema :)
Se vsaj malo bolj počutim :)
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 10. Feb. 2008 19:44

Am, nekaj časa sem imela tudi ta problem... In je šlo za neko vrsto vnetja. Pa mi je zdravnica predpisala Primotren (antibiotike kot za vnetje mehurja). Vnetje mehurja je pri meni že tako kronično, ampak v tistem času me ni nič peklo, sam vonj urina ni bil "običajen". Predvsem je pa treba ogromno pit...
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Feb. 2008 19:47

pika20, a mogoče ješ kakšne tablete, antibiotike? Lahko je tut zarad tega. Pa sej tut pridejo dnevi, ko smrdi in dnevi, ko ne smrdi. Med ovulacijo je tut včasih drugačn vonj in drugačna motnost.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 10. Feb. 2008 20:45

lahko da gre za kaj resnega, ni pa nujno.
in namesto da ugotavljaš kaj bi lahko bilo ... stopi do zdravnika.
lady gumica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady gumica » 11. Feb. 2008 18:01

Najboljše je da greš k zdravniku, ki te bo poslala v laboratorij in pol boš vedela kaj je.Lahko da si pila ali jedla kako hrano lahko pa gre tudi kaj drugega.
Uporabniški avatar
¤crystal¤
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 14. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤crystal¤ » 15. Feb. 2008 11:54

Možno je, da izkjučno zaradi hrane, mogoče zadnje čase poješ zelo veliko beljakovin? Sicer pa, kot so že ostale rekle, vonj je lahko izrazit zaradi premalo popite tekočine, vnetja, jemanja zdravil...
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 15. Feb. 2008 12:15

ena možnost je vnetje nožnice... ampak, če praviš, da te ne peče oz. srbi, dvomim, da je to to.

si napisala, da ne hodiš za vsako malenkost k zdravniku... saj v redu tako, ampak tvoje težave (praviš) trajajo že pol leta... mogoče bi bilo tokrat dobro iti k zdravniku :wink:
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 17. Feb. 2008 8:26

^ Zdravniki za vsako stvar tudi ne bodo poslali v laboratorij, saj vsi vemo, kako šparajo, ko ni treba.
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 17. Feb. 2008 10:42

metuljčica* napisal/-a:^ Zdravniki za vsako stvar tudi ne bodo poslali v laboratorij, saj vsi vemo, kako šparajo, ko ni treba.


Ja, ampak stvar se mora preverit. Če imaš slučajno takega zdravnika, pač težiš, težiš, težiš in če še ne bo napisal tiste napotnice, se skregaš, napišeš članek, ga pošlješ v Jano ali na Preverjeno in oni naredijo raziskavo :D (še prej pa zamenjaš zdravnika).
Uporabniški avatar
...TeiiCHiii...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ...TeiiCHiii... » 17. Feb. 2008 14:36

pika20 napisal/-a:Pozdravljene! Že nekaj časa se mi dogaja, da moj urin smrdi :( . Vem da tudi sicer ne diši prav lepo, toda moj ima samo zadnje čase prav poseben, čuden vonj. Mislila sem, da je problem v tem, da premalo pijem čez dan, nato sem ful pila vodo, pa je bilo isto, isti vonj.
Do zdravnika še nisem šla, ker nisem taka, da bi šla za vsako malenkost, ampak to traja že kar nekaj časa (par mesecev) :?
Zanima me, če se je katera že srečala s to nevšečnostjo in kaj je naredila, mislite, da je resno kaj narobe z sečili?


ewo d ti odgovorim:
vonj po acetonu -- sladkorna bolezen, dieta, stradanje
značilen vonj - antibiotiki, vitamini
neprijeten von - bakterijske okužbe, razpad sečnine
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 18. Feb. 2008 12:26

Smrdeč urin pomeni vnetje, tudi če ga na druge načine ne občutiš (bodi srečna), odpokaj se k zdravniku in to takoj, če rabiš spodbudo preberi moj post pod temo vnetje mehurja, da boš videla kam te pelje odlašanja in čakanje.

Tačas pa si kuhaj brusnične čajčke in pij zadostne količine vode.

Torej odmigaj se k zdravnici in ji razloži situacijo, pa poskusi doseč, da ti naredijo sanford test!
Uporabniški avatar
x-girl-x
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 25. 7. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a x-girl-x » 26. Jul. 2008 18:09

pika20 napisal/-a:Pozdravljene! Že nekaj časa se mi dogaja, da moj urin smrdi :( . Vem da tudi sicer ne diši prav lepo, toda moj ima samo zadnje čase prav poseben, čuden vonj. Mislila sem, da je problem v tem, da premalo pijem čez dan, nato sem ful pila vodo, pa je bilo isto, isti vonj.
Do zdravnika še nisem šla, ker nisem taka, da bi šla za vsako malenkost, ampak to traja že kar nekaj časa (par mesecev) :?
Zanima me, če se je katera že srečala s to nevšečnostjo in kaj je naredila, mislite, da je resno kaj narobe z sečili?


Pomojm je kar vnetje mehurja...tudi meni se je to dogajalo...samo k zdravnici greš ti vodo vzame in je rešeno pa ti da antibiotike 10 dni in boš zdrava! Sam se pazi naprej ni važno al je poletje al zima vedno mej pokrite ledvice pa tudi če je 40 stopinj zuni res kr če spet fasaš kak prepih je možno da se ti začne ponavljat in lahko pride tudi do kroničnega vnetja mehurja pol pa naprej ni lepa. Čene pa fulll pij 2/3 litra na dan če neupaš se pa posili sej gre pa ja zate ne!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]