Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 12. Jan. 2011 15:49

orhidelia napisal/-a:jaz sem pa pred kratkim slišala eno teorijo, in sicer, da se hitreje in lažje pokuri tiste odvečne kg, ki si jih pridobil u kratkem času, za tiste, ki pa si jih pridobival dalj časa pa naj bi rabil tud več časa, da jih pokuriš...pa me zanima če je to res? oz. če je kaj na tem...


kak pa zgledajo take kile pa tak špeh? je drugačne sestave? To je en vlki larifari.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
peppermint
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 24. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a peppermint » 12. Jan. 2011 15:53

se strinjam... to so kr neke teorije. mogoče na začetku ti res kaka kila, dve gresta hitro dol, ampak je to večinoma voda.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Jan. 2011 3:44

orhidelia napisal/-a:jaz sem pa pred kratkim slišala eno teorijo, in sicer, da se hitreje in lažje pokuri tiste odvečne kg, ki si jih pridobil u kratkem času, za tiste, ki pa si jih pridobival dalj časa pa naj bi rabil tud več časa, da jih pokuriš...pa me zanima če je to res? oz. če je kaj na tem...
In kakšna je logika tega? S čim je to utemeljeno?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
orhidelia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 2. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a orhidelia » 16. Jan. 2011 10:52

sej pravim da ne vem kkšna je logika tega, sam povedala sem kaj sem slišala in vprašala kaj menite o tem.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Jan. 2011 22:50

Seveda ni res. Edina stvar tega tipa je ginekomastija, tega se moski ne znebijo brez operacije.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
orhidelia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 2. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a orhidelia » 17. Jan. 2011 13:01

kaj pa je to???
še eno vprašanje:
koliko časa pa naj bi vadila na dan na sobnem kolesu? ker dvakrat tedensko imam aerobiko 1 uro, vendar mi do zdaj na kolesu še ni uspelo bi dlje od 35 minut. ali naj raztezovalne vaje naredim potem, ko pridem s kolesa, ali pred kolesom?
hvala!!

p.s.: zdej grem v tretji teden, lažja za 2,8 kg, počutim se pa že velik bolš =)
Uporabniški avatar
klawdy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 23. 12. 2006
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a klawdy » 10. Feb. 2011 9:58

Js pa vrjamem temu, da hitro pridobljene kile gredo hitro dol. In to zato ker tiste punce, ki so buckaste, majo tak špeh ko se vse trese dost laže shujšajo od tistih ki so debele pa imajo vseeno čvrste obline. Ja no in to sm js. Prav ornk čvrste obline in tud za svojo težo, ki je ornk prevelika se na men nič ne trese. Telovadim redno na orbitreku in se trudim čim več uporablat tudi roke. Bomo vidli kaj bo s težo. Ker namreč sm se zredila, obleke pa mi bol pašejo kot prej. Torej vadit, vadit, vadit... Do poletja se bo pa že kej poznalo. Cilj do julija 10 kg. To je 5 mesecev, 2 kg na mesec, sm še dokaj realna. Zdj jih mam 89 kg, morala bi pridet do 63, kar pa rečmo do drugega poletje, to je 26 kg.

Mam pa eno vprašanje za športne izvedence, kak je kej z obrabo sklepov na orbitreku, če govorimo na dooolllgi rok 10-15 let?
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Feb. 2011 1:44

orhidelia napisal/-a:kaj pa je to???
http://www.lmgtfy.com/?q=gynecomastia&l=1
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 12. Feb. 2011 1:35

orhidelia napisal/-a:jaz sem pa pred kratkim slišala eno teorijo, in sicer, da se hitreje in lažje pokuri tiste odvečne kg, ki si jih pridobil u kratkem času, za tiste, ki pa si jih pridobival dalj časa pa naj bi rabil tud več časa, da jih pokuriš...pa me zanima če je to res? oz. če je kaj na tem...


Najverjetneje je. Hitro pridobljeni kilogarmi ponavadi niso kompaktno maščevje, ampak maščevje obdano z "vodo". Ko se človek na hitro zredi, začne ponavadi v telesu "zastajati voda", ki z lahkoto prinese kak kilogram viška in tudi bolj "napihnjen" videz. Ko tak človek začne hujšati, poleg maščobe (in ponavadi tudi dela puste mase) pospešeno izgublja tudi vodo. In tako navidezno hitreje hujša. Maščevje, ki pa se je nalagalo dalj časa, je ponavadi bolj kompaktno in ga obrkoža manj odvečne vode - izguba maščevja je recimo lahko ista kot v prvem primeru, izguba odvenih kilogramov (ker ni veliko odvečne vode) pa je načeloma počasnejša.
Uporabniški avatar
Isis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 14. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Isis » 15. Feb. 2011 1:02

Na faksu (torej od oktobra) sem se do novega leta zredila za slabih 7 kilogramov. Po novem letu sem začela bolj zdravo jest in malce migat, tako da bom čez kakšne tri tedne spet na svoji stari kilaži. Počutim se super! :)
Mislim, da se tam sicer ne bo ustavilo, ampak bo šlo še kakšnih 5 kilc dol. 55 bo kar v redu. :)
Zendaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 4. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Zendaya » 04. Avg. 2011 22:19

purple_rain napisal/-a:Jz mam pa eno vprašanje: kakšne vaje se še kej priporočajo za trebuh in da niso trebušnjaki? :D
(ja vem, google it, ampak me zanimajo še kakšna vaša mnenja in priporočila)



Pij veeeelliko vode :)
Polek tega pa sem slišala da beli čaj varuje pred debelostjo polek tega pa iz telesa spravlja maščobe...poskusi :wink:
doda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a doda » 05. Avg. 2011 10:05

A to je že kdo sprobal: http://s2h.si/
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 21. Avg. 2011 9:58

A ima kdo izkušnje s Kofi fit-om?
..worrying is dreaming in the wrong direction..
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 29. Sep. 2011 8:47

klawdy napisal/-a:J Cilj do julija 10 kg. To je 5 mesecev, 2 kg na mesec, sm še dokaj realna. Zdj jih mam 89 kg, morala bi pridet do 63, kar pa rečmo do drugega poletje, to je 26 kg.


Isis napisal/-a:..... Po novem letu sem začela bolj zdravo jest in malce migat, tako da bom čez kakšne tri tedne spet na svoji stari kilaži.....
Mislim, da se tam sicer ne bo ustavilo, ampak bo šlo še kakšnih 5 kilc dol. 55 bo kar v redu. :)


Mene pa zanimajo rezultati....dosegli cilj?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
star111
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a star111 » 15. Apr. 2013 17:23

Živjo,

odločila sem se da bom začela s hujšanjem kajti namen oz. cilj imam izgubiti ok. 20 kg (na teden približno - od 1 do 1,5kg.

Moj fitness blog: http://workoutwithanja.blogspot.com/
Na blogu lahko spremljate moj napredek itd. Če pa imate kakšno vprašanje&nasvete mi jih pošljite na mail fitnessblog.anja@gmail.com

Zelo bi bila vesela če se še katera poslužuje takega načina da piše blog ali kaj podobnega.

Zelo bi bila vesela tudi če bi mi katera znala svetovati glede hrane mogoče na mail poslala kakšne jedilnik, kajti nevem kako naj se uprem sladkim stvarem ...

Kakšne vaje kaj delate itd.


Hvala za nasvete, pozdravček Anja :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov