Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Jan. 2011 19:38

niinii napisal/-a:Punce en nasvet. Tehtajte se 1x na mesec. Tedensko pa pomerite obseg rok, prsi, trebuha, bokov in stegen. Tko dejansko vidite, kolk je slo z miganjem in hrano dol. Ker najbolj idealno je it okoli 3 kg na mesec dol. Da ti teža tudi ostane. Če bo šlo prehitro dol, zna pridt nazaj.


Obsegi so varljiva metrika. Najvecje zmanjsanje obsegov bodo pri ljudeh, ki se stradajo in ne telovadijo. Najmanjse zmanjsanje obsegov bodo pri ljudeh, ki zelo trdo vadijo, kdor dela noge na power najbrz ne bo imel zmanjsanja obsega, v startu bo celo povecanje.

Edina pametna metrika je % telesne mascobe, kar se meri s koznimi gubami na vecih koncih telesa.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 11. Jan. 2011 19:53

Jah lej. Jaz sem na fitnesu 3x tedensko in mi gre na teden od pol do 1 cm dol pri obsegu. Nazaj gor še nism nič dobila.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 11. Jan. 2011 20:41

Mene pa neki zanima.

Torej ... neki dni zdej sem bla športno dost aktivna (tek, sobno kolo, ples in to ). In me zdej mal mišice bolijo. Ok no, pravzaprav komi hodm :D
Pa kaj čem zdej ... telovadit pa bit aktivna še naprej, kljub bolečini, al mal počakat da popusti? Mislim, vem da bi telovadba zdej neki dni pač bolela, ampak vseen pa nočem filinga lenobe in neaktivnosti. Kaj pa zdej?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Jan. 2011 21:12

^^Dober stretching po vsaki rekreaciji, pa te ne bojo nič več mišice bolele :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Jan. 2011 21:17

Punca, temu se reče musklfiber. Če ga še nisi nikoli doživela, se ne čudi da ga zdaj. Bo minilo s časom.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 11. Jan. 2011 21:21

Hahahaha Dioniz, ja sej vem, kaj je muskelfiber :D Ga nimam prvič in ne zadnjič. In ja vem, da se je po telovadbi treba raztegnit ampak zdej se iz različnih razlogov pač nisem.

Sam zanima me, če je pametno mišice obremenjevat al počakam, da popusti?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Jan. 2011 21:45

Ja kul bi blo, da se mal na izi gibaš, da "preženeš mlečno kislino". Drugič si pa resno vzami čas za stretching, ne pa da te potem vse boli. Saj ti vzame samo 5 minut.
Kaki easy jogging bi bil kul.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 11. Jan. 2011 21:49

Hvala za odgovor :) Sej vem, da se je treba po vadbi raztegnit! Ne vem, zakaj se zdej nisem ... Ahja,vem za drugič :oops:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Jan. 2011 22:08

po vadbi obvezno še vroča naredi raztezne vaje. Pa tud pred vajami je pet minut lahkega teka, da se zagreješ (tud pred samim tekom je fajn, da nekaj časa čist na rahlo tečeš al pa hitro hodiš). Nezagret začet s treningom je velikokrat izvor bolečin.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 11. Jan. 2011 22:27

men pa ni jasno, kako lahko zgubite 1cm na teden? jaz že kaj več kot 1kg v enem mesecu ne pokurim :S
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 11. Jan. 2011 23:28

ohooohoo :eek: Zdej mal prečekirala stran in videla slike od Dioniza in Tammy_De pred in potem! Svaka čast! :flehan: Mislim ej...katera sprememba, prou ne moreš verjet!
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 11. Jan. 2011 23:31

s0nckic4 napisal/-a: jaz že kaj več kot 1kg v enem mesecu ne pokurim :S


pri men se dogaja, da lahko v enem tednu shujšam za 5 kil ali se zredim.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
orhidelia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 2. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a orhidelia » 12. Jan. 2011 13:34

jaz sem pa pred kratkim slišala eno teorijo, in sicer, da se hitreje in lažje pokuri tiste odvečne kg, ki si jih pridobil u kratkem času, za tiste, ki pa si jih pridobival dalj časa pa naj bi rabil tud več časa, da jih pokuriš...pa me zanima če je to res? oz. če je kaj na tem...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 12. Jan. 2011 13:46

pomoje da ne. vsaka kila špeha ima par jurjev kalorij, ki jih je treba skurit..
Vsak raj ima svojo kačo.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 12. Jan. 2011 14:01

boom_boom*¸ napisal/-a:Hahahaha Dioniz, ja sej vem, kaj je muskelfiber :D Ga nimam prvič in ne zadnjič. In ja vem, da se je po telovadbi treba raztegnit ampak zdej se iz različnih razlogov pač nisem.

Sam zanima me, če je pametno mišice obremenjevat al počakam, da popusti?


Cim se ti misica spet segreje, te bo nehala bolet. Js tut ful doug nism nc pocela, in sm po prvem treningu tri dni komi hodila :P po drugem treningu me je spet vse bolel, ampak sm se takoj nasledn dan prsilla in se spravla spet sportat pa je blo bols :)

Kar se pa tehtanja tice ... js se ne tehtam, mogoce 1x-2x na leto pa se to bl zarad obcutka. K bom shujsala, bom to ze vidla po oblekah, ne po stevilki na tehtnci, k itak ne pomen kej prou dost (usaj men ;))
Live. Love. Surf.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov