Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 06. Sep. 2009 14:47

neki me zanima...kako se gleda kalorije pri rizu na 100g?
a to kuhanega ali srovega? isto za gres...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 06. Sep. 2009 16:15

surovega. Prav za vsa živila se gleda surovo. :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 06. Sep. 2009 16:58

polly-polly napisal/-a:surovega. Prav za vsa živila se gleda surovo. :)


ammm; ja sej riž se kuha v vodi :D ; ne razumem zakaj bi imel kuhan več/manj kalorij kot surov.. :oops:
Uporabniški avatar
**medyka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 17. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **medyka** » 06. Sep. 2009 17:10

Ja odvisno kako ga pripraljaš. Eni ga kuhamo samo s slani vodi. Videla pa sem že, da eni vlijejo v to vodo še olje, pa ne vem kaj za vraga še. To pa je potem že več kalorij. :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Sep. 2009 17:17

Tamala_mrha napisal/-a:Čestitke. S čim pa si se ukvarjala, da si dobila mišice? No, jaz pa še vedno zjutraj na tešče kolesarim na sobnem kolesu, zraven gledam film in mine urca pa pol kot nič. :D Seveda sem začela postopoma, ne takoj preveč. Steper pa sem zdaj malo zanemarila. Moram spet priti v formo, ne gre mi toliko za hujšanje, ker to ni potrebno, važno je, da učvrstim telo.
Aja, pa s kolebnico skačem v sobi. Čeprav se hitro naveličam. :D
Hvala, hvala. :lach:
Ja, kolo :top: - ubistvu sem bla primorana, vsak (delovni)dan 10km, res n velik, se pa fino pozna.
Je pa res, da jem manj - prej, ko sem bla večinoma doma, sem dolgčas preganjala s hrano :? - in večkrat, stalno neki žvečim, kakšne oreščke, zelenjavo. Pa ogroooomno vode spijem (kar mi je hkrati še kožo lepo očistilo).

Aha, pa še v vednost vsem - vsak dan jem sladkarije in vseeno zgubljam (oz. vsaj ne pridobivam) kg. :P :lach:
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 06. Sep. 2009 17:42

No pa da se še jaz pridružim malo tej temi...sama sem pred kratkim začela uporabljati kolo ki je zaprašeno več kot dve leti gnilo v garaži....zdaj ne morem brez njega...povsod grem z njim...ko mi doma postane dolgčas pokličem še kolegico pa greve s kolesi u šoping pa tak okol za kar rabva 15 minut s kolesom z avtobusom bi pa rabile vsaj 1 uro ker zlo redko vozi.
no odkar sem začela "kolesariti" me vsi sprašujejo če sem shujšala sama pa tega sploh ne opazim. ne upam se tehtat ker bom potem samo še bolj razočarana :D
tko da a ma mogoče ktera od vas kakšen program k res bi rabla shujšat za kakih 20 kilc pa sm zdej ful motivirana aja pa odkar sem začela kolesart ful manj jem ...ne vem zakaj najbrž zaradi vročine ali pa preprosto ker sem zaljubljena :D

res lepa hvala že vnaprej :)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 06. Sep. 2009 17:53

fun napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:surovega. Prav za vsa živila se gleda surovo. :)


ammm; ja sej riž se kuha v vodi :D ; ne razumem zakaj bi imel kuhan več/manj kalorij kot surov.. :oops:


Mogoče se nismo zastopl. Vsi podatki, ki jih najdete o kalorijah so merjeni na 100g surovega riža. Tudi tisti na embalaži.

Pri kuhanem rižu imaš pa ti zraven še vodo, ki jo riž zavzame. Torej, 100g kuhanega riža (zmesi) ima manj kalorij kot 100g surovega. Ker je v teh kuhanih 100g še en delež vode, ki doda težo. Pri surovem pa je izključno samo riž.

Joj, ne vem če sem sploh logično razložila tole. Če tehtate hrano, se jo v glavnem tehta surovo.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Sep. 2009 17:54

fun napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:surovega. Prav za vsa živila se gleda surovo. :)


ammm; ja sej riž se kuha v vodi :D ; ne razumem zakaj bi imel kuhan več/manj kalorij kot surov.. :oops:

Ker se teža suhega riža 100g, ko ga skuhaš napihne(prejme določen delež vode) in je zato težji kot 100g. Potemtakem se vprašaš, če ima 100g kuhanega(torej z vodo) riža npr.200kcal ali suhega riža brez vode 100g 200kcal(kuhanega je torej bistveno manj).

Edit : ja, Poly-poly no :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Sep. 2009 17:57

**medyka** napisal/-a:Ja odvisno kako ga pripraljaš. Eni ga kuhamo samo s slani vodi. Videla pa sem že, da eni vlijejo v to vodo še olje, pa ne vem kaj za vraga še. To pa je potem že več kalorij. :)

Olje pa več ali manj folk uporablja pri rižu(in testeninah) zato, da se ne primejo posode. :)
It was forever..but it didnt last long..
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 06. Sep. 2009 19:38

ahaa; hvala za razlago. sploh nisem pomisla na to :oops:
Tamalla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 9. 2009
Kraj: res vsepovsod :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamalla » 06. Sep. 2009 21:37

No vedno sm razmišljala, da bi nekomu z svojim načinom hujšanja polepšala dan, ko bi zvedla da to res deluje, in ni vse v besedah.
Sama sm namreč imela vedno lepo postavo, vsi so mi to govorl, da kaj počnem da sm skos suha, pojela pa vse..res.. ugotovila sm, da se nism redila, ker sm vedno jedla počasi (beri: juha 15 minut,kakšen kebab tudi 1 uro in tako naprej.. potem že veš koliko je ura:? nism se pa silila, da bi zj počas jedla al pa kej, tako počasi sem pač jedla)
No gremo dalje. Ker sm iz sš odšla na fax, smo tam skoraj brez telovadbe pridelali si kar nekaj kilogramov...(krivi boni ker poješ preveč in po možnosti še ni veliko časa)
Ko pa sm se na hitro znebila vseh izpitov, sm ves čas bila zaljubljena, to mi je dajalo dodatno motivacijo, da bom za njega malo znebila kilogramov, čeprav je bila postava ravno prav.
No in kar je najbolš, je bilo, da mi je rekel, da sm se malo poredila od kar sm na faxu.. :eek: :eek: takoj ko sm prišla iz pijačke domov, sem odšla tečt s psom ali na sprehod, in tako se je ponavljalo vsak dan.. cca. 30 minut, vsak dan orbitrek 10 minut(5 minut naprej + 5 minut nazaj), čez par dni, že 30 minut na orbitreku v enem šusu..dokler..ja..na orbitreku se je pretrgal jermen.. zato sem non stop hodla na sprehode(namreč počasna hoja, primerno dihanje največ pripomore da shujšaš, tek ti le maščobo pretvori v mišično maso)
Počasi sm zgubila kilogram, nato še dva in že sm se bolje počutila..ves čas sem delala vaje z žogo (na njen po 70 trebušnjakov na dan) sploh nism mela pretirane vadbe..
(Dodatno vas bo motiviralo, če si boste kuple res neke noro odštekane kavbojke pa zanalašč kupte 1 številko manjše kot običajno.. )
Je pa res da drži to, da spijte veliko vode, samo mora ti priti v navado. spijem je tudi do 4 litrov na dan + pomaga jabolšni kis na tešče, sok iz sliv, kašne odvajalni čaj, voda z veliko limone, in pa zeleni čaj čez dan.
No in po 3 mesesih je prišlo je iz 56 kilogramov na 48..doma me že obsojajo z okostnjakom, ampak mene niti ne gane tok..bodite vztrajne spremenite prehrano, sama sem namreč VELIKO jedi črtala iz seznama (meso, jajca, mastni mlek, mastni jogurti, sir, bel kruh, bela sov, čim manj uporabe sladkorja) namesto sladkorja bol kakšen med, jedem dodajte veliko začim, nasiti vas, izbolša hrani okus, in hrana je hitreje prebavljiva, začimbe namreč pomagajo pri razgradnji hrane.
Sama jem sedaj večino sadje in zelenjavo, ter veliko pijem navadne vode.
izjemno veliko sem se s svojim hujšanjem naučila, veliko prebrala..dejstvo pa je, da hujšajte počasi, postopoma.
Zgubila sm 8 kilogramov, in sedaj mi veliko hlač prevelikih, sama pa skoraj več nič ne jem. :/
Na koncu se pa po dolgem času dobim s tem tipom, in navsezadnje vidm kako se je on ves ta čas ko sm js pridno hujšala, zrediv še pa še..
Se upravičujem za dolgo napisan post, vendar res upam da lahko kateri na kakršen koli način pomagala.
Kakršne koli ste, ste lepe ;) ..Pozdrave
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 06. Sep. 2009 22:21

Čakaj - ti propagiraš svoj način hujašanja ali svariš pred slednjim? :?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Sep. 2009 22:29

Saj je dober način hujšanja, slabo pa je, da se ga ONA poslužuje. Z izjemo, če je visoka 150-155.
It was forever..but it didnt last long..
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 07. Sep. 2009 20:41

kakšn dobr način???...am črtala si skoraj vso hrano z menija...kako lahko živiš samo od zelenjave pa vode :eek:
48 kilogramov ...a ni to ful premau??? še posebi če ti drugi rečejo da si kot okostnjak???

"ves čas bila zaljubljena, to mi je dajalo dodatno motivacijo, da bom za njega malo znebila kilogramov, čeprav je bila postava ravno prav. "
ok to je pa res pretiravanje...sori ne mislt da te napadam al pa kej tazga sam ta tvoja zgodba mi res ni logična...
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 07. Sep. 2009 20:55

Tamalla napisal/-a:Zgubila sm 8 kilogramov, in sedaj mi veliko hlač prevelikih, sama pa skoraj več nič ne jem. :/

Malo sem zmedena, pomoje si ponosna nase, da si tok shujšala, se izstradala skorajda, po drugi strani pa si žalostna, ker skoraj več nič ne ješ... :? Ampak srečna mi pa ne deluješ, kljub temu, da si shujšala. Punca, pa ne bo ti fant govoril, da imaš preveč kil, poglej se v ogledalo in boš videla kakšna si.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron