Skolioza

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

miki86
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a miki86 » 10. Apr. 2008 18:21

Pozdravljene!
Moja sestra je morala začet nosit steznik za hrbtenico, ker ima skoliozo! A je katera od vas tud mela ta problem? Kko to poteka? Rada bi ji čim bolj pomagala, ker je čisto boga, ampak zelo malo vem o tem!
Hvala
Uporabniški avatar
mgerdevi
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mgerdevi » 10. Apr. 2008 18:43

js sm tudi neki časa nosila steznik ko sm mela enih 10 let...sam očitno sem mela js enga bl na "komot" kot tvoja sestra ker meni ni delav posebnih težav razen da so mi tisti šravfi trgali konatirce....tku da kej konkretnega ti nebi znala svetovat :?

kaj ona ma unga ki je visok...tudi do vratu la kako?
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 10. Apr. 2008 23:58

Ojej moja mora :D. U osnovni sm mela mal ukrivljeno hrbtenico in so mi nardili steznik, sm ga mogla ponoči nost dokler nism zrasla :lach:. Zdej ga mam pa skritga u omari, me prou zanima, če mi je še prav :lach:. Mi je pa tudi potrgal vse majce. Drgač pa to ni nč groznega... Jez sm bla en tedn v Valdoltri, so nas naučili kako vaje mormo delat brez in s steznikom in to je to.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
miki86
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a miki86 » 13. Apr. 2008 15:56

Pa ja, ima enega ki ima okol trupa kao en oklep pa okol vratu en obroč k podpira brado in tilnik... mislm, tist oklep ima ene želene letve k držijo ta obroč,ane.
Pa sama si ga ne utegne dat gor oziroma na hrbtu ji mora vedno nekdo drug zategent ene zaponein in men je prou hudo ko ji jst pomagam :-(((
Uporabniški avatar
mgerdevi
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mgerdevi » 14. Apr. 2008 17:41

a ....js sm mela tazga le za hrbet.... sosed pa je mel takega kot tvoja sestra sam ti ne znam nč svetovat glede takega.... :oops: :?
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 14. Apr. 2008 22:51

Ja jaz sem imela skoliozo, ampak sem že bila v takšni fazi, da mi steznik ni pomagal, pa so me poslali na operacijo. Zdaj je že 6 let od operacije in se počutim odlično. Imela sem pa ful ukrivljeno (skoraj v obliki črke S) :?
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 15. Apr. 2008 0:23

to ma pa moja tamala. pa ful se ji slabša. zdej je steznik dobila če ne bo bol pa operacija.. kok je ap kej riskantna?
Uporabniški avatar
Blossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 25. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Blossom » 15. Apr. 2008 10:30

Ma tveganje je minimalno, res. Jaz sem bila v Valdoltri na operaciji in osebje je res super. Operacija sicer traja nekje 5-6 ur, pa pol en cel dan spiš (no vsaj jaz sem) :D zaradi anestezije. Drugače pa 2-4 dni po operaciji ful boli, jaz vem, da eno noč sploh nisem nič spala, in tut sam se ne moreš obračat v postelji, ker ti pred operacijo naredijo en mavčev steznik, in v bistvu maš to na hrbtu, ker je trdo. No, jaz sem komaj čakala, da bom lahko spala/ležala brez tega, ker se ful tak čudno počutiš (to maš nekje 5 dni na hrbtu). Edino mi je bad bilo, da sem v bolnico glih mogla it na moj rojstni dan, tam pa sem ostala tri tedne. Sicer bi šla prej domov, ampak sem še pol vročino dobila, pa me niso pustili...
Sem pa mela težave po operaciji. Začelo se je z bolečinami v preponi in pol sta me začele obe nogi ful bolet, leva je celo otekla. Na začetku sploh nisem mogla normalno hoditi. Ampak se je potem po enem ali dveh mesecih (ne spomnim se točno) izboljšalo...mam pa to posledico, da me leva noga pač vedno boli, ko so kake vremenske spremembe.

Uh, sem se razpisala :D
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 15. Apr. 2008 12:17

hehe vreme.. jest sm se včasih skos norca delala ko je kdo to reku, odkar sm mela pa sama operacijo me pa zmer ko so kkšne spremembe brazgotine in v notranjosti začne bolet.. sam še zmer nekako nočem sama seb priznat da je od vremena :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Apr. 2008 19:37

Ja, jaz sem tudi nosila to zadevo (steznik). Dobila sem ga v 7. razredu in se ga rešila nekje v 2. letniku, če se prav spomnim.
Na začetku sem imela blazne travme, ker stvar grozno izgleda in saj veste kako je pri 13. letih, ko hočeš biti lepa in sploh. Nekateri so ga težko nosili ponoči, meni pa je bilo to najlaže - me vsaj ni nobeden videl.

V glavnem - stanje se mi je popravilo, čeprav ga nisem nosila zelo redno. Prvi dve leti sem bila pridna noč in dan, v srednji šoli pa sem si "izborila", da sem ga nosila samo doma in ponoči.
Sem pa tudi ves čas telovadila - tiste vaje, ki ti jih pokažejo v Valdoltri. Še danes se jih spomnim in jih včasih naredim, kadar me kaj štiha v hrbtu.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 19. Apr. 2008 17:10

tud jst nosila steznik eno leto in bla ful pridna (edin za tush sm ga dala dol).. sam na žalost ni pomagal tko da sm mogla it na operacijo. Zdej je vse ok, sam občasno me mal boli..

Kako bi ji pomagala? Pojma nimam.. jst vem, da je blo men takrat ful narodn k sm bla še v puberteti pa še noro zaljubljena :D
Uporabniški avatar
Poki
Komunikatorka
Komunikatorka
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Poki » 23. Apr. 2008 8:11

jaz imam skuliozo od majhnega...morala bi nositi steznik, pa so moji starši takrat rekli da ne, ker sem preveč hiperaktiven otrok in bi me s tem zavirali. Tako sem hodila kot otrok na fizioterapije...današnje stanje: še vedno skulioza z konstantnimi težavami. Še vedno delam tiste vaje za hrbtenico , ampak težave bodo vedno. Danes sem mnenja, da bi mogla takrat nositi steznik kot otrok.
Nikec
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 1. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Nikec » 01. Apr. 2015 13:15

Bolje pozno kot nikoli. Odkrila sem novo nastalo fizioterapijo za skolioze.
Poglejte si in se sami odločite -> http://www.3Dfizio.si
Masa24
Sramežljivka
Sramežljivka
Na forumu od: 17. 5. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a Masa24 » 17. Maj. 2019 17:57

Pozdravljene,

bi bila mogoče katera pripravljena prodati svoj steznik, sama ga namreč dobim v roku 1 leta (milwake steznik) in bi se rada kar najbolj pripravila na to kar me čaka. Vem da so narejeni po meri ampak bi vseeno ga odkupila. Pišite mi na missymiss24@outlook.com

lp, Maša

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri