Savna

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 26. Dec. 2004 19:01

Savna uničuje možganske celice - potem sm jz že čist munjen. :roll:
Tko nekak...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 26. Dec. 2004 19:13

metron napisal/-a:Savna uničuje možganske celice - potem sm jz že čist munjen. :roll:


Ja sj možno...če bi šou v enem dnevu 20x not, po možnosti v ekstremno, k ma 90-110 stopinj, bi biu res čist konc, drgač pa... ni šans!!
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Darkman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Darkman » 26. Dec. 2004 19:55

Odvisno v katero greš. Če greš v finsko je občutek zelo vroč amapk prija. Temparaturo pa tud bolj čutiš saj je med 90 in 110 pa še ful suh zrak je. Če pa greš v Turško je pa bolj hladna. Ampak je parna pa faj je za dihanje saj ima primesi mentola. meni osebno ta bolj paše.

Glede tega kakšen greš v savno je pa odvisno od kraja do kraja.

Obvezno tuširanje z mrzlo vodo po vsaki savni neglede na to ali je finska ali turška pa obilo užitkov.
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 27. Dec. 2004 14:32

Darkman napisal/-a:Če greš v finsko je občutek zelo vroč amapk prija. Temparaturo pa tud bolj čutiš saj je med 90 in 110 pa še ful suh zrak je.


V finski je temperatura mislm da 70-90 stopinj, v Čateških majo pa eno ekstremno, k je u bistvu finska, sm da je temperatura nabita na 90-110. Turška ma pa mislm da okol 50 stopinj, sam je občutek kot da jih je minimalno 80 not, k je tolk vlage.
Aja, pa ful dobr je za dihala če greš v finsko pa daš eterično olje (po možnosti kakšne bor) v vodo. Sm po večini ne smeš prnes svojga eteričnega olja, oni pa fullll na redko dajo, tko da moraš res troft. :roll:
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 28. Dec. 2004 11:40

LyLa napisal/-a:
majchy napisal/-a:Sm po večini ne smeš prnes svojga eteričnega olja

to verjetno zato, ker so baje nekatera etericna precej skodljiva, ce niso pravilno obdelana in so nedolgo nazaj javno spet nekje opozarjali na to, da je treba ful pazit ktera se uprabljajo. (verjetno bolj iz lekarn al pa ksna res pristno domaca - recimo home made dalmacija ipd)

Khmm jst sm bla sam enkrat v savni, pa se to privatni doma (tko da pojma nimam kasne vrste je bla). Pac blo je pr modelu doma, tko da nisva bla dolg not :)
sam se mi je zdel da mal tezko diham, zdej me pa zanima
- a je to vedno tko na zacetku
- pa kero mi kot zacetnici priporocate (vrsto in cas)
vi ki ste bolj izkuseni v savnah.
thx


Mislm da eterična olja ne pustijo zato, k ne ugaja vsem en vonj, pa eni tega sploh ne marajo. K kadar pa prede kdo od njih da bo dal eterično olje not, zmeri vpraša une k so v savni, če hočejo.

To da teži dihaš je zmerej. Še pr men je zmeri prvič ko pridem not, pa čeprav sm bla že vsaj 100x. Za začetek pejt v infrardečo, če jo majo, drgač pa v finsko (to je una čist lesena). Če greš v infrardečo, pejt samo za 1x, okol 10 minut, če pa v finsko, boš pa vrjetno mela dobrih 5 minut čist dost. Pol pa v finsko al pa turško (ta pride pa plastična, pa tolk pare je notr, da komej soseda vidš) za prbližno 10-15 minut. Pomembno pa je, da med enim in drugim savnanjem mine vsaj 20 minut (uležeš se pa počivaš) da se telo ohladi.
To bo mislm da vse...če te pa še kej zanima, pa kr vprš.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
ninčulilika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 9. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninčulilika » 28. Dec. 2004 11:53

Jaz v savno hodim kar pogosto....npr. pozimi redno usak teden, pa še to včasih dvakrat......sam poleti še pa res nism bla u savni pa me tud ne mika. Je že itak vzunaj prevroče :tanz:
I wanted you to be with me
For so long I don't even know why now
But now that I've given up on you
Defiantly you see me!
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 28. Dec. 2004 13:26

Meni je savna zakon in full paše, samo ne hodim več, vsaj v javne ne, ker je savna in bazeni leglo glivic. Ne bi verjela, če jih ne bi vsakokrat, ko sem šla eno kilo domov prinesla. Tako, da že dve leti ne hodim. :roll:
kitty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 10. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kitty » 29. Dec. 2004 13:07

majchy napisal/-a:Aja, pa ful dobr je za dihala če greš v finsko pa daš eterično olje (po možnosti kakšne bor) v vodo. Sm po večini ne smeš prnes svojga eteričnega olja, oni pa fullll na redko dajo, tko da moraš res troft. :roll:


jst sm bla ze precejkrat u savni in to u metropolu u Portorozu.. tam so meli vsakic etericna olja in je res ful ful disalo..
ce koga zanima naj prileti na primorsko.. :)
lubyca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 29. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lubyca » 29. Dec. 2004 13:31

men je pa najboljš turška...bolš zrak...finska mi je tko mau bed...aja,d best savno majo v podčetrtku v olimjah...maš več "barv"...super ležalnike k visijo iz stropa,več tarapij pa zabavnega programa...suppperrr :wink:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 29. Dec. 2004 14:06

Meni turška ni tolk všeč, ker je zgoraj tok vroč zrak, da maš občutek, da ti bo vse lase skurl, obenem te pa zebe v noge. Pa ni mi fajn, k si brez vsega noter. Lahko sicer vzameš rjuho, sam je pol čist mokra. Pa gnusi se mi z nago ritjo sedet na švicu od nekoga druzga ... Sej vem, da so povsod tuši za spiranje klopi, sam mam še kar bed občutek.
Drugače so pa fajn savne tudi v termah Dobrna, luštno je pa tud v Snoviku, kjer majo snežno prho ...
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 30. Dec. 2004 19:34

Krfjolca, za u turško si ponavad uzamem posebej brisačo, k jo mam sm za tja.
Kitty, sj nekje dajo (Čatež), ampak v kakšnih Dolenjskih toplicah so pa bol leni pa škrti glede eteričnih olj... Pa tut v Čateških dajo tisto, kar majo na "programu" in glih zanč so ble neke vrtnice :( Sj je lepo dišalo, ampak ful mal, pa nč ti sinusov ne prepuca, kot kakšen bor.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 30. Dec. 2004 20:21

dons smo bli u čateških u savna parku in je blo ful dobr!!! fajn je k je dost različnih savn! :D
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 30. Dec. 2004 20:27

barby* napisal/-a:dons smo bli u čateških u savna parku in je blo ful dobr!!! fajn je k je dost različnih savn! :D


Pa je bla ful gužva? Zato k so počitnice, mislm. Me ful mika da bi šla, sm se nimam vole gužvat v savnah...
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 31. Dec. 2004 9:48

majchy napisal/-a:
barby* napisal/-a:dons smo bli u čateških u savna parku in je blo ful dobr!!! fajn je k je dost različnih savn! :D


Pa je bla ful gužva? Zato k so počitnice, mislm. Me ful mika da bi šla, sm se nimam vole gužvat v savnah...


ne, včer niti ni blo gužve, vsaj u savni ne kopališče je blo pa nabito polno!
ballerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 30. 12. 2004
Kraj: Venera

Neprebrana objavaNapisal/-a ballerina » 31. Dec. 2004 13:24

savna se lahko vsak z izjemo resno bolnih ljudi.prav tako je savna primerna za nosečnice, otroke, tudi zgornja meja ni določena oz. vsakomur, ki se zaveda svojih omejitev. savne omejuje psihični in fizični stres, bolečine in napetosti v mišicah zbledijo, savna pa tudi pomeni zagtovilo mnogim ljudem dober spanec. ni pravil , ki bi določala kako pogosto se lahko hodi v savno, nekateri ljudje to počnejo dnevno.
drugače pa je temperatura v savni od 80 do 100°c , v savni imate vedro vode in ogreto kamenje, vodo se meče na kamenje, voda v trenutku izpari in dodatno ogreje prostor. ponavadi so poleg še kakšna metina olja in podobne dišave.
pomembno je poznati bonton v savni in si ga prebrati pred vstopom.

drugače pa res priporočam vsem, ki še niso nikdar obiskali savne.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov