Roaccutane

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 07. Sep. 2012 13:52

Ja no ni loh najbl nevarna stvar k jo lahk damo vase. Sam pri vseh takih tabletah s takimi groznimi stranskimi učinki se pa ni za hecat. Eni rajš posegamo po bolj naravnih načinih ne pa da bi še tlačl to vase. Za stranske učinke pa itak ne more vsak posebi vedt kakšna bo pri njem reakcija čez par dni... velik sm prebrala od teh tablet... in ja še zmeri so taki primeri, ki jih odsvetujejo. Enim pa valda ful pomagajo... dobr za njih ane! :D Jim privoščim zelo... samo js pa pač neb šla in bom še mal potrpela, če mi bo ratal. Drugače pa ja nobene tablete niso nedolžne... pač tko je. Tako je moje mnenje. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
butterfly90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a butterfly90 » 07. Sep. 2012 21:35

pred parimi leti sem mela ysminelle - kožo so mi res sčistile, SAM po nehanju je pa sledila katastrofa- izbruh...
Zdaj pa imam KT Femoden.. ob uživanju Roacuttana je obvezna kontracepcijska zaščita!!

Drgač sem pa glih danes srečala kolegico, ki je imela predpisan Roaccutan... pred enim letom jeseni je dobila Roaccutan... do letos poleti ni imela niti enega mozolja. Razen zelo suhe kože in ustnic. Sedaj jeseni pa ima res fajn kožo- nič več suhe... v primerjavi s takšno ko jo je imela pred 1 letom. Sam gledala sem kok se ji je koža popraula. Upam da bom js tud mela to srečo. :D

Drgač mi je pa še povedala da je imela stranske učinke: suha koža na obrazu, zelo suhe ustnice, mogoče je bila malo bolj utrujena kot ponavadi, pa neke fleke je dobla po roki in hrbtu (čisto malo, komaj opazne)... sam je rekla da se je pol use porihtal :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Sep. 2012 12:09

butterfly90 napisal/-a:ob uživanju Roacuttana je obvezna kontracepcijska zaščita!!


Ker od Roacuttana lahko zanosiš al kaj?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 08. Sep. 2012 14:38

Pride lahko do hudih okvar ploda, če zanosiš med jemanjem tablet Roaccutane. Npr.: Okvare centralnega živčnega sistema, spremembe oblike obraza, volčje žrelo, nepravilnost zunanjega ušesa, okvare srca in žilja,..
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 08. Sep. 2012 14:41

butterfly90 napisal/-a:pred parimi leti sem mela ysminelle - kožo so mi res sčistile, SAM po nehanju je pa sledila katastrofa- izbruh...
Zdaj pa imam KT Femoden.. ob uživanju Roacuttana je obvezna kontracepcijska zaščita!!

Drgač sem pa glih danes srečala kolegico, ki je imela predpisan Roaccutan... pred enim letom jeseni je dobila Roaccutan... do letos poleti ni imela niti enega mozolja. Razen zelo suhe kože in ustnic. Sedaj jeseni pa ima res fajn kožo- nič več suhe... v primerjavi s takšno ko jo je imela pred 1 letom. Sam gledala sem kok se ji je koža popraula. Upam da bom js tud mela to srečo. :D

Drgač mi je pa še povedala da je imela stranske učinke: suha koža na obrazu, zelo suhe ustnice, mogoče je bila malo bolj utrujena kot ponavadi, pa neke fleke je dobla po roki in hrbtu (čisto malo, komaj opazne)... sam je rekla da se je pol use porihtal :)


A je vmes, ko se je zdravila dobila kakšne hude breakoute, izpadanje las, je imela vredu vid... pa zdej tud?

Tearjerker napisal/-a:Ker od Roacuttana lahko zanosiš al kaj?

Pride lahko do hudih okvar ploda, če zanosiš med jemanjem tablet Roaccutane. Npr.: Okvare centralnega živčnega sistema, spremembe oblike obraza, volčje žrelo, nepravilnost zunanjega ušesa, okvare srca in žilja,..
Tu es dans toutes mes pensées.*
butterfly90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a butterfly90 » 08. Sep. 2012 19:38

Tearjerker napisal/-a:
butterfly90 napisal/-a:ob uživanju Roacuttana je obvezna kontracepcijska zaščita!!


Ker od Roacuttana lahko zanosiš al kaj?


Od roacuttana SEVEDA ne moreš zanosit... al kaj si mislila s tem vprašanjem.. napisala sem da MED uživanjem ROacutana NE SMEŠ zanosti ker ima slabe vplive na plod.... in ne smeš zanosit še najmajn po enem mesecu uživanja teh tablet.... no drgač pa o stranskih učinkihe in pravilih jemanja itak piše na netu.. pa še dermatolog te na njih opozori.

Drgač pa moja kolegica ni imela drugih težav, kot tiste ki sem jih že prej napisala. Zdaj se počuti vredu ;) Je pa res da je na začetku jemanja dobila malo večji izbruh mozoljem, samo zato ker se je koža čistila.. pol se je stanje samo izboljševalo. ;)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Sep. 2012 11:52

Super za njo! Upam, da ji bo koža ostala čista še naprej. :D Js pa res ful ne upam it na te tablete... sicer se mi je pa že kr fino popravlo samo še podkožne čutim okrog ust pa po nosu jih mam mal tako, da res razmišljam če se mi sploh splača al ne. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
influenz
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 26. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a influenz » 09. Sep. 2012 16:49

No sam sem bil na roaccutanu par let nazaj , pač stranski učinki so bili suha koža, suhe oči - nošenje leč je bilo prav zoprno, saj sem moral imeti vedno kapljice z sabo.

Ukvarjanje z športom (takrat fitnes) je bilo tudi malce oteženo, saj so boleli sklepi.. mislim da sem zadnji mesec celo nehal

Pomagal pa je proti aknam in to zelo, pač tiste pol leta je potrebno potrpeti..
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 01. Okt. 2012 14:52

Mene je tolk strah! Še par dni mam pa se morm odločt al grem na to al ne. :o A katera pozna kakšno, ki je jemala Roaccutane pa ima zdaj otroka? :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Okt. 2012 15:41

butterfly90 napisal/-a:Od roacuttana SEVEDA ne moreš zanosit... al kaj si mislila s tem vprašanjem..


Očitno slabo postavljeno sarkastično vprašanje.

Meni stavka ''ob uživanju Roacuttana je obvezna kontracepcijska zaščita'' in ''v času uživanja Roacuttana ni priporočjivo zanositi, zaradi njegovih učinkov na zarodek'' zvenita povsem drugačno v smislu da prvi sporoča da lahko od Roacuttana zanosiš, drugi pa njegove toksične učinke na zarodek.

In glede na to, da dandanes prihajajo punce še vedno na plani z vprašanji ''svinčnik sem si zatlačla v vagino, ali bom zanosila'' me sploh ne bi čudilo da bi kira češpla tole brala, razumela na tak način in zagnala paniko.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 07. Okt. 2012 19:33

Evo punce js sm se pa odločila, da grem na Roaccutane čez par dni... seveda če bo vse vredu z mojo krvjo. Upam, da bo vse vredu pred in še potem. Let's pray. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 07. Okt. 2012 21:58

^^sam ne razmišljat o stranskih učinkih, ker jih boš dejansko vidla pol pri sebi...isto kot ko so punce navidezno noseče :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 08. Okt. 2012 15:23

O nene to pa ne bom :D Bom razmišljala pozitivno in mislla vnaprej kolk bom mela lepo kožico. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
sashki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 7. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sashki » 08. Okt. 2012 15:43

Jaz sem tudi jemala Roacuttan pred leti stranski učinki so bili zelo izsušena koža, ustnice, in pogosta očesna vnetja zaradi česar se mi je poslabšala tudi dioptrija. Poznam punco, ki ima zaradi jemanja teh tablet sedaj kronično vnetje ledvic vendar jaz ne obžaljujem jemanja teh tablet ker so mi zelo pomagala in si ne predstavljam kako bi bilo če jih nebi :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 13. Okt. 2012 19:34

Joooj prov komi čakam po eni strani... :) Več ali manj berem same pozitivne stvari. Ojoj boga :S Kako se zdej spopada s tem? Kaj pravi na to? Res, da so hude tablete pomagajo pa tud ful... treba je tvegat ni kej, prej nikol ne morš vedt. Mene pa sedaj ful skrbi kakšni bojo izvidi moje krvi... upam, da bodo ql pol me pa čaka samo še Roaccutane. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov