Roaccutane

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Nov. 2012 21:07

Stewie napisal/-a:
dot napisal/-a:^^ Jp, to se strinjam, da je najpametneje poiskati možne vzroke za (kakršnekoli) težave v telesu, ne pa samo gasit posledic in jih skušat odstranjevat z zdravili (v večini primerov se bodo itak vrnile, če vzroka ne odpravimo) :ja:


To pa tudi ne drži. Ko ti končaš kuro z Roaccutanom naj ne bi dobil nazaj aken, pa če si na koncu z živci ali pa če si vsak dan na fast foodu, no aken, vsaj ne v hujši obliki. Kak droben mozoljček se tako ali tako vsakemu naredi. Malo je takih primerov, kjer so po končani kuri Roaccutana ljudje čez čas dobili nazaj še hujše akne kot so jih imeli pred kuro. To so že ekstremi.


Ha, kaj ne drži? Da je pametno poiskat vzrok težav v telesu in jih odpravit? Ne bi rekla ;) Vsekakor je to glavna stvar, ki jo je dobro naredit pri kakršnikoli težavi, fizični, psihični al čemerkoli pač, ne pa le popravljat posledic. Kot recimo če te žuli premajhen čevelj in ti uničuje stopalo, boš seveda raje poiskal vzrok, zakaj imaš ranjeno stopalo in obutev zamenjal, ne pa le mazal ran in žuljev s mazili ter jih skušal zacelit z zdravili. Itak da se da po lažji in hitrejši poti vedno poskušat s kemijo, ampak bolj razumna in zdravju prijaznejša rešitev je nemalokrat že v tem, da poiščemo vzrok :) Zanimivo, še moja zdravnica to vedno poudarja, čeprav je v bistvu njena služba tudi predpisovanje zdravil (npr. ne jemat tablet, če te glava boli, ampak raje pomisli, kaj si narobe naredil, da je do tega prišlo, in skušaj popravit).

Če si pa mislil na tisto, da se bodo težave v večini primerov vrnile, pa nisem govorila o Roaccutanu, z njim nimam izkušenj (čist verjamem, da je močno zdravilo, vsaj glede na prebrano), temveč še vedno na splošno (kot tudi celoten citat) :) Kar je povsem logično, če nekaj delaš narobe, boš še naprej ustvarjal ugodne možnosti na nastop težav :) (kot recimo ljudje, ki končno shujšajo, pa pri tem ne spremenijo svojih nepravilnih prehranjevalnih in gibalnih navad, tako da se jim ponavadi kilogrami spet naberejo... ali pa preveč kislo okolje v telesu - čeprav se enkrat že znebiš težav s porušeno mikrofloro v prebavilih, se bodo te periodično vračale, če zakisanosti celostno ne odpraviš) :)
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 28. Nov. 2012 22:32

Ti bom kar na svojem primeru povedal, star sem 20 let, že več kot eno leto se redno ukvarjam z fitnesom, prehrano imam vseskozi urejeno, saj jo podrejam fitnesu. Ogromno zelenjave, sadja, skratka, bolj zdrave prehrane ne bi mogel imeti. Ne pijem alkohola, ne kadim. Kdaj pa kdaj sem malce v stresu, kdo pa ni v današnjih časih. :o

Akne imam od 15 leta na srečo nisem nikoli stiskal ali kaj podobnega, da ne bi imel kasneje brazgotin( še k sreči sem ohranil bistro glavo, čeprav je včasih težko, ko kar ne izgine in ne izgine). Tudi nobeden v družini ni imel nikoli težav z aknami.

Poizkusil sem že res ogromno stvari in sedaj sem končno na Roaccutanu in verjamem, da me bo to dokončno pozdravilo.

Ni res, da je za aknavost kriva slaba prehrana, stres, slab način življenja... Bla bla bla... Lahko bi našteval v nedogled. Že res, da imajo nekateri akne tudi zaradi tega. Ampak akne so kožna bolezen, ki se tudi ne dobi od alkohola, cigaret, stresa... Ampak je to bolezen, ki jo imaš ti že v sebi samo vprašanje časa je kdaj izbruhne in do kdaj traja. Tisti, ki imajo akne, v hudi ali milejši obliki vedo o čem govorim. In če je R. dokazano, da je resnično skoraj že zagotovilo, da se boš pozdravil/la ni vrag, da ga ne bi vzel! Pa naj bom to jaz, ali kdorkoli drug.

Sploh pa ljudje, ki niso imeli nikoli aken ali pa so imeli par mozoljčkov nimajo pojma o čem govorim niti ne morejo dobro razumeti, kaj hočejo povedati ljudje, ki imajo res hude akne. Lahko imajo zaradi tega tudi psihične težave in kot sem brskal po netu je R. res številka ena na svetu za akne. To je isto, kot če bi bil nekdo reven in brez denarja, pa bi mu nekdo ponudil milijon in ga ne bi vzel. Tudi z milijonom bi zraven prišle slabe stvari, tako kot pridejo z Roaccutanom. Vsaka stvar je za nekaj dobra in slaba. Odločitev je pa od vsakega posameznika.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Nov. 2012 23:12

^^ Meni ni treba nič razlagat, kot že rečeno, sem govorila na splošno, ne o aknavosti :)

No, imam pa tudi sama kar nekaj težav, tako z zdravjem na splošno, kot s kazanjem tega na koži (pa nisem več v puberteti :/) in mi že dolga leta nič ne pomaga (pa drugače živim zdravo in brez kakršnihkoli strupenih razvad)... odkar sem se pa spravila bolj poglobljeno raziskovat vzroke in možno povezanost različnih simptomov, sem pa recimo da končno na bolj pravi poti. :) Drugače pa, tudi aknavost ima lahko nešteto vzrokov (je pa zelo težko poiskat pravega), nihče ni rekel, da je vzrok nujno nezdravo življenje (jaz pri takih stvareh najprej pomislim na hormonska neravnovesja ali vzrok v prebavilih, se mi zdi bolj verjeten razlog kot kakšna čokoladica ali burger:)). Kot že omenjeno, gre lahko tudi za alergijo na kakšno snov, za katero sploh ne veš... lahko se še tako matraš in zdravo prehranjuješ, če ti neka snov ne ustreza, ne bo izboljšanja (kot recimo jajca ali mleko, soja, oreški ali kakšna bolj 'eksotična' sestavina, ala konzervans xyz...). V takem primeru bi bilo povsem možno izboljšanje, če bi človek povsem črtal tisto snov (seveda tudi vse izdelke s sledmi te snovi, mleko ali soja sta prisotna praktično v vsakem izdelku v trgovini, pa čeprav samo v sledeh; ni dovolj samo izogibanje izdelkom direktno iz teh živil). V vsakem primeru človek zadane terno, če mu uspe odkriti razlog za neke svoje težave, pa naj bo ta še tako banalen ali bizaren :D

No, upam, da se pri tebi stanje popravi. ;)
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 28. Nov. 2012 23:20

Tudi jaz vsakomur privoščim, da se pozdravi ter reši aken. Srečno vsem, ki ste na terapiji zaradi aken. Meni se je stanje malce poslabšalo, kar je normalno v prvih 2 mesecih Roaccutana. Vztrajnost in pozitiva!!!
Anonymus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 26. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Anonymus » 28. Nov. 2012 23:26

Stewie napisal/-a:Ti bom kar na svojem primeru povedal, star sem 20 let, že več kot eno leto se redno ukvarjam z fitnesom, prehrano imam vseskozi urejeno, saj jo podrejam fitnesu. Ogromno zelenjave, sadja, skratka, bolj zdrave prehrane ne bi mogel imeti. Ne pijem alkohola, ne kadim. Kdaj pa kdaj sem malce v stresu, kdo pa ni v današnjih časih. :o

Akne imam od 15 leta na srečo nisem nikoli stiskal ali kaj podobnega, da ne bi imel kasneje brazgotin( še k sreči sem ohranil bistro glavo, čeprav je včasih težko, ko kar ne izgine in ne izgine). Tudi nobeden v družini ni imel nikoli težav z aknami.

Poizkusil sem že res ogromno stvari in sedaj sem končno na Roaccutanu in verjamem, da me bo to dokončno pozdravilo.

Ni res, da je za aknavost kriva slaba prehrana, stres, slab način življenja... Bla bla bla... Lahko bi našteval v nedogled. Že res, da imajo nekateri akne tudi zaradi tega. Ampak akne so kožna bolezen, ki se tudi ne dobi od alkohola, cigaret, stresa... Ampak je to bolezen, ki jo imaš ti že v sebi samo vprašanje časa je kdaj izbruhne in do kdaj traja. Tisti, ki imajo akne, v hudi ali milejši obliki vedo o čem govorim. In če je R. dokazano, da je resnično skoraj že zagotovilo, da se boš pozdravil/la ni vrag, da ga ne bi vzel! Pa naj bom to jaz, ali kdorkoli drug.


+1, sem popolnoma enak kot ti, tudi jaz živim športno, jem zdravo itd. in tudi lahko potrdim da za mojo aknavost ni kriva slaba prehrana ali slab način življenja. Tudi nihče v družini ni imel problemov z aknami, tako da dedno tudi ne more biti. Ne strinjam pa se s tabo v tem, da je Roacutane dokončna rešitev za ta problem. Pri meni se je stanje spet poslabšalo. Pri mnogih se je izboljšalo, a očitno sem jaz neka izjema, ki bo imel mozolje do konca življenja. Ponovno iti na Roacutane mi je pretvegano, saj še vedno čutim nekatere stranske učinke, če bi šel pa še enkrat bi se pa le ti še poslabšali pa še kj novega bi fasal. Tako sem ujet v začarem krogu, kjer ni izhoda.
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 28. Nov. 2012 23:36

Saj sem napisal, da je takih, ki sem jim po končani kuri z Roaccutanom akne vrnejo ali pa se jim stanje čez čas celo poslabša je zelo malo. Nekateri imajo res smolo, upam, da jaz ne bom med njimi.
Anonymus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 26. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Anonymus » 29. Nov. 2012 0:12

Stewie napisal/-a:Saj sem napisal, da je takih, ki sem jim po končani kuri z Roaccutanom akne vrnejo ali pa se jim stanje čez čas celo poslabša je zelo malo. Nekateri imajo res smolo, upam, da jaz ne bom med njimi.

Ti ne boš pomojem. Jst sem eden izmed teh 3/100, ki bodo imeli te težave, tak da ti ziher ne boš med nami.
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 29. Nov. 2012 8:19

Anonymus napisal/-a:
Stewie napisal/-a:Saj sem napisal, da je takih, ki sem jim po končani kuri z Roaccutanom akne vrnejo ali pa se jim stanje čez čas celo poslabša je zelo malo. Nekateri imajo res smolo, upam, da jaz ne bom med njimi.

Ti ne boš pomojem. Jst sem eden izmed teh 3/100, ki bodo imeli te težave, tak da ti ziher ne boš med nami.


Srčno upam. :) Želim pa tudi, da ti ne obupaš, ne vdaj se kolega! Pojdi na R., če si se enkrat že pozdravil in če ti je to še svetoval dermatolog. Potrpi telih 6 mesecev in nato uživaj. Mislim, da se ti po 2 kuri pa res ne bi smele težave vrniti.
Anonymus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 26. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Anonymus » 29. Nov. 2012 14:12

Prilagam zgodbo enega človeka, ki je napisal svojo izkušnjo z Roacutanom. Pri branju njegove zgodbe me je kar zvilo v želodcu.

Citiram:"
Joj,ali ste res že vsi na teh tabletah,jih res dermatologi predpisujejo kot bonbone?
Tudi sam sem bil žrtev teh tablet pred 5 leti!Ljudje ,žav ne veste kam se spuščate!(kakšne težave )Sam sem jih uzival 7 mesecev da sem dosegel optimalno dozo najprej po 20mg na dan potem pa 10mg na dan ker sem takrat hotel ,da se na vsak način znebim aknavosti(srednje do hudih oblik)Res mi jih takrat dermatolog še ni hotel predpisati,ampak sem moledoval po njih,ker mi je dejal da je to zdravilo ki se odpravijo akne za vedno!!!!HUDA NAPAKA!!
Najprej stranski učinki kot veste sami (suha koža ,usta, oči dobro ni nek problem)
-krvavitve z nosu še po 1 letu prenehanja ,če ne bi dobil pravo zdravilo zato ,še danes ne vem kako bi bilo.probčutljivost na svetobo sploh na belo umetno lampa ,neonske bele luči -malo tudi naravna svetloba sploh zimski dni turobni sivi dnevi to imam problem še danes!!izpadanje lasi in preobčutljiv na zobovje majavi,boleči na dotik,krhki zelo slabi izgubil od takrat 6 zobov stalnih!!
Pogosti glavoboli ob vsakem majhnem stresu ali razburjanju(dokaj močni)!slabovidnost 30% po testih pred in po uporabi!Razdražljiv in hitra razburjanje problem še danes!(če že iščem nekaj in ne najdem hitro -mi kar prekipi (-pritisk-rdečica v glavo)!pogosti prehladi (motnje v želodcu)driske ,slabokrvnost) Imam tudi še kar hude depresije,ki se kaže tako(res da sem že pomislil o samomoru a ne enkrat kar pogostokrat (a zakaj naj povem !beri spodaj!DOBRO DOVOLJ O MALENKOSTIH!
-Po prenehanju uživanja teh tablet se mi je koža res nenormalno izboljšala to so opazli tudi drugi!bil srečen,začel ponovno ukvarjati z športom imel voljo!A po 1nem letu jojme,takšna huda oblika mozoljavosti ,ki je prej nisem poznal!(na takšnih mestih npr tik pod očesom,ob nosu,za ušesu,na glavi med lasmi ne navadni mozolji ampak neke vrste ciste-turi,kozmetičarkam kasneje nedosegljive,potem ugotovljeno s strani derm.seboroični dermatitis ki pa je povedano tako(neozdravjivo,lahko samo lajšaš z mazili -kortikosteroidi),ki pa žal ne moreš zdraviti hkrati mozoljavost in to bolezen!!(še dane ogromni turi ali podkožni mozolji na različnih mestih zraven pa še lišaji -rdeči fleki)dermatolog mi je dejal ,da bi moral ponoviti kuro z roaacutanom! NO WAY!
IN NAJHIJŠE! Takrat skoraj že prenehal z roacutanom mi punca pove, da je noseča (veselje) z obeh strani,ampak me je takrat spreletev srh in sem si sam pri sebi rekel(joj,da le nebi bilo kaj narobe)in žel zgodilo se je ravno to,kar sem samo v mislih takrat imel da se nebi zgodilo..Punca je v 17 tem tednu mogla iti na splav,zakaj?meningokela-escefalokela(razlitje možganov)zelo redek primer baje v Sloveniji.Od takrat se počutim tudi krivega,pa čeprav NAJ BI VZROK bil drugje,si sam mislim svoje!A ko sem brskal po tujih spletih uporabnikov roaccutana verjemite ,ni tako redek primer!!!(Tudi ne po simptomih kot sem jih navedel in jih še doživljam še zdaleč nisem osamljen edini primer!!! ) aja pa še nekaj ZAKAJ so dermatologi različnega mnenja o teh čudežnih tabletkah nekateri (ja ti si potencialen kandidat za to),drugi pa slišati za njih ne smejo!??!naj omenim star sem 29 let ,z tabletkami začel pri 23-24 letih in mi je prekleto žav,za vas bodoče uživatelje te droge naj rečem samo to PREMISLITE 2X(pozanimajte se,vrtajte na forumih ,če pa ste že v tem pa ste prepuščeni sami sebi na milost in nemilost!)
Uživajte čas brez aken ,a ko se te ponovijo -morda še v hujši obliki ne naredite ponovne napake"seči po roacutanu"
Meni trenutno pomaga isotrex gel,čistilna pena,in vlažilna krema exfoliac 3 proizvodi!
Isotrex gel poznan po isti sestavini kot roaccutan isotretinoin 1x na dan ponoči iste lastnosti z 100x manjšimi neželenimi učinki(samo suha koža,možnost draženja in občutljivost na dnevno svetlobo) 3 znaki od oralnih roacutan v primerjavi (ponekod v EU jih je prepovedano izdajati) z nešteto než.učinki preveri v google,, v sloveniji se ta gel žav ne dobi,morate čez mejo(brez recepta)dermatologom v sloveniji enim poznano drugim ne!?!dobi se še retin a,ki pa mi ni odgovarjal -preveč pekoć !
Akne so eno , drugo pa je kvaliteta življenja brez trajnih stran.uinkov1Odločitev je samo VAŠA!
Upam da bom nekaterim pomagal z mojimi izkušnjami ali če ste v skušnjavi kaj za narediti!
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 29. Nov. 2012 17:31

Žalostna zgodba :(
Kako so ljudje resnično obupani zaradi aken, da posegajo po takšnih kemikalijah, žrtvujejo zdravje za ceno izgleda :(

Jz tukaj "krivim" (vidim razloge, da do take zgodbe pride) :

-medije, ki dajejo v javnost sliko o popolnem videzu,
-družbo, ki to sprejema in potrjuje,
-farmacevtsko industrijo, ki to izkorišča in
-zdravnike, ki ne vidijo, da delajo več škode kot koristi,
-starše najstnikov, ki se ne informirajo dovolj,
-posameznika, ki to vse nekrtiično sprejema.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 29. Nov. 2012 20:10

neki si pozabla... boli ko svinja! :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 29. Nov. 2012 21:16

carrie_ napisal/-a:Žalostna zgodba :(
Kako so ljudje resnično obupani zaradi aken, da posegajo po takšnih kemikalijah, žrtvujejo zdravje za ceno izgleda :(

Jz tukaj "krivim" (vidim razloge, da do take zgodbe pride) :

-medije, ki dajejo v javnost sliko o popolnem videzu,
-družbo, ki to sprejema in potrjuje,
-farmacevtsko industrijo, ki to izkorišča in
-zdravnike, ki ne vidijo, da delajo več škode kot koristi,
-starše najstnikov, ki se ne informirajo dovolj,
-posameznika, ki to vse nekrtiično sprejema.


Si kdaj imela akne, probleme z kožo na obrazu? :roll:
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 29. Nov. 2012 22:28

Ne boš verjel, bila sem na Klimicinu (takrat še v gelu, ki so ga kasneje dali iz prodaje zaradi njegove kancerogenosti - ta mi je edini pomagal, ampak se še danes sprašujem za kakšno ceno), kasneje na tekočem Klimicinu in Skinorenu, ki mi nista pomagala čisto nič, kupila sem si 1001 čistilno peno/kremo... Nič mi ni pomagalo.

Razmišljala sem o tem, da poskusim reševati težave pri vzrokih, ne posledicah. Začela sem delati na zdravem življenjskem slogu, kar se je počasi začelo poznati tudi na koži, in tudi vsesplošnem zdravju. Ko sem pozdravila kožo, sem pozdravila še marsikaj drugega! In pogosto akne so dejansko simptom neke druge bolezni , ki jo je potrebno zdraviti.

Lahko je samo en faktor, ki ti ruši ravnovesje v telesu, ampak ga je treba seveda odkriti.. Od porušenega PHja, slabokrvnosti, pomanjkanja cinka (sploh pri fantih), vitaminov B kompleksa, tudi C in D (premalo na soncu) pretiranem stresu, ki poruši hormone in zakisa telo, do nepravilne prehrane, porušene črevesne flore, pomanjkanje spanja, premalo/preveč športne dejavnosti, izraba drog, alkohola, cigaret, mogoče tudi neravnovesje elektrolitov (pomaga t.i. zdrava sol), kakšno drugo bolezensko stanje (npr alergije na laktozo, ki je šibka in se zanjo ne ve - potrebno testirate na alergene)...

Psihični faktor pri akutnem vnetju, vem, da je velik, ampak če pogledaš zgodbo zgoraj: kako se je končala, in ali bi se po taki izkušnji obžaloval svoje odločitve, ali bi bil sposoben vedeti, da te ljudje podpirajo tudi če imaš akne, da ni vse v videzu. Včasih je nesprejemanje največje le v naših glavah. In potem si pred največjo preizkušnjo v življenju: sprejeti samega sebe. Včasih je to težko, četudi te drugi podpirajo.

Podobno: ženske, ki imajo raka na dojkah in jim odrežejo eno ali obe dojki. Si že videl slike? Ne izgleda najbolj estetsko. Ampak tudi one morajo živeti naprej, se sprejeti take kot so, in ko to enkrat storijo, postanejo kljub svoji hibi samozavestne in to izžarevajo navzven, s tem dovolijo, da jih tudi drugi sprejmejo. Včasih klišejsko, ampak "vse je v glavi" kar drži!
Zadnjič spremenil carrie_, dne 29. Nov. 2012 23:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 29. Nov. 2012 23:11

Potem pa oprosti, vesel sem, da si se pozdravila. Ampak jaz ne vem več kaj naj, resnično. Živim zdravo, sem športnik, pozitivec... Saj drugače tudi jaz ne bi šel na gospoda R. vendar sem prej res že poizkusil vse.

Seveda bo pa počutje nasploh veliko lepše po kuri. Ne predstavljam si, kakšen bo občutek, ko na koži ne bo več nobenega mozolja. :D Mravljince dobivam že samo ko pišem o tem. :razz: :)
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 29. Nov. 2012 23:21

Držim pesti, da bo vsaj delovalo, če že greš skozi to. In držim pesti, da ne bo kakšnih stranskih učinkov. Še vedno pa lahko kasneje poiskusiš alternative, svetujem ti tudi da zelo paziš na zdravje po tejle kemični kuri. Če je zadaj kakšen bolezenski vzrok se zna sedaj še poslabšati, bodi pozoren na vsako malenkost in spremembo v telesu, zelo pametno bi bilo, da si sproti beležiš počutje, iz preventive. Lp

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov