Reductil kapsule za zmanjševanje apetita

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Feb. 2012 11:12

^^ KT vplivajo na hormone oz. so v njih, tako da čisto verjamem, da pri kom vplivajo tudi na telesno maso :) Še najpogosteje pa na zadrževanje vode v telesu, kar sicer ni isto kot hujšanje, ampak efekt je pa skor isti (za pogledat in na tehtnici), seveda če si nagnjen k temu. Meni so pred leti predpisali KT samo za kratek čas zaradi zdr. razlogov in sem skoraj crknila od žalosti, ker sem postala tako otečena po celem telesu in zabuhla, pa se ni dalo čisto ni ukrenit (na srečo sem bila že prej zelo suha, tako da se ni tako zelo videlo oz. sem bila suha še vedno, sem bila pa vsa spremenjena v obraz in vodeno bajsasta po celotnem telesu). Glede rejenja / hujšanja pa tudi verjetno lahko vpliva, jaz se ne bi čudila :D Podobno tudi, če imaš policistične jajčnike, saj to je vse povezano oz. vsak dejavnik, ki ti zmede / poseže v ravnovesje hormonov, ima lahko tudi kakšne take neželene učinke (nagnjenost k rejenju npr.).. :gruebel:
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 16. Feb. 2012 11:55

Točno tak. Če pogledaš navodila za jemanje boš pod 'stranski učinki' našla tudi povečanje telesne teže. Ženske nerazgledane :roll:
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 16. Feb. 2012 17:22

Ti si napisala da težje shujšaš, ker jemlješ kontracepcijo.
A si sploh probala zgubit težo? A je do povečanja teže prišlo "zaradi tabletk"?


Marsikej še piše pod stranskimi učinki, to da ti telo vodo zadržuje je še najmanjši problem!
Ni pa zadrževanje vode enako Težjemu hujšanju zaradi tabletk :!:

Pa nisem vedela da so stranski učinki kontracepcije po novem splošna izobrazba, da je ktera ki jih ne zna na pamet nerazgledana
:o :D

Sicer je pa neželeni učinek zastajanje vode in sprememba telesne mase (vsaj pri Yarini) omenjen kot občasni neželeni učinek, kar pomeni da se pojavi pri 1 - 10 bolnikov od 1000 bolnikov!

Kakšno delajo ženske na tabletkah, bi si mislil da je se pojavi pri 2500 bolnikih od 1000 :roll:

Še enkrat, dosti bolj dobronamerno kot verjetno zveni:
če si boš dva tedna pisala vse kaj poješ čez dan in koliko se resnično gibaš, boš hitro prišla do realne slike o svoji problematični izgubi teže.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Feb. 2012 18:19

keepsake napisal/-a: Pa nisem vedela da so stranski učinki kontracepcije po novem splošna izobrazba, da je ktera ki jih ne zna na pamet nerazgledana


To ne, sam je pa splošno znano, da hormoni dost vplivajo na telesno težo, njene spremembe, možnost izgubljanja ali pridobivanja le-te ipd. :) Tako da je kvečjemu mal nenavadno, da se kdo čudi glede tega v zvezi s KT oz. se heca glede kalorij KT ipd. :wink:

Pa na žalost je tega vse več, hormonskih motenj mislim :? Tud vse več mladih punc ima policistične jajčnike itd., verjetno tud povezano z današnjimi razmerami in vso packarijo, ki nam jo tlačijo vsepovsod (npr. hormonski dodatki v plastiki in ostalih izdelkih).. Tole z vodo je pa sploh dost pogost pojav, sploh kakor slišim okoli :) Kar pa itak nima veze, če se pri nekom to pojavi, je pač dejstvo, ne more tega potlačit in zanikat, češ, saj večina ostalih pa tega nima, tko da nič hudega :D Jaz npr. nisem mogla prenašat kontaktnih leč ob KT, kar se sliši čisto butasto in nelogično, ampak je res in tudi navedeno med možnimi stranskimi učinki :/

Drugače smo pa itak malo OT, bi bilo verjetno bolje tole naprej debatirat v temi o hujšanju :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 16. Feb. 2012 18:50

http://www.fit-body.si/2010/10/06/zakaj ... -shujsati/ tole si je dobr mal prebrat

pa še mal si poglejte na netu, da so hormonske motnje res zelo malokrat krive za debelost, ne se zgovarjat


p.s. če se zrediš od KT za več kot 5kg, jih je itak treba menjat, ker niso dobre zate. To, da se od njih rediš, pa ne pomeni, da nemoreš hujšat. Sploh pa se danes dobi KT, ki ne zadžujejo vode v telesu in z njimi lahko celo zgubiš par kg (ker odvajajo vodo iz telesa)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Feb. 2012 20:23

White_Widow napisal/-a: pa še mal si poglejte na netu, da so hormonske motnje res zelo malokrat krive za debelost, ne se zgovarjat


Kot sem že rekla - to nima nobene zveze, Lady Cristina je 1 ženska, ne celotna populacija, tako da če je pri njej prisoten ta pojav, ji jaz verjamem, zakaj ne bi, očitno je to že raziskala / ugotovila. Saj je tudi tromboza dost redek pojav pri jemanju KT (dost bolj kot težave s težo / vodo), pa se vseeno pojavlja - kot da bi šla jaz svoji kolegici s faksa, ki se ji je to zgodilo in ji je noga skor odpovedala zaradi strdka, govorit ''a dej dej, nehi se zgovarjat, veš kok je to redek pojav.. to si zihr preveč ocvrte kure pojedla, pa so se ti zato žile zamašile'' :D Se pa strinjam, da je treba prenehat z jemanjem oz. zamenjat, če ti nekaj ne ustreza / škoduje :ja:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Feb. 2012 20:36

No, tromboza (ki ni enako kot ateroskleroza btw) pa skorajda ni primerljiva z ''neuspešnim hujšanjem''. Estradiol ima vpliv na metabolizem podkožnega maščevja, to je res, ampak tukaj bi bila potrebna temeljita študija na vzorcu žensk na KT , ki bi bile na prilagojenem prehrambenem in gibalnem režimu, da se to potrdi.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 16. Feb. 2012 21:23

dot jaz sem govorila na splošno, ker se veliko preveč ljudi zgovarja na to, da so "bolezensko debeli zaradi hormonskih motenj", v resnici pa so debeli zato, ker se jim ne da narest niti enega počepa dnevno. Ja, lenoba je res največja bolezen
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 16. Feb. 2012 21:34

White_Widow napisal/-a:dot jaz sem govorila na splošno, ker se veliko preveč ljudi zgovarja na to, da so "bolezensko debeli zaradi hormonskih motenj", v resnici pa so debeli zato, ker se jim ne da narest niti enega počepa dnevno. Ja, lenoba je res največja bolezen
+1
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Feb. 2012 21:54

Tearjerker napisal/-a:No, tromboza (ki ni enako kot ateroskleroza btw) pa skorajda ni primerljiva z ''neuspešnim hujšanjem''. Estradiol ima vpliv na metabolizem podkožnega maščevja, to je res, ampak tukaj bi bila potrebna temeljita študija na vzorcu žensk na KT , ki bi bile na prilagojenem prehrambenem in gibalnem režimu, da se to potrdi.


Saj nisem rekla, da sta primerljiva v medicinskem smislu :) Bil je samo primer neke posledice / stranskega učinka, ki ni zelo splošno razširjen, se pa vseeno lahko pojavi pri kom :wink:

@White_Widow: aja, no, ne vem, jaz nisem še nikogar slišala, da bi se na to zgovarjal, sem mislila za konkretni primer od tiste uporabnice :wink: Je pa dost bedno potem tako zgovarjanje - dokler te ne doleti zares, sploh ne veš, kako je oz. bi vsakemu svetovala, naj si tega ne želi in ne kliče hudiča :D
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 17. Feb. 2012 0:47

keepsake napisal/-a:Ti si napisala da težje shujšaš, ker jemlješ kontracepcijo.
A si sploh probala zgubit težo? A je do povečanja teže prišlo "zaradi tabletk"?

Še enkrat, dosti bolj dobronamerno kot verjetno zveni:
če si boš dva tedna pisala vse kaj poješ čez dan in koliko se resnično gibaš, boš hitro prišla do realne slike o svoji problematični izgubi teže.


1. Misliš da sem prišla sem pa si kr nekaj zmislila in da sem na podlagi par dneh kr tak na blef 'ugotovila' da ne shujšam zaradi tabletk? Ne. Govorim na podlagi let. In ja, sem poskušala shujšat. Čudno da mi je brez problema uspelo shujšat predno sem jih jemala, po tem pa kr naenkrat ne več. Jedla sem iste stvari kot prej (ne, ne bašem se s hamburgerji - jem zelo zdravo hrano in sladkarije so redkost) in sem se začela redit. Naj še omenim da redno hodim v fitnes.
Pa še ena stvar. Imam letni recept za tabletke. Vsakič ko grem po njih me sestra stehta in vpraša če imam mogoče kake probleme s težo (hmmmm, le zakaj bi kaj takega vprašala??). Poleg tega mi je na začetku rekla naj ji povem če ne morem shujšat da mi bo druge tabletke dala.

2. Jaz si že 3 mesece pišem vsaki dan kaj pojem ker uporabljam myfitnesspal in ne samo da pišem kaj pojem, ampak kaj popijem.

:roll:
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 17. Feb. 2012 15:30

Poleg tega mi je na začetku rekla naj ji povem če ne morem shujšat da mi bo druge tabletke dala.


zakaj jih pa ne zamenjaš, ker ti očitno "škodujejo"oz. niso primerne zate, če se ti to dogaja.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 17. Feb. 2012 20:14

Sej jih bom. Morem še 3 mesece počakat da pojem zadnje tabletke pa grem spet po recept.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 17. Feb. 2012 20:20

brez heca boš še 3 mesece jedla tabletke, ki ti več kot očitno ne odgovarjajo? Čemu? :eek:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 17. Feb. 2012 21:52

Ker nisem v sloveniji in ne nameravam tja še vsaj 2 meseca. Menda pa nebom šla tja samo po tabletke..
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov