Prva menstruacija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ališa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ališa » 21. Okt. 2009 14:18

jaz sem jo dobla pri 16 letih! :lol: ampak sem prav vesela ker se mi ni bilo treba ukvarjati s temi vložki in vsemi temi stvarmi že v osnovni ampak šele v drugem letniku srednje! :) drugače sem pa samo prvi dan nosila vložek, potem sem pa kr takoj šla na tampone zdaj bo pa že kakšno leto odkar imam lunette :) :razz: Mami pa nisem povedala je potem sama ugotovila da jo imam! pač imela sem svoje razmišlanje da ji ni treba vsega vedeti! :) :lol:
fashion.freak
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a fashion.freak » 21. Okt. 2009 15:18

Jas sem jo pa pri 12.. pa sem se tudi začela jokat, najprej zaradi strahu verejtno, pol sem se pa še celi večer jokala.. sploh nevem zakaj.. (:
pa drugače nisem neka jokica (:
dobla sem jo pa 13 maja. (:
Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 21. Okt. 2009 16:51

jaz sem jo doblaa marca pri 12 letih...v šoli in potem so mi sošolke, ki so jo že mele, posodle vložeek in valda me je ful motil pa mela sem občutek da vsi vidijo da ga mam not in da vsi vejo in nevem kaj še...no pol pa nisem vedla kak bi mami to reklaa, čeprav sma ful povezani, mi je blo čudno na neki način in pol sem ji povedla da sem dobla menstruacijo in mi je lepo vse razložla in je bloo qlll:D
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 524
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 21. Okt. 2009 21:04

Mislm da pr 12 v šoli. :D Pa ne spomnem se da bi mela neke hude probleme..sploh nism neko paniko zganjala, itak sm pa mela najprej čiz mal tko da ni blo nekih madežev na hlačah al kokrkol :D niti trebuh me še zdej nikol pred oz med menzo ne boli. :cool: Ubistvu nikol do zdej nism mela težav z njo..sam ok, ne smem klicat nesreče! :?
Čeprou vem da sm bla tečna in sm skoz mami tečnarla da kdaj bo konc, sam se navadiš, zdej mi tistih 5 dni al kok že je mine 1,2,3. :D
Uporabniški avatar
ancice*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 21. 1. 2009
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a ancice* » 22. Okt. 2009 15:41

14 let pa dobila sem jo na morju :D bla sem mal šokirana, potem pa sem se že navadla ..
L'Impératrice
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 9. 10. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a L'Impératrice » 22. Okt. 2009 15:56

jz sm jo tudi na morju prvič dobila, stara sem bila pa 13 let. Reakcija je bila pa približno taka :eek: :cry: :eek: .... :lol:
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 22. Okt. 2009 17:25

Jz sm bla stara dobrih 13 let. Skor vse sošolke so jo že dobile, sam jaz in še ena ne. Enkrat poleti smo šli k enim na obisk, tko skoraj dve ure vožnje. In mene ful začne bolet trebuh, sem misla, da mi je slabo. Potem pa pridemo tja in grem na wc pa čist krvava. Itak nisem upala rečt unim tam za vložke, pa sem si nafilala wc papirja med noge. Tak mi je kolegica svetovala. Pol sem pa pršla domov, povedla mamic in ona mi je dala vložke. Večino stvari sem že vedela, le to ne, da lahko tako zelo boli. In z vložki mi je bilo tako čudno, vedno sem mislila, da se vidijo ko hodim. Šele s 16 leti sem začela s tamponi. Bolečine pa so še vedno, iste. Razen ob tabletkah je malo bolje.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Veron|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 217
Na forumu od: 21. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Veron|ka » 25. Okt. 2009 20:37

Super tema ... :D jst sm jo dobila prvič pri 12ih letih .. Vem, da ko sem šla na wc in ko sm vidla krvave hlačke, da me je skori kap .. In nisem hotela takoj mamici povedat, ker se o tem nikoli nismo doma toliko pogovarjali in me je blo sram .. :) Potem sem hotela hlačke na roko oprati, pa ni šlo dol čist in vem, da ko je mami jih našla, da naju je čakal dooooolg pogovor.. Drugače pa na začetku tisti vložki so bili katastrofa, ne predstavljam si sploh, da bi jih morala zdaj nositi ..

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched.
They must be felt with the heart.
Uporabniški avatar
**medyka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 17. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **medyka** » 25. Okt. 2009 21:23

Jaz pa sem bila stara nekje 12, 13 let. Ko sem videla, da sem jo dobila, sem mami dala denar in ji naročla, da mi kupi take čist male vložke. :lol:
Be patient and tough; some day this pain will be useful to you.
tachy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tachy » 26. Okt. 2009 0:13

stara sm bla tam nekje 12 let...ko sem opazla rdeč madež na hlačkah sem padla v histeričen jok :cry: :) še dons se v živo spomnem tistga dne... jokala sem zarad tega ker me je blo tok sram ker sem jo dobila prva v razredu :oops:
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Nov. 2012 21:07

Dobila pri 10ih letih na dan pred božičem... yaaay! xD drugače pa še sploh najprej nism upala povedat tko da ja... smešna sem bla hihi :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 11. Nov. 2012 23:03

^^ U, to je pa kar zgodaj, še čist otroček :) Jaz sem jo pri 13ih, pa se mi je zdelo kar prekmalu in sem bila jezna :/
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Nov. 2012 23:31

Jaz sem jo dobila točno 1 mesec po enajstem rojstnem dnevu. Se mi zdi tud dost hitro. Tu vse pišete, da vas je bilo sram, jaz sem se pa cela važna počutila :D
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 12. Nov. 2012 11:34

Točn na 13 rojstni dan, res darilo in pol :D Ni bilo kakšnih posebnih občutij, vsaj spominjam se jih ne, nekak mi je blo jasno da me bo zadeva slejkoprej doletela :D Se pa bežno spominjam, da ko sem povedala mami kako in kaj, sta se mlajši sestri hihitali (well guess kdo se je hehetal potem nekaj let kasneje, hi hi). Sem bila pa potem ena redkih v razredu, ki je imela vedno s sabo kakšen vložek na rezervo, kar je prišlo marsikateri sošolki prav (surprise menstre so bile v OŠ za nekatere kar pogost pojav, moja je bila že od štarta redna).
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 12. Nov. 2012 20:47

tud jest sem jo dobila en dan pred bozicem. stara pa sem bila 11 let. opazila sem kri na hlackah, ko sem sla na stranisce, bilo me je grooozno sram in nisem vedela, kako bi povedala mami. ni je bilo doma, zato sem umazane hlacke dala na vidno mesto med umazano perilo :) ko je zvecer prisla domov in jih je vidlela, je prisla v mojo sobo na prvi resen pogovor o tem. mislm, da sva bile obe preseneceni, ker je blo dokaj zgodej. spomnem se, da sem jo vprasala, ce bom zdej celo zivljenje krvavela, al se vmes kej ustavi? :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov