(Pre)dolga menstruacija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jacksonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jacksonka » 09. Jan. 2012 18:54

ja, nisem navdušena da ga še nimam, niti ni namenoma da ga nimam. get over it. od zdej naprej ga bom mela.

Mal smo skrenile s poti, a nismo :D
Uporabniški avatar
kofetarica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kofetarica » 09. Jan. 2012 19:26

purple rain, ma kakšna krivica, saj sem iz heca napisala. sem jaz sredi hitrega branja isto razumela kot keepsake, ti si pa napisala šele, samo to mi je delovalo, da si drugače razumela. :) itak pa nisem mislila komplicirat, to ni bil moj namen.
glede tega, da punca nima izbranega gin., pa nisem bila niti pozorna na to, ker sem samo preletela njen post. tole je pa kar pozno, pri 22 bit brez. pojdi to čim prej uredit, ker se gre za tvoje zdravje. najbrž že zaradi tega, ker nisi šla še niti na en pregled, ni vse kot bi moralo biti. :?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 09. Jan. 2012 19:29

Jacksonka napisal/-a:ja, nisem navdušena da ga še nimam, niti ni namenoma da ga nimam. get over it. od zdej naprej ga bom mela.

Mal smo skrenile s poti, a nismo :D


Lih to. Nismo skrenile s poti. Pomembno je delat redne ginekološke preglede. Zato ti lahko vsaka tle reče, da je predolga menstruacija vredu, nič hudga, etc..ampak nobena v resnici ne ve kaj se dogaja s tabo. Življenje gre prehitro ja..brez rednih pregledov ti lahko gre še hitreje.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Jacksonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jacksonka » 09. Jan. 2012 20:28

Ja, vem da so pomembni redni pregledi - vsak rabi en wake up call.
Zdej bi mi pa bl pomagalo, če bi se najdla kakšna ki ima oz. je imela podobn problem.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 09. Jan. 2012 20:42

ni nujno da je kaj narobe. ampak vseeno je fajn da se razjasni kaj je. napisala si samo, da je menstruacija daljša kot običajno. je še kaj drugače? bolj/ manj močna (bi lahko rekla da si vseh teh dneh izgubila več krvi kot običajno ali manj?), si pod stresom, bolj utrujena kot običajno, spremembe v teži, aspirini?
Uporabniški avatar
Jacksonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jacksonka » 09. Jan. 2012 21:04

Tko je:

1. prišla je ob pričakovanem datumu
2. bila je bolj nežna kot običajno
3. v roku petih dni je izginila do te mere da sem bila prepričana da je konec in nisem več uporabljala vložkov, le še dnevne oz. običajne ščitnike perila.
4. potem pa je spet prišla teta s krvavca
5. na začetku zelo malo
6. zdaj pa krvavim kot običajno sredi povprečne mensturacije

Ni bolj izrazite krvavitve, nenormalno je le to da sem dobila šibko, botem je izginila in prišla normalna v razponu 10-11 dni.
Stresov v življenu trenutno ni - ravno nasprotno, vse je super. Aspirinov ne jem, hujšam... ubistvu ne samo bolj zdravo jem.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 09. Jan. 2012 23:07

vsekakor pojdi k ginekologu, da ti opravi pregled, zraven pa še vzame brise. glede na to, da je to prvič (in če pregled ne bo pokazal nič posebnega), najbrž ne bo nobenih posebnih ukrepov, razen če se bo to ponavljalo (je pa dobro to, da je bila na začetku nežnejša, ker celokupno izguba krvi ni drastično večja).
Uporabniški avatar
kofetarica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kofetarica » 11. Jan. 2012 13:17

Četudi se bo našla katera z enako težavo, ne moreš primerjati takih težav, ker je vsaka ženska organizem zase. Čim prej se naroči na pregled h ginekologinji in ne zavlačuj, če ti ni vseeno za lastno zdravje.
Uporabniški avatar
Jacksonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jacksonka » 12. Jan. 2012 2:43

JOOOOJ.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Jan. 2012 10:38

Mogoče si pa noseča :) . V našem kraju je ena imela 3 mesece zapovrstjo tako bolj nežno in dolgo menstruacijo, potem pa je v 4 mesecu zvedla, da je noseča in je bilo že prepozno za splav.
Zdej imaš še malo več motivacije za obisk ginekologa :D :wink:
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
kofetarica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kofetarica » 12. Jan. 2012 10:47

Zdaj je pa JOOOJ, ker je dobila odgovore. :D Jaz sploh ne bi spraševala tukaj, ampak bi v tistem momentu že sedela na stolčku pri ginekologinji.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 12. Jan. 2012 14:31

pa dobr sej je napisala, da se je naročila. dejstvo je, da ma punca problem (ki ga ve sigurno ne morete rešit, pa vseeno), sigurno ni prišla sem po vaše očitke. Kar je je, za nazaj se ne da spreminjat, ima šolo za naslednič.

Sploh pa ni potrebna taka panika, da bi blo treba še isti dan sedet tm na stolčku :roll: hormoni kdaj pa kdaj podivjajo.

Sicer ne zagovarjam nobenega, ampak malo pretiravate.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Jan. 2012 14:57

A ni boljš povedat naj gre na pregled kot pa po forumu spraševat? Če bi tista punca šla na pregled, ne pri 17tih otroka imela :wink:
In če bi sorodnica šla na pregled, ko je konstano glavobole imela (+brez apetita bila) in je trdila, da je samo stres, bi mogoče tudi pravočasno odkrili tumor v možganih (bi se ga dalo še odstraniti).
Tako da bolje se je prepričati kot pa čakati.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 12. Jan. 2012 15:49

se strinjam s tem, ampak po toči zvonit je prepozno
kaj bi če bi...pa ni! in zdaj je tko kot je, čas se ne da zavrtet nazaj, zato so taki pogovori brezvezni.

Sej je napisala, da se je naročila, no ta čas pa lahko povpraša, kajne? Al je treba ukint vse forume, da se slučajno ne bo zgodilo podobno?
Uporabniški avatar
kofetarica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kofetarica » 12. Jan. 2012 16:26

White_Widow napisal/-a:pa dobr sej je napisala, da se je naročila. dejstvo je, da ma punca problem (ki ga ve sigurno ne morete rešit, pa vseeno), sigurno ni prišla sem po vaše očitke. Kar je je, za nazaj se ne da spreminjat, ima šolo za naslednič.

Sploh pa ni potrebna taka panika, da bi blo treba še isti dan sedet tm na stolčku :roll: hormoni kdaj pa kdaj podivjajo.

Sicer ne zagovarjam nobenega, ampak malo pretiravate.

Ne kompliciram rada, ampak a je treba pisati užaljen JOOOJ, ker je dobila odgovor, kakršnega bi ji dala vsaka, ki nekaj da na svoje zdravje? Meni se pa ne zdi pretiravanje, ko pa bi mogla pri teh letih že imeti opravljen bris.

Citiram iz sledeče povezave
Prvi PAP bris naj se vzame 3 leta po prvem spolnem odnosu in ne kasneje, kot je starost 20 let. V Sloveniji imamo državni program ZORA - Zgodnje odkrivanje raka materničnega vratu, ki daje priporočila. Program ZORA se izvaja za vse ženske od starosti 20 do 65 let. Ženske aktivno kličemo na pregled. Ženska od ginekologa torej prejme vabilo za pregled.

Vsaj z moje strani ni bila deležna nobenih očitkov. Morda jih bo pa na pregledu. :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov