Povečana ščitnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 04. Apr. 2012 6:40

Jaz je nimam povečane, poznam pa nekoga, ki jo ima in to kr precej.
Je začel jest tablete, pred kratkim pa je šel v bolnico, da so mu dali radioaktivni jod. Ta poseg je baje zelo učinkovit.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Apr. 2012 10:49

Moja mami in teta imata povišano ščitnico. Obe najprej se zdravili s tableti, potem v bolnišnici z jodom. Sedaj pa seveda stalno na tabletih.
Mami ima tudi po 4-5ih letih še vedno problem z vidom (dvojni vid, solzenje oči).

Me je pa kar mal groza, da še mene ne doleti :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 04. Apr. 2012 12:19

Hvala za odgovore. :) Me je kar malo strah, ker moram it na preizkave v LJ na klinični. :( Ja, sem slišala da je tale jod zelo učinkovit. Slišala sem tudi da naj bi moral it v bolnico za nekaj časa ko dobiš jod. Je to res? Koliko časa je bil-a tvoja mami/teta/znanec v bolnišnici? Zanima pa me še kakšno je počutje med jemanjem tablet. Je ok, ali je počutje slabo?

Hvala!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 04. Apr. 2012 12:24

Model, ki ga poznam in je šel v bolnico, je bil 5 dni tam, potem pa doma na bolniški 1 mesec. Žena zraven njega ni smela spati 2 tedna, ostali ljudje so bili lahko v njegovi bližini po 5 min (na začetku. Po kakšnih 10 dneh malo več).
To namreč full seva in ker se izloča s potom in tekočinami, je potrebno kupit une papirje za na WC školjko.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 05. Apr. 2012 11:10

O kriza. :( To vem da seva in da ne smeš bit v bližini majhnih otrok. No, potem najboljše da se pripravim na dopust. :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Apr. 2012 12:29

Ma za nobenega ni ok, če je predolgo v bližini takega človeka, ki seva. Še posebej to velja za malčke in seveda nosečnice.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 05. Apr. 2012 19:58

To pa sigurno. No, upam da se bo vse dobro izteklo. :)
Meowww
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Meowww » 22. Apr. 2012 14:10

GnilaLimona, jaz imam bazedovo bolezen oz. hipertirozo, povečano delovanje ščitnice. Moja bolezen je sicer avtoimunska, tako da naj ne bi bila povezana s prehrano ampak bolj s stresom, oziroma naj bi bila celo " bolezen neuresničenih potencialov".
Zdaj že 3 leta nisem več na tabletih za zniževanje ravni hormonov + tablete za umiritev srca (sem mela namreč pulza ulala).
Za zdaj je ok, sicer mi je dohtarca rekla, da se po porodu sigurno vidimo (takrat se baje ponovi). Sem pa tja se še pojavljajo simptomi, ki zares niso prijetni, ampak se trudim živeti z njimi, ker me bodo spremljali cel lajf. Na žalost.
Če/ko se mi bolezen ponovi, bo treba pa na jod, v drugo mi tablet ne bodo dali.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 24. Apr. 2012 12:19

Hvala za odgovor! Kontracepcijske tablete lahko jemlješ (če sploh jih)?

Jst grem v ponedeljek v kliničnega, pa bomo videli kaj bodo rekli. Držite pesti. :)
Meowww
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 13. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Meowww » 30. Apr. 2012 8:41

hmm, mislim, da ni prav prepovedano jemati kontracepcijskih, ampak jaz sem jih prostovoljno nehala, ker sem mela že tko previsok pritisk pa še skoz mi je blo slabo, zarad ščitnice, tko da nisem hotla stvari še poslabšat zaradi tabletk. Malo vprašaj tirologinjo, čeprav...pri meni je bilo vsakič kot po tekočem traku. Par vprašanj, ultrazvok, kri in nasvidenje. Kot da je to ena čist brezvezna in neškodljiva bolezen. Jaz sem se potem sama pozanimala o stvareh pri društvu metuljčica.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 30. Apr. 2012 16:52

No, pa sem doma. Dobila sem Athyrazol 2x1 tableto zjutraj in zvečer. Kontracepcijskih tablet mi ni prepovedala jemati. Imam pa bazedovko, tako kot ti. Je pa rekla, da če se ščitnica ne zdravi lahko umrem. :eek: Je pa bila zelo slabe volje in mi sploh ni pustila do besede. :mad: Naredila je še ultrazvok, vzel so mi kri, in to je to. Zdej pa čakam izvide. :)

Sem pa šla pogledat tole spletno stran od društva Metlujčica. Super je. Veliko informacij dobiš. :)
Deklica88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 12. 4. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Deklica88 » 12. Apr. 2017 12:36

Lep pozdrav imam eno vprasanje pravkar sem se vrnila od zdravnice ki mi je ugotovila mogoce tezave z scitnico in poslala v laboratorij na preiskave. Rada bi vedela ce seizkaze da je res scitnica kako se to potem zdravi?na kaksen nacin? Hvala

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov