Povečana ščitnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 11. Okt. 2008 19:44

^ jst... jih že zloooooo dolg jemlem pa nimam nobenih problemov :)
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 12. Okt. 2008 11:19

Si mela pred jemanjem ti tut bolj tanke lase? Moji so ciis brez zivljenja :eek: upam, da ne bo zarad tablet se slabs... ne bo ane, ane, ane da ne? :oops:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 15. Okt. 2008 21:13

^
ne, to ti ne bo popolnoma nič vplivalo na kvaliteto las, garantirano... mam tud jst po naravi zlo tenke in švoh lase pa ni odkar jem te tablete čist nč slabš... to namreč niso take vrste hormoni kot npr. v kontacepcijskih tabletah tko da kr brez panike :wink:
The secret of success is consistency of purpose.
veronika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 30. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a veronika_ » 16. Okt. 2008 12:24

..
Zadnjič spremenil veronika_, dne 16. Sep. 2010 12:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 18. Okt. 2008 8:59

Hvala, to sm hotla slisat! :D
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 18. Okt. 2008 19:55

Poleg tablet bi bilo super, če bi storile še drugače kaj za vaše telo. Pozanimajte se, kaj vam manjka in kaj bi se na tem mestu dalo storiti. Morda kakšni dodatki kot so:
- gibanje v naravi
- sproščanje
- refleksna masaža (baje odlično učinkuje na endokrine žleze, tudi na ščitnico) in akupresura (kar je skoraj isto) ter akupunktura
- uživanje živil, ki pomagajo pri težavi
- izogibanje živilom, ki škodujejo,...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 18. Okt. 2008 22:01

Tysia napisal/-a:Poleg tablet bi bilo super, če bi storile še drugače kaj za vaše telo. Pozanimajte se, kaj vam manjka in kaj bi se na tem mestu dalo storiti...


men manjka ščitnica... sm bla clo zraven k so mi jo stran dal baje :wink:

pa tud če ma človk "samo" težave z delovanjem ščitnice mu teli tvoji alternativni nasveti kej dost ne morjo pomagat... to na žalost ni tko izi kt si ti predstavlaš
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 19. Okt. 2008 15:19

Jap, jaz se gibam ful, jem (tazin kaksnih cokoladk oz piskotov) precej zdravo hrano, sproscam se s sportom, pozim pride kdaj savna na vrsto...pa sm vseeno fasala hashimoto :cry: tko, da zal res ni tko preprost, kot se teb zdi. Kar ma zdrav clovek v vratu, bom jaz mela pac s skatlici, s tem se morm cimprej sprjaznt, pa bo najbols :)
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 19. Okt. 2008 17:44

Saj ne pravim, da je preprosto. Nasprotno, vem da večinoma NI preprosto - imam mamo, ki je imela (in občasno še ima) težave s ščitnico. Najprej hiperfunkcija, nato pa so ji z radioaktivnim jodom žlezo preveč uničili, tako da je prišlo do hipofunkcije. Na trenutke je bilo precej hudo, sedaj pa je že skoraj BP (minimalna količina tablet, še to ne konstantno), kljub črnim napovedim.

Tudi prijateljica ima te težave. Pravi, da ji je zelo pomagal urejen način življenja in akupresura ter vizualizacija. Pri tem je pomembno, da se vztraja in sicer dosledno - telo zazna spremembe.

powerpuff, poskusi to sprejeti, ne pa se sprijazniti - išči alternative, pot ven, pot k zdravju. Lahko ti uspe. Lahko pa ti tudi ne. Mislim pa, da se splača poizkusiti.

Endokrine žleze v telesu so povezane in vplivajo druga na drugo. Ščitnica je baje v neposredni povezavi s hipofizo. Morda pa ne bi bilo napačno spodbujati vse endokrine žleze preko akupresure. Škodovati baje ne more.

Kakorkoli, želim vam vso srečo.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 26. Mar. 2009 18:51

Ej a gdo ve če to vpliva kej na glas?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 26. Mar. 2009 23:31

Tysia napisal/-a:Endokrine žleze v telesu so povezane in vplivajo druga na drugo. Ščitnica je baje v neposredni povezavi s hipofizo.


Ne samo baje, to drži kot pribito :D

Hipofiza kot žleza ureja in uravnava funcijo mnogih drugih žleh, s tem posredno tudi hormonov. Hipofiza namreč izloča t.i. TSH (thyroid stimulative hormone), se pravi faktor, ki stimulativno deluje na delovanje in s tem izločanje ščitnice. Poleg tega izloča tudi somatostatin, hormon, ki deluje zaviralno na ščitnico.

Kar se tiče pa Hashimoto-vega tiroidizma pa žal - gre za avtoiumuno bolezen, ki je zapisana v genih. Tako da tukaj so kakšni nasveti o gibanju in zdravi prehrani res odveč, žal.
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 27. Mar. 2009 19:41

speliika<3 napisal/-a:Ej a gdo ve če to vpliva kej na glas?


Ja, lahko rata hripav.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 16. Sep. 2009 22:06

Jz mam še en uprašanje glede tega...No ja glede glasa...Mam hripav glas in to vsi govorijo že neki cajta..Ubistvu ene par let nzaj so mi to začel.Zdravnica mi je pa to ugotovila šele letos na začetku leta enkrt. Pač da mam povečano. To da me zanima kko od česa to pač pride kr naenkrt?...Tko kaj so lahko vzroki d se ti ščitnica poveča? Al se s tem že rodiš pa pol sčasoma to postane šele vidno?..Mam pa pregled 7.10. zato me pač zanima kej o tem da sploh vem kaj mi bojo tm nardil pa o čem se sploh gre ta ščitnica itd...Če se keri da kej powedt o tem?
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 17. Sep. 2009 14:38

Aja pa še to me zanima...A kajenje kej vpliva na to?=)
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 03. Apr. 2012 21:55

No, pa sem le našla temo o povečani ščitnici. A jo ima katera tukej? :) Rabim malo informacij :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]