Povečana ščitnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lejka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejka » 31. Mar. 2006 17:55

Jst mam tut povečano ščitnco pa to ni nč takga... Začel se je tak da sm res ful jedla pa bla vseen ful suha, pa lasi so mi ful izpadal. Pol sm pa začela tablete jest (jodid) pa je oboje bolš. Te tablete niso noben baubau, tut ne vplivajo na nč druga k na ščitnco, tut kontracepcijske lahk normaln ješ kr sm vprašala zdravnika pa je reku da ni problema. No to je moja izkušnja, upam da tut ti ne boš mela kakih hujših problemov. Good luck! :wink:
Uporabniški avatar
*chiky*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: in his arms=]

Neprebrana objavaNapisal/-a *chiky* » 20. Jun. 2006 13:15

Lj....sm tko, d te mal potolažm...Spomnem se vseh šolskih sistematskih pregledov k smo jih mel.....Doktorca j rekla 3/4 puncam z razreda d majo ščitnco povečano.....Lj, dokler se telo razvija, je kot sama veš dost stvari v asimetriji in neravnovesju....Če bi šlo za neko hudo zadevo, bi te doktarca zadržala....Js sm prepričana, d bo s tabo vse OK...Dost je tega nasplošn med mladimi, neč bat! :)
babyface***
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 25. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a babyface*** » 20. Jun. 2006 13:56

Jst mam tud povečano ščitnico, jem jodid tablete in to je to.pa vsake tri mesce mam pregled - če je kej bolš / slabš. Men je zdravnica rekla, da se mi še ni nč izboljšal, poslabšal pa tud ne, zato nej jem te tablete - za vsak slučaj. obstaja pa več vrst ščitnice, kšne oblike znajo bit res hude in je potrebna operacija.

Sam to rahlo obliko ščitnice - k je treba jest jodid ma dost ljudi - mladih in to nč tazga. Se navadš in to je to, zato nč skrbet.
Ni junak tisti, ki nikoli ne pade, ampak tisti, ki vstane vsakič ko pade ...
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 19. Jun. 2008 16:48

Živjo!

Kake tri tedne že opažam, da se mi ful vrti, mam vsakodnevne glavobole, cel čas utrujena, pa taka nisem bila nikoli. Nizek pritisk itd.
No, danes mi je zdravnica rekla, da mi primanjkuje železa (moram jest več mesa, zelene solate itd.. vse kar je zeleno), ker mam baje povečano ščitnico. Sicer še čakam na ene izvide, ampak že zdaj prosim, če mi lahko katera, ki je te probleme imela (ali jih še ima, ker nisem seznanjena s tem, ali imaš to pol do konca življenja probleme al se da ozdravit), kaj jeste, ali uporabljate kake dodatke z železom, kako je s tem glede sexa, kontracepcijskih tabletk itd.

Najlepša vam hvala za vse odgovore! :)
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 19. Jun. 2008 16:57

ok. zdaj mal berem o tej ščitnici in sploh več ne vem, kakšno mam (povečano al pomanjšano). priznam, da si nisem zapomnila kaj je rekla zdravnica. od takrat, ko je rekla, da mam premalo železa sem samo še slišala ščitnica in nič drugega, tolk sem bla prestrašena. :)
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 19. Jun. 2008 17:32

Glede na simptome imaš po moje znižano delovanje ščitnice.

Moja mama ima podobno zadevo, prej težave z železom, zdaj s ščitnico - velik oje hodila na kontrole, kjer so ji regulirali jemanje zdravil, ki so jo spravila v red, pritisk ima že po naravi nizek, se pa počuti mnogo bolje, ampak mora vsako jutro striktno jemati te tablete. Kt lahko je naprej brez problema ...

Za več stvari pa se dobro pozanimaj pri zdravnici, tega ne ureja osebni zdravnik, ampak tisti, ki se ukvarja z žlezami (endokrinilog?).
Uporabniški avatar
xxwoman
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 357
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a xxwoman » 19. Jun. 2008 17:37

Moja frendica ma povečano ščitnico... simptomi pa so hiperaktivnost, hujšanje, bolj vroče ti je, manj si utrujena, v skrajnih primerih izbuljene oči...

Če pa proizvaja premalo hormonov, pa je obratno: utrujenost, lenoba, pasivnost, pridobivanje telesne teže, zebe te...

Zdravnici se očitno ni zdelo dovolj hudo, da bi te zdravla.. če pa se bo poslabšala, ji povej, da dobiš kakšno hormonsko terapijo.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 19. Jun. 2008 19:55

V naših krajih so težave s ščitnico dokaj pogoste, zato sem do neke mere seznanjena s to tematiko.

Če tvoje težave niso alarmantne, potem bi bilo dobro, preden dobiš zdravila ( če je močno je pametno vzeti zdravila in potem delati na tem, da zmanjšaš odmerek), da delaš na svojem zdravju.
Baje pomagajo naslednje zadeve:
- vse, kar pripomore, da se sprostiš
- dovolj raznolikega gibanja
- primerna prehrana ( pri hipofunkciji npr. hrana z večjo vsebnostjo joda; obmorska sadje in zelenjava, alge in ribe ter izogibanje ohrovtu)
- izvajanje določenih asan v jogi ( mislim, da sveča in riba, nisem pa prepričana, zato si zadevo raje poglej v strokovni literaturi) - ta naj bi bila zelo učinkovita
- vizualizacija, kako je s tvojim telesom vse ok in ščitnica deluje optimalno
- delo na čakrah, če kaj poznaš ( sama ne pretirano, baje pa odlično vpliva na telo in zdravi marskikatere bolezni)
- akupresura ( masiraj si dlani in podplate dnevno)
- poskušaj čimbolj uravnovesiti svoje hormone - tudi v povezavi s KT

Kar se pa slabokrvnosti tiče, pa naslednja priporočila. Ko boš uživala hrano, bogato z železom, poskrbi, da boš zraven zaužila tudi C-vitamin ( v naravni obliki).
Na začetku ( če je hujša slabokrvnost) moraš paziti še, da hrana ne vsebuje preveč vlaknin, pozneje lahko to zanemariš.

Hrana, ki pomaga pri zdravljenju slabokrvnosti:
- koprive na 1001 način ( kot čaj, mineštra, "špinača",...)
- fige in ostalo suho sadje
- regrat in radič
- pomaranča in grenivka
- ,...

Upam, da ti bo kaj pomagalo!

LP
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 26. Sep. 2008 12:38

nekje sem prebrala, da pomagajo borovnice (najboljše sveže, obstaja tud čaj) in sem jih na vlko jedla. in sem šla na kontrolo krvi pa se mi je v zelo kratkem času stanje normaliziralo in mi je rekla, da takega primera še ni imela :D tak da upam, da bo keri to pomagalo, ki ima enake težave, sam problem je ta, da je čez zimo borovnice težko dobit, če pa že, pa so drage ko ... :D

lep pozdrav!
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 26. Sep. 2008 13:32

Jaz imam povečano ščitnico, ampak deluje normalno-izloča normalno količino hormonov. Fora je samo v tem, da če me kdo, ki se na to spozna, pogleda, takoj ve, da imam povečano ščitnico in se to na otip tudi čuti. Problem pa nastane pozimi, ko bi jaz rada nosila pulije, pa jih ne morem, ker če imam kaj okrog vratu, se začnem davit. :? Ampak na srečo drugih problemov nimam.
Uporabniški avatar
cioccolatina*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 26. 9. 2007
Kraj: Obala in Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cioccolatina* » 27. Sep. 2008 14:10

je vse odvisno od posameznika...
zavedaj se, da to ni kr neka bolezen, ampak ima lahko tudi resne posledice... moja mama ima težave s ščitnico (in baje da je dedno), ampak ji je nekaj časa delala preveč, potem pa premalo... to je tudi neka možna motnja, v primeru da ne zdraviš pravočasno.
zelo zaskrbljujoče je, da v Sloveniji se nič ne ve glede te bolezni, kljub temu, da je zelo pogosta...
tablete boš mogla jemat in hodit na predglede... ni nek bav bav, če boš ravnala po navodilih zdravnika, bo še vse v redu.
A natural good vibration
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 28. Sep. 2008 11:30

*chiky* napisal/-a:Lj, dokler se telo razvija, je kot sama veš dost stvari v asimetriji in neravnovesju....Če bi šlo za neko hudo zadevo, bi te doktarca zadržala


Tega posta do zdaj sploh vidla nisem. Da ti odgovorim. Moje telo se več ne razvija, če misliš to dokler si v adolescenci itd. In očitno je morala bit huda zadeva, če me je poslala k endokrinologu. Sicer se mi je stanje zdaj normaliziralo, ampak še vseeno bom šla na pregled (pa čeprav sem odnesla napotnico že pred več kot enim mesecem, da bi mi določili datum, ki ga še zdaj nisem dobila :roll: ).
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 28. Sep. 2008 12:46

succubus napisal/-a:nekje sem prebrala, da pomagajo borovnice (najboljše sveže, obstaja tud čaj)


uff ja, to je meni en mega sadež, poln antioksidantov.

Baje pomagajo tut rozine. Pa pri pomanjkanju železa pomaga tut rdeče meso; najboljše je konjsko, samo vem, da vas bolj malo to je. :)

PS: iz teme Mozolji; težave ščitnico so lahko razlog zakaj imaš mozojle in zakaj KT ne pomagajo.
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 28. Sep. 2008 19:12

men je rekla, da naj čimveč mesa pa zelene solate jem. sam, to mi ni preveč dišalo in sem pol v eni temi tu na cosmotu prebrala, da pomagajo borovnice. ne vem kako bom zdržala brez, ker so mi res njami :D pa še zdrave za povrh.

o povezanosti delovanja ščitnice in nastajanja mozoljev mi pa nihče ni rekel. sam vseeno. pol bi mi že kdaj prej rekla, da mam z njo težave, odkar so se mi začeli pojavljati mozolji. to pa je bilo v osnovni šoli :D mislim, da je pri meni razlog za mozolje nekje drugje. ampak hvala da si omenila ;)
Uporabniški avatar
powerpuff
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuff » 11. Okt. 2008 8:42

Jemlej kera eltroxin tablete? Kako se po njih pocutite? Jaz jih moram zdaj zaceti jest zaradi hashimota :roll:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov