Porodnišnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 08. Jun. 2007 9:11

ice-red napisal/-a:mislem da je prov da se o tem govori, da bojo ljudje vidl kaj se dogaja. čeprov nje ne bo več nazaj. se mi zdi da se to rado presiš in mi niti ne vemo kaj se dogaja za našim hrbtom. ker enim je hudo pol govort o tem. tko da njeni mami vse čestitke da si je upala o tem spregovort..


se strinjam... več bi mogl bit takih mailov... v smislu obveščanja javnosti o tem kaj vse se dogaja in manj v smislu, da bi se to čim manj dogajalo...
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 12. Jun. 2007 7:12

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnak ... 099711.php

sicer nima veze z nesrečno mamico, je pa samo še en članek več na temo o kateri vzporedno teče beseda...
Always look on the bright side of life!
Caitlin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 26. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Caitlin » 12. Jun. 2007 12:18

no, jst lahko še enkrat potrdim da si Darjina mami nikakor ni želela neke medijske pozornosti. Tako kot je že ena napisala, je to, kot se zdaj pošilja po mailih, napisala na nekem forumu, kjer je želela pojasniti zadeve, ker se je govorilo že vse živo. Tako so ostali pričeli pošiljat to po mailu pa tudi v javnost je prišlo posredno.

Sama še vedno ne dojamem, da je lahko Darja na tak način umrla. Tako, kot se je veselila svojega prvega otroka, pa ga je lahko imela pri sebi le en dan. Skoraj vsak dan je hodila k bratu, ki je 1 mesec prej dobil hčerko, veselila se je trenutkov, ki jih bo preživela s svojim dojenčkom, a očitno je usoda hotela drugače. Žalostno :(

Po mojem mnenju vse te izjave ne letijo na celotno porodnišnico Postojna. So pa pač posamezniki, ki niso niti toliko, da bi od takem primeru izrekli sožalje. Nikoli se ne ve, lahko bi se to zgodilo tudi v drugi porodnišnici, lahko je bila usoda Darje, da zapusti ta svet, lahko pa bi še vedno živela in uživala svoje življenje. Tega ne bomo nikoli izvedeli. Je pa (zopet po mojem mnenju) prav, da to pride v javnost. Če s tem preprečimo eno smrt, je bilo vredno.
ShopGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 8. 6. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a ShopGirl » 14. Jun. 2007 13:47

Kako se lahko taka stvar zgodi v 21. stoletju, ob usposobljenem kadru, ki ve, da so po porodu možne komplikacije pri porodnici :?: :!:

A je to normalno da je ženska rojevala 14 ur
A je to normalno da je imela rok 24. aprila, rodila je pa šele 9. maja
A je to normalno da jim je govorila da jo boli, pa jo niso temeljito pregledali :?:

Halo? Če je ženska TOLIKO čez rok, če 14 ur rojeva, potem neki ni ok! Po tako težkem porodu bi jo morali nadzorovati, kontrolirati, pregledati temeljito, ker je njeno telo doživelo hud napor

Pa človek ne rabi bit zdravnik da to ve.

Moj bog...pol pa pristojni še take izjave dajejo da te mine rodit.

Porazno, res.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 14. Jun. 2007 13:59

Jst mislm, da ženske rojevajo tud več k 14 ur. Nč novga :roll: Ne rabiš bit zdravnik da to veš.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 14. Jun. 2007 14:09

Ja 14 ur ni nič takega :? . In glede roka poroda in dejanskega dneva poroda. Rok se lahko rahlo spreminja, ker včasih se velikost ploda na UZ ne ujema z rokom, ki bi bil določen z menstruacijo. In verjetno so pač čakali, da bi dobila svoje popadke. Jaz sem tudi bila že 14 dni čez rok, ko so mi končno umetno sprožili porod. Ni nič lušn, umetni popadki 1000krat bolj bolijo kot če bi jih dobila po naravni poti. Tudi jaz sem se matrala celih 12 ur.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Jun. 2007 15:03

agree :!: ... tudi če je načeloma normalno, da ženska rodi čez rok, se 12 ali več ur matra, so ziher to bolj rizični primeri, ki jih je treba bolj resno in natančno spremljat kot pa tiste, ki rodijo brez "posebnosti" (torej takrat, ko so imele rok, so bile dovolj odprte, so imele normalne popadke ipd. )... konec koncev je naloga zdravnikov, da predvidijo potencialne komplikacije in poskrbijo, da do njih ne pride... tudi če morajo zato opravit kakšen pregled več... sj gre vendar za človeško življenje... ne morjo to kr tko po liniji najmanjšega odpora... kt serviser, k odpre mašino, mal od oka pošraufa in pobrska not in je zadeva rešena... in če se mašina čez dva dni spet pokvari, jo pač neseš nazaj popravt... življenja pa ne more vrnit nihče
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 14. Jun. 2007 16:31

Dagi napisal/-a:http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070611_3099711.php

sicer nima veze z nesrečno mamico, je pa samo še en članek več na temo o kateri vzporedno teče beseda...


Ja sej to je pa Celje. Nč novga. Kolk sranja sm že jst tuki preživela, pa tut kdo drug,...

Moji vejo, da jst za nobeno ceno ne grem v Celjsko, tut, če kr crknem doma.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 15. Jun. 2007 13:40

če rojevaš svojega prvega otroka je čisto normalno, da rojevaš toliko časa
in kolikor sem jaz slišala ji sploh ne bi moral pomagat tudi, če bi na ultrazvoku takoj opazili krvavitev
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 18. Jun. 2007 14:12

ja res ful zalostno! :(
samo sem ful mislila pa se m ugotovila, da tudi ta mamica ni ravno prav ravnala..

ce je bila sama iz ljubljane in je tja hodila na vse ginekoloske preglede, potem pa prisla v na porod v postojno.. tukej nekej ni uredu..
kajti sem mnenja da ce je hodila skoraj vs cas v nek kraj bi mogla tam roditi, saj te tudi bolje poznajo, itd... razen ce bi ravno takrat bila v postojni, potem je situacija drugacna..

kajti ona je prisla iz nekje drugje.. saj vem da prineses vse izpiske s sabo, ampak to se vedno ni enako..

drugace pa se vedno full zalostno :( ceprav bi se to lahko zgodilo povsod ne samo v postojni.. :?
papaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 3. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a papaya » 18. Jun. 2007 14:52

In na podlagi česa, si ti ugotovila, da je hodila na preglede v Lj?? :roll:
Punca ni bila doma iz Lj, daleč stran od tega..sicer mogoče vseeno bližje lj, kakor PO, ampak useeno ne morš trdit, da si je pa na koncu pa sama kriva, da je do tega pršlo :? :roll:
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 18. Jun. 2007 15:02

ne poglej.. nikogar ne obtozujem ali podobno.. samo zdi se mi da tja kamor hodis na preglede, gres tudi na porod.. v Lj sem pa napisala kar tako.. pac nisem vedela kam tocno je hodila na preglede (vglavnem je bil to nek drug kraj kot tisti kjer je rodila)
ker moja znanka je imela ravno tako tezave pri porodu, ampak ker je rodila v istem kraju oz v tisti porodnisnici so poklicali njenega ginekologa da je prisel tja, ki jo je tudi opazoval prejšnjih 9 mesecev in je vedel kaj se natančno dogaja z njo.. :?

drugace pa nee, ni sama kriva kar se je zgodilo, sploh ne, kajti arterija lahko poči vsakemu, kadarkoli.. nazalost se je njej to zgodilo ravno takrat :(
wantyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 28. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wantyka » 18. Jun. 2007 15:09

jaz sm tut slišala da zdravniki tu niso bili krivi... da je mela neko bolezen (ne vem več kakšno) , in če se ne bi zgodil pri porodu oz. po porodu bi se lahk kadarkol kasneje...
vsaj tako je men mama rekla (k spremlja te forume od dojenčkov pa tega), ki v PO porodniščico ne bi šla in prisega na LJ.... pomoje nekaj resnice je v tem, drugače bi bil velik večji kažin....
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 04. Jul. 2007 12:16

Še ena katastrofa... že lahko počasi temo preimenujemo...

http://24ur.com/naslovnica/novice/slove ... 101209.php
Always look on the bright side of life!
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 01. Jun. 2008 18:34

ma kake malomarnosti postojnskih zdravnikov neki......dejte no.... šokirana itak d si bla k si to prebrala k je njena mama to pisla.... sam si preverla če je use res? nisi kr če bi, bi vedla za kaj se gre...ni use tko. zmjr posluši obe strani in baje sploh ni blo tako. sicr pa postojnsko porodnišnico hvalijo usi in ženske iz cele slovenije hodijo v postojno rojevat

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov