PAP - bris materničnega vratu

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 27. Okt. 2009 23:07

Če bi bilo kaj nujnega bi te sigurno poklicali.

Jaz sem zdaj prenehala s KT, ker baje znajo vplivati na te probleme.
Tudi tangice mi je ginekologinja odsvetovala. Jih je še kateri?
radovednica48
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a radovednica48 » 29. Okt. 2009 20:31

oj
hvala za odgovor.

hmm ja, jaz sem že pred skoraj pred letom dni nehala nositi tangice in sm prešaltala na brazilke, ker mi je ginekologinja odsvetovala, saj so baje večje možnosti za okužbe in infekcije.

odsvetovala mi je tudi dnevne vložke,, ki naj bi vplivali na beli tok. in se je res bistveno zmanjšal.

tako da mislim da niso brezveze dobili naziv dr. in se jih splača poslušati.


pa lep pozdravček

aja pa ima mogoče katera še kakšen nasvet kako povečati plodnost? S fantom namreč trudiva že skoraj 8 mesecev pa še nič. (saj nevem če je to glih tema za sem, pa vseeno, probat ni greh :) )
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 29. Okt. 2009 22:27

Za tangice tudi jaz vem, da jih ne priporočajo zaradi. Zanosit pa še nisem poskušala. Pomoje bi bilo dobro, da se o tem pogovoriš z ginekologinjo.
radovednica48
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a radovednica48 » 31. Okt. 2009 13:43

sem se pogovorila in vse kar je rekla je bilo da naj jem elevit, kar sem se že prej sama pozanimala in pa "se vidimo od 8-12 tednov po prvem zaostanku menstruacije"

hvala vseeno

pozdravčke
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 07. Nov. 2009 8:53

A pa je bla zdnje čase katera na kakšnem posegu? Koliko časa traja? Koliko časa si v bolnici? Kako se počutiš po posegu? Ali se vam je stanje po posegu izboljšalo?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 08. Nov. 2009 17:03

radovednica48 napisal/-a:
odsvetovala mi je tudi dnevne vložke,, ki naj bi vplivali na beli tok. in se je res bistveno zmanjšal.



tut mene je G vprašala če nosim dnevne vložke in mi rekla da jih preneham nosit oz. nej jih nosim poredko. Jz pa sm jih nosila vsak dan, pač da ni tok po hlačkah, nisem vedla da so dnevni vložki škodljivi :?
Glede tangic mi ni nič razlagala, vem pa da so škodljive, sm se o tem pogovarjala s zdravnikom, da pa najdem še sploh kake tangice doma, morm pošteno preiskati predal s spodnjim perilom-jih ne nosim že več let...Mam jih, mogoče 1X na leto, ko imam bele hlače ali pa res kaka posebna priložnost da je pomembno da se rob hlačk ne vidi.

Glede posega, ne vem podrobnosti, ker na nobenem na srečo še nisem bila, upam da mi tut ne bo treba iti. Priznam pa da me pošteno skrbi, po tem ko sem prebarala tole temo, ufff, in prav zaradi tega ker HPV tipi prenašajo, vidim da dosti žensk ima pozitivne pap-teste in seveda sm v dilemi ali je tut moj partner okužen s HPV , pa da tega ne ve. Ne morem ga pa vprašat ali so njegove bivše imele pozitiven ali negativen PAP-test oz. lahko, samo ne vem če mi bo znal odgovoriti. Aja, pa ve ste o tem povprašale svoje partnerje? ko midva si vse poveva, jz vem koliko punc je imel pred mano, vem da ni imel nobene bolezni, samo o tem se vseeno nisva menila, pa mi je tut tko mal hmm-hmm tema :? da ne pomisli neki da paničarim, preden je karkoli narobe.

Lp punce, pa seveda čim manj ginekoloških težav:)
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 08. Nov. 2009 22:46

Kako pa veš, da ni imel nobene bolezni, če se o tem nista menila?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 09. Nov. 2009 9:16

sva se menila o boleznih, SPB, nisva se pa menila o HPV, mislim da je razumljivo, enkrat sm mela težave(krvavitev), pa sm šla k G, pa sm ga pred tem vprašala če je imel kako SPB, v primeru da me G vpraša za partnerja. Odgovoril mi je da nikoli ni imel nič. Kar se tiče pa HPV, sej tipi tak nimajo simptomov, lahko da ga ima , pa da ne ve! to je bistvo zgodbe:)
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 12. Nov. 2009 14:59

Se pridružujem vsem sotrpinkam, ki imate probleme z brisom. Tudi jaz sem imela zadnji izvid zelo slab, zato mi je ginekologinja naredila odščip. Potem je sledilo lasersko uničevanje predrakavih celic. Poseg res ni nič hudega, če ga opravijo v lokalni anasteziji, ali nekaterim celo v splošni, povsem drugo pa je, če je izveden brez anastezije.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 12. Nov. 2009 21:58

mariah napisal/-a:meni so vzeli bris pred pol leta in je bil C, zdej ko so mi ga vzeli je spet slab in grem še ta teden osebno h konekologu, ker mi je sestra po telefonu rekla, da mi morajo odščipnit del tkiva...baje da se lahko opravi tudi v bolnici???v anesteziji?? boli ful?? čisto sm živčna..:((


A lahko kaj poročaš novega?
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 12. Nov. 2009 22:13

orhideja1 napisal/-a:
mariah napisal/-a:meni so vzeli bris pred pol leta in je bil C, zdej ko so mi ga vzeli je spet slab in grem še ta teden osebno h konekologu, ker mi je sestra po telefonu rekla, da mi morajo odščipnit del tkiva...baje da se lahko opravi tudi v bolnici???v anesteziji?? boli ful?? čisto sm živčna..:((


A lahko kaj poročaš novega?


pozdravček!
lahko poročam:)
biopsijo so mi naredili v splošni anesteziji...me je gin.poslal v bolnico, zato ker še nisem rodila in ker je baje to za nas boleče. .čez tri tedne sem imela kontrolo pri gin. tudi zaradi izvidov biopsije- bili so slabi. CIN III, zato sem dobila napotnico za bolnico. takoj naslednji dan sem šla v bolnico in dobila datum za operacijo-lletz-takoj čez 3 dni. ostala sem en dan v bolnici-torej sem naslednji dan šla domov,danes mineva 3. dan od posega.
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 13. Nov. 2009 18:49

mariah napisal/-a:pozdravček!
lahko poročam:)
biopsijo so mi naredili v splošni anesteziji...me je gin.poslal v bolnico, zato ker še nisem rodila in ker je baje to za nas boleče. .čez tri tedne sem imela kontrolo pri gin. tudi zaradi izvidov biopsije- bili so slabi. CIN III, zato sem dobila napotnico za bolnico. takoj naslednji dan sem šla v bolnico in dobila datum za operacijo-lletz-takoj čez 3 dni. ostala sem en dan v bolnici-torej sem naslednji dan šla domov,danes mineva 3. dan od posega.


Oj. Imam občutek, da sva bile isti dan :)
Drugače pa tud jaz še nisem rodila in so mi biopsijo naredili brez anastezije, a ni bolelo. Potem sem šla na laserski poseg, spet brez anastezije, kar pa je bolelo. Kakšen pa si imela izvid brisa, če smem vprašat?
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 14. Nov. 2009 23:41

ajej, kako to da pri laserskem posegu nisi dobila anestezije??? vsaj lokalno bi ti lahko dali..
pap sem imela C4.ti?
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 15. Nov. 2009 17:12

mariah napisal/-a:biopsijo so mi naredili v splošni anesteziji...me je gin.poslal v bolnico, zato ker še nisem rodila in ker je baje to za nas boleče. .čez tri tedne sem imela kontrolo pri gin. tudi zaradi izvidov biopsije- bili so slabi. CIN III, zato sem dobila napotnico za bolnico. takoj naslednji dan sem šla v bolnico in dobila datum za operacijo-lletz-takoj čez 3 dni. ostala sem en dan v bolnici-torej sem naslednji dan šla domov,danes mineva 3. dan od posega.


Pri katerem zdravniku si to imela?
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 21. Nov. 2009 22:21

mariah napisal/-a:ajej, kako to da pri laserskem posegu nisi dobila anestezije??? vsaj lokalno bi ti lahko dali..
pap sem imela C4.ti?


Sem ti pisala na zs.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]