Osebni zdravnik

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 22. Nov. 2004 11:06

Čisto na kratko zadeva je takšna: sem precej nezadovoljna s svojo izbrano splošno zdravnico (mislim da se jim zdaj tako reče) in me zanimajo vaše izkušnje z osebnimi zdravniki...zelo dobrodošlo bo tudi, če lahko priporočite kakšno dobro splošno zdravnico v Ljubljani (Bežigrad, Center, Črnuče) :onceldoc:
iztok
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a iztok » 22. Nov. 2004 11:32

Jaz jih bolj redko obiskujem, ker sem se pa preselil sem si moral tudi poiskati drugega, kar lahko storiš tudi ti, brez nepotrebnih papirjev, samo greš k novemu ga vzameš za osebnega zdravnika, prešnji mu pa bo poslal tvojo kartoteko.

Menim da pa je izbira bolj presoja posameznika. Če je dober zdravnik za nekoga, ne pomeni da bo tudi za drugega in boš ponovno na istem. Pač je tudi tu takšen tržni sistem - se poznamo ti bom bolj pomagal in ti bil bolj na razpolago, če pa je obratno pa boš imel tretma kot vsi ostali.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 22. Nov. 2004 11:44

Ma ja, ok, to že. Ampak men je pomembno predvsem to, da mi kdo priporoči zdravnico/ka, ki ve kaj dela ... in npr. ne reče za vsak problem, ki ni po jusu - beri ni ravno prehlad, gripa ipd. - "joj ne vem kaj bi to lahko bilo" ali pa te še celo prestraši, da maš vse kar je najhujšga možno.
Torej jst rabim sposobnega zdravnika/co, ki se spozna na svoje delo, če je pa zraven še mal prijazen, pa tud ni narobe. Upam, da ne želim preveč in verjamem, da ima kdo tukaj dobre izkušnje s svojim zdravnikom/co ...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 22. Nov. 2004 12:12

dobri zdravniki ti ponavadi recejo da trenutno ne sprejemajo novih pacientov... :)
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 22. Nov. 2004 15:50

No, da še jst povem kaj se je men zgodel ... ene pol ure pred operacijo hrbtenice (mislm da sem pred tem že dubila eno inekcijo, da nisi preveč prestrašen - da se umiriš) bla sm glih na poti do operacijske in pride do mene ena med.sestra pogleda na karton ki je bil na pojstli na kteri sm ležala in reče: "joj, sej to pa nisi ti, ti greš na operacijo hrbtenice, ne na operacijo kolka?" jst sam: :eek: ja, hrbtenice! Zamenjal so tist karton ki ga maš na pojstli ubešenga - HALOOO??!! Ko se na to spomnem me kar zmrazi, sam v tistem trenutku se pa sploh nism zasekirala, ker sm bla pod inekcijo.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 28. Dec. 2004 14:07

what :?: :!: :eek: ja vedno bolj so nesposobni dohtarji, k opa ti res kaj majnka pa ti rece, da simuliras!!! :evil: me prav zanima kak bi jim blo, ce bi njih bolelo...whateva'...
zgleda,da bo alternativna medicina kmalu zamenjala to... :!:
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 30. Dec. 2004 14:20

Se čist strinjam z vsemi! Dohtarji so sam še za okras. Naziv Dr. ne vem ket so si pridobil.???

Js sm tut zj enkrat šla k zdravnici (delala je ena druga, ne moja osebna), ker sm ful padla na trtico, pa še omedlela, kar nism še nikoli. Pa sm za vsak slučaj šla pogledat če bi lohk blo kej zlomlen, k sm se komej premikala.
Najprej sm čakala oh in sploh 2,5 ure, ker majo !poznani pacienti prednost!, k sm pa notr pršla pa ji pojasnila kaj je blo, mi je pa rekla: Ja in kaj nej zej nardim? Mislm a je to odgovor???? Mal mi je potipala trtico, js sm rekla da ful boli, pol mi je pa lekadole napisala....

Čez en tedn sm pa mogla nazaj pridt, k svoji osebni zdravnici. Ona me je pa pregledala tko k se za gre.
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 30. Dec. 2004 20:03

js sm z mojo osebno zdravnico zlo zadovoljna. Tud vsi moji sorodniki jo majo in je res 1A. pa sm ze od mejhga pr njej, tko d mi je ze vse mogoce delala in me tud pozna. tko d sam :respekt:
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 01. Jan. 2005 15:11

smotkA napisal/-a:js sm z mojo osebno zdravnico zlo zadovoljna. Tud vsi moji sorodniki jo majo in je res 1A. pa sm ze od mejhga pr njej, tko d mi je ze vse mogoce delala in me tud pozna. tko d sam :respekt:


Končno ena :) . Pa je ta tvoja zdravnica slučajno v Ljubljani?
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 02. Jan. 2005 0:30

Ko gdo najde normalnga zdravnika, ki bo prpravlen z mano sodelovat naj mi prosim sporoči....ker ta moja je za postrelt...

Da vam jst še eno zgodbo povem o naših pametnih zdravnikih...ko sm bla stara 11 let sem se spotaknila in se zabila v steklena vrata in jih z roko razbila....mela sem ful rano na roki in zarad tega so me odpeljal na urgenco kjer so mi to rano zašil....od takrat naprej ko so mi pobral šive vn sm mela skoz otečeno in na dotik bolečo roko....hodila sm na preglede in vsi zdravniki so mi govoril, da ni nč narobe da je to strjena kri....po enmu letu, ko nisem mogla več stisnt roke sem šla na urgenco na pregled in glih me je hotu zdravnik poslat k splošni zdravnici ko je mami od naj prjatlce, ki je bla glavna medicinska sestra, rekla da naj me vseeno operira, ker me to že eno leto boli....ko so odprl staro rano so našl not ostanke šipe in en trikotničat kos vrat, ki je 0.5cm debel in velik 1×0.5×1cm....in zarad tega mam zdej poškodovane živce na tej roki in včasih me kr krč prime in jo ne morm nikakor premaknt....pa še niti opravičl se mi niso....če bi bli v ameriki bi padale milionske tožbe :?
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 02. Jan. 2005 1:56

Vidm da nas ima večina probleme z osebnimi zdravniki. Sem tudi jaz med vami. Pred leti sem imela probleme z alergijo, alergična sem bila čist na vsako hrano ki sem jo spravla vase. Šla sem tja na pregled. In pol me je začela spraševat, če mogoče potrebujem kakšne kreme, antibiotike,....V glavenem take stvari, ki bi jih ona sama morala vedet in ki bi mi lahko nekako pomagale.

Po tistem sem teden preživela v bolinici. Ugotovili so da sem alergična na anitbiotike. Čez kakšno leto se mi je alergija spet pojavila. Ko sem se spet prijavila na pregled, mi je spet predpisala antibiotike, čeprav ji je v kartoteki jasno in razločno (če sem še jaz znala prebrat tisto doktorsko pisavo) da sem nanje alergična. Tako sem spet pristala v bolnici.

Torej, če kod kakšnega pozna.....se priporočam..
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 02. Jan. 2005 13:01

micamaca napisal/-a:
smotkA napisal/-a:js sm z mojo osebno zdravnico zlo zadovoljna. Tud vsi moji sorodniki jo majo in je res 1A. pa sm ze od mejhga pr njej, tko d mi je ze vse mogoce delala in me tud pozna. tko d sam :respekt:


Končno ena :) . Pa je ta tvoja zdravnica slučajno v Ljubljani?


Ne na zalost ni. Pa pomojem sploh ne sprejema vec, ker jih ma ze ful.
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 03. Jan. 2005 21:49

..."sam bom vsaj mela obcutek da sm obravnavana kot pacient in ne kot stevilka ki ji krade cas za kavo."
verjetno bo treba res privat vse rihtat :? pa ceprav dost stane...

kathy v keri bolnci pa?pa jaz jih piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, ej :!: se vedno je premalo tožb na račun zdravstva. moja mami dela tam, pa je zivi obup-lahk bi triologijo napisala o tem...hudo :evil: :evil:
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 04. Jan. 2005 0:04

sAdie napisal/-a:
kathy v keri bolnci pa?



en in edini klinični center v Ljubljani....zašil in spregledal so pa to na urgenci....

p.s.:un trikotnik še vedno hranim za spomin :lol:
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 07. Jan. 2005 22:27

kathy napisal/-a:
sAdie napisal/-a:
kathy v keri bolnci pa?



en in edini klinični center v Ljubljani....zašil in spregledal so pa to na urgenci....

p.s.:un trikotnik še vedno hranim za spomin :lol:


shame on them :roll: ti pa nastradala... ampak spomincek pa mas :) :) krneki... jaz bi jih tozla :wink:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov