Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Jan. 2010 12:57

Ekola, tale tema naj bi bila podobni temi Nujno potrebujem! (info, linki, pomoč...), ampak za naše takšne in drugačne zdravstvene težavice, ko ali nimamo možnosti takoj iti do zdravnika, nas zanimajo izkušnje ostalih ali pa le želimo izvedeti kje iskati več informacij o določenem problemu.

Zahvala gre ..Evelyn.. za idejo. :gut:
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 02. Feb. 2010 23:25

No, pa da otvorim temo s prvim vprašanjem. :)

Je katera od vas že čutila dlje časa (več tednov npr) prisoten pritisk pod desnim rebrom spodaj?
Tam naj bi namreč ležala jetra, ki pa naj sama po sebi ne bi bolela. Je pa zraven tudi žolčnik, ki pa v primeru kamnov v njem povzroča baje da hude bolečine. Kaj pa samo rahlo neprijeten, a ne boleč pritisk?

Hvala za morebitne odgovore. :)
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 03. Feb. 2010 9:32

Mogoče imaš nategnjeno mišico ali drugo bolečino zaradi dela (odvisno kaj delaš), položaja pri delu... Če bi se bolečina pojavljala v zvezi s prehrano ali brez povezave z gibi je možnost žolčnih kamnov. Najboljše bi bilo da greš na ultrazvok...
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 03. Feb. 2010 15:00

mene pa zanima ali je imela katera že ponavljajočo kri v vodi? :? jaz je sicer nimam tko da bi opazla, ampak ko dam vodo na preiskave, je pa obup :cry: tko da me je zdravnica kr prestrašla, ko je rekla da je možno, da mam eno bolezen, za katero sploh ni zdravila :cry:
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 03. Feb. 2010 15:28

Zakaj pa nisi vprašala kakšna je bolezen?? Lej ne se bat, pa ne jokat ker ti ne bo nič pomagalo, umiri se... Če sm dobro razumela si bila pri splošnem zdravniku..? Če je kaj narobe z vodo te bojo poslali urologu, in tam ti bojo pogledal prisotnost eritrocitov v urinu,ultrazvok ti nardijo ki govori o dogajanju v ledivcah, potem še cistoskopija (pogledajo mehur,vzrok v mehurju) in 4 urografijo (dogajanje v sečevodih) in pregled citologije urina.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Feb. 2010 20:52

miska_889 napisal/-a:mene pa zanima ali je imela katera že ponavljajočo kri v vodi? :? jaz je sicer nimam tko da bi opazla, ampak ko dam vodo na preiskave, je pa obup :cry: tko da me je zdravnica kr prestrašla, ko je rekla da je možno, da mam eno bolezen, za katero sploh ni zdravila :cry:


jz sem imela kri v vodi, ko sem bila 10 stara, so se že vis ustrašili da sem menzo tko zgodaj dobila, kri se je videla v urinu, urin je dejansko bil roza-rdeč! imela sem vnetje mehurja , ki sm ga fasala na trenigih plavanja. Vse se mi je lepo pozdravilo in nikoli več ponovilo.
vprašaj svojo osebno zdrvanico za kaj gre, saj se večina stvari da pozdravit.
miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 04. Feb. 2010 5:49

no jst sm 1.januarja letos :o dobila vnetje mehurja, ampak ker sem šla k dežurnemu me niso poslal na kontrolo vode, ampak sam antibiotik dal, pol sm šla pa k osebni in me je vsak teden 2x poslala na kontrolo vode, v pondeljek mi je oa ( ne moreš verjet) dala napotnico za ultarzvok mehurja in ledvic, tko da sm jutr naročena na pregled, upam da bo vse ql :) :)
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 04. Feb. 2010 15:25

No, evo vidiš...sej bo vse cool...brez skrbi, verjetno je vnetje mehurja :wink: Brez skrbi :wink:
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Nincheq*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 16. 6. 2008
Kraj: Vrhnika

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincheq* » 04. Feb. 2010 16:00

tudi jaz imam en problem. Že dalj časa imam težave s koleni, namreč, ko hodim po stopnicah se močno sliši "pokanje v kolenih". Občasno me tudi bolijo, vendar ne vem kako bi to odpravila. Bila sem že pri zdravnici, vendar je rekla, da ne more nič narediti pri temu. Ima še kdo podobne težave? Kako ste jih odpravili? Baje pomaga kolesarjenje? Je to res?

Lep pozdrav, Nina
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 04. Feb. 2010 20:29

miska_889 napisal/-a:no jst sm 1.januarja letos :o dobila vnetje mehurja, ampak ker sem šla k dežurnemu me niso poslal na kontrolo vode, ampak sam antibiotik dal, pol sm šla pa k osebni in me je vsak teden 2x poslala na kontrolo vode, v pondeljek mi je oa ( ne moreš verjet) dala napotnico za ultarzvok mehurja in ledvic, tko da sm jutr naročena na pregled, upam da bo vse ql :) :)


mene so tut poslali na ultrazvok, vse kar se spomnim je to da sem mogla ogormno vode spit (par litrov), tak da me je že fejst tiščalo da sm komi hodla, no pol pridem na ultrazvok pa mi reče ona da mam ful prpoln mehur in nej grem mal lulat :D no in pol vem da sm mela zdravila, ne me spraševat kera, ker se tak ne spomnim. Hitro se zadevas pošlihta in če se paziš se več ne ponavlja, plavanje sm takrat nehala trenirat in težav nikoli več nism mela :)
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Feb. 2010 21:43

Nincheq* napisal/-a:tudi jaz imam en problem. Že dalj časa imam težave s koleni, namreč, ko hodim po stopnicah se močno sliši "pokanje v kolenih". Občasno me tudi bolijo, vendar ne vem kako bi to odpravila. Bila sem že pri zdravnici, vendar je rekla, da ne more nič narediti pri temu. Ima še kdo podobne težave? Kako ste jih odpravili? Baje pomaga kolesarjenje? Je to res?


Morala bi vedeti kaj več za bolj natančen odgovor. Drugače pa na splošno kolesarjenje pomaga, tek in poskoki pa na začetku niso preveč priporočljivi (oziroma sploh niso, če je poškodba).
Fino je tudi, če kar najbolj okrepiš stegenske mišice (tako sprednje kot zadnje) + mišice na zadnjici, z vajami za moč za te predele. Paziš, da vaj NE izvajaš sunkovito, ampak počasi in kontrolirano.
Če si pretežka, je priporočljivo tudi shujšati.
In, ne glede na vse, v prehrano vključiti čimveč zelenjave, pa tudi sadja.

Ps. Liefde (Ljubezen, ane? :) ), hvala za odgovor. Bom javila, če bo kaj posebnega, žolčnik ipd (upam, da ne javim :D).
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 05. Feb. 2010 13:49

js mam pa en problem... in sicer v petek sem vzela zadnji tabletek (KT), ponavadi dobim menstruacijo 3 ali 4 dan, ta teden pa nič, dons je že petek, jutr moram nov zavojček začet jemat pa še kar nič! Nardila sem test nosečnosti prej in je biu negativen... najbolš da grem na pregled h ginekologinji ane? a ma kera kšn drug predlog?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 05. Feb. 2010 17:27

*kayka* napisal/-a:js mam pa en problem... in sicer v petek sem vzela zadnji tabletek (KT), ponavadi dobim menstruacijo 3 ali 4 dan, ta teden pa nič, dons je že petek, jutr moram nov zavojček začet jemat pa še kar nič! Nardila sem test nosečnosti prej in je biu negativen... najbolš da grem na pregled h ginekologinji ane? a ma kera kšn drug predlog?


pokliči pa vprašaj ja ali pa povej da te naroči....V svoji relativno kratki "karieri" jemanja KT (1 leto), nikoli nism bla v podobni situaciji, zmeri sem dobila menzo 2,5 dni po zadnji tabletki. Tko da ti ne bi znala pomagat.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 05. Feb. 2010 17:50

Ja no sj to, js jih jemlem že 5 let pa se mi še ni to zgodil... se bom kr naročila
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 10. Feb. 2010 17:55

žiujo
kupila sem caneastene 3( proti glivični okužbi) in me zanima ali je ni priporočjilvo imeti spolnih odnosvem med zdravljenje,?
oziroma nekje sem prebrala da ..ko si vstaviš tableto notri potem prideče ven tekočina.
zanima me tudi če so to glivice beli grudasti izcedki neprijetnega vonja..ker srbenja nimam..

ali mi še kdo lahko pove kako se uprablja..iz lastnih iskušen??
hvala :*

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov