Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 22. Mar. 2010 12:17

ti bom pa jaz odgovorila :D
ja, po tvojem opisu sodeč bi rekla,da imaš herpes. a si ga že kdaj prej imela? hepres je pač ena zelo neprijetna zadeva, ki se lahko naredi ne samo na ustnici, ampak tudi pod nosom in v nosu (in seveda še marsikje drugje), tako da lahko izgleda tudi malo drugače kot običajen herpes. sploh pa imaš vse običajne simptome hepresa: bolečino, mehurčke, skelenje in sedaj še rano v katero navadno prerastejo mehurčki. pojdi v lekarno in si kupi kakšno kremico, jaz ti priporočam sikapur, obliže ali pa če ti uspe dobiti kremo herplex, ki je meni edina pomagala tudi pri bolečni, ker malo omrtviči tkivo (kupovala sem jo v neki zeliščni lekarni v city parku, ampak že par let nazaj tako da ne vem če jo še imajo)

edit: aha me je že ena prehitela
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 22. Mar. 2010 12:23

Yey, še ena :*

Ja, sem ga že imela na žalost ampak nikol v taki grozni obliki, to je prov čez pol ustnice in vse nabreklo, groza :? vedno je bil sam tak micn mehurček al dva in je konec. Drugače sm pa včeri mazala s kremo proti herpesu ja, sj čist možno, da je blo to to, ker je dns že boljše, v obliki hraste..
Zdj to hrasto pač pustim normalno, ne? :D Mami prav, da naj jo mažem s kremo, sam nekak dvomim, da bi blo to pametno, ker bo sam hrasto zmehčalo in pol bom spet mela rano. Pustim na miru? Vsaj peče več ne :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 22. Mar. 2010 12:28

če se ti začne delat je nujno, da se takoj začneš mazat s kremo, ker tako preprečiš nadaljni izbruh. ti si čakala predolgo, zato se ti je tako razrasel. sedaj se ti že celi in jaz bi kar upoštevala nasvet tvoje mame, ker bo tako hrasta šla prej dol, ampak zaceljeno bo vseeno ostalo (po mojih izkušnjah), pa še počila ti ne bo, ker bo stalno navlažena. jaz se ponavadi mažem z bepanthenom (mazilom-tistim, ki je najbolj mastno)
uh, sem ekspert za herpes :D
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 22. Mar. 2010 12:29

Ja res sm čakala do zadnjega trenutka, ker se mi ni sanjalo, če bi to res lahko bil herpes, ker so me cele ustnice pekle in bolele. :( ok, bepanten mam, bomo probal. :) tnx
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 23. Mar. 2010 19:24

Mogoče ne spada sem vprašanje ampak bom vseeno vprašala.
Pri ginekologu nisem bila že 2 leti. Nisem še srečala ginekologa da bi opravu pregled tako kot bi rada. Rada bi šla na ultrazvok,da bi zvedela če je z rodili,jajčniki ... vse ok. Če grem k zasebnem,ve katera koliko to stane? In če grem k zasebnem moram obvezno naprej hodit k njemu? Se da testirati brez napotnice zdravnika za vse spb (gonoreja,klamidija,kandidoza,hepatitis A,B,C,...)? Če ja kje in kakšne so cene.Hvala
Uporabniški avatar
bučk@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 10. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bučk@ » 23. Mar. 2010 20:11

lesnik napisal/-a:Mogoče ne spada sem vprašanje ampak bom vseeno vprašala.
Pri ginekologu nisem bila že 2 leti. Nisem še srečala ginekologa da bi opravu pregled tako kot bi rada. Rada bi šla na ultrazvok,da bi zvedela če je z rodili,jajčniki ... vse ok. Če grem k zasebnem,ve katera koliko to stane? In če grem k zasebnem moram obvezno naprej hodit k njemu? Se da testirati brez napotnice zdravnika za vse spb (gonoreja,klamidija,kandidoza,hepatitis A,B,C,...)? Če ja kje in kakšne so cene.Hvala


če maš namen iti k zasebnemu ti priporočam dc bled (sevede, če ti ni predaleč). sama se bila 14 dni nazaj, na pregled sem čakala 3 tedne (kar ni veliko), če bi bilo nujno bi lahko prišla na vrsto že prej. sestre in ginekologinja so res super, vse lepo razložijo, ni nobene slabe volje in nadiranja (kar sem tudi že doživela). naredila mi je pregled, uz in vzela bris = 100€. vem, da je 100€ kar veliko vendar se splača. meni jih ni bilo škoda dat, saj zdaj vsaj vem, da je vse vredu tam spodaj.
tudi,če greš enkrat tja na pregled ti ni treba potem vedno hoditi. čisto tvoja odločitev. se pa splača iti enkat na res komplet pregled (jaz imam z nekaterimi gin. slabe izkušnje in resnično nisem vedela pri čem sem, vsakič so mi drugač povedala kaj je oz. ni narobe, predpisovali recepte brez pregleda in tako naprej).

glede spb pa ne vem kako je. vem samo to, da te gin. ne pošlje na testiranje, če ni nobenih znakov. sem enkrat vprašala kako je s tem in mi je rekla, da nima smisla it na pregled, ker nimam nobenih znakov za katerokoli spb. sicer je men to mal zgrešeno... (npr. klamidija nima nobenih posebnih znakov).

upam, da sem ti kaj pomagala :)
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 25. Mar. 2010 15:21

Ni ravno nujno, pa vseeno...zanima me če obstaja kakšna študentska ambulanta na Obali? Ali pa če veste za kakšnega v redu zdravnika/zdravnico na tem področju! Hvala :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 09. Apr. 2010 9:09

..Evelyn.. napisal/-a:Žvali? prvič slišim. :P zdj je oteklina mal manjša, pa vse skup se je preveslo v eno vlko hrasto.. :\ hvala vsaj eni! :D


Žvali so tiste razpokice, ki pečejo na kotičnih ustnic, lahko tut sam ne enem kotu...Dobiš jih od ne dovolj dobro umitega kozarca, jz jih fašem ponavadi na kakem potovanju, ampak malo namažem z embecinom, pa mine pol kr hitro. Edin enkrat sm dobila dvakrat žvali na nepozdravljene, takrat je bil cirkus ene 3 tedne, zgledalo je pa obupno, kot bi bla resno z čem okužena... :? Samo tolko, kaj točno so žvali :wink:
Uporabniški avatar
smrkolinka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a smrkolinka » 11. Apr. 2010 17:35

zdravo ...
mene pa nekaj zanima. In sicer... predkratkim se mi je na bikini predelu naredil možolj zaradi vraščene dlake ... bolel je zelo, toda drugi dan se je pod kožo kakšnih pol cm stran od mozolja naredila bulica.. in boli na dotik. Sprva se mislila da je kakšen podkožni možolj , sedaj pa nism več tako prepričana.. A se kateri saj približno zdi kaj bi lahko bilo .. :? hvala za odgovore :wink:
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 12. Apr. 2010 10:35

Mogoče gre samo za zamašeno lojnico-aterom. Najboljše da greš na pregled k osebnemu zdravniku.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 20. Apr. 2010 13:46

Pozdravljene!

Mene samo zanima, če katera ve, zakaj je potrebno vsako leto v istem času hoditi na preglede. no, recimo: prvič greste na pregled 20.4. in potem reče da se naslednje leto oglasite v tem času.
Ali to kaj pomeni, ali pač samo tak..da pač nekaj reče :)

Lp
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Apr. 2010 13:52

kaj misliš to ginekološke preglede al kake preglede to? :D Ko nisi napisala, zej če so ginekološki pol predvidevam da gre za PAP-test, če pa niso pol ne vem za kaj gre... isti čas pa ne vem za kaj je pomemben, da more bit v dan :?
matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 20. Apr. 2010 14:19

ja za ginekološke preglede, se opravičujem sem pozabla napisat očitno.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Apr. 2010 14:25

matejka** napisal/-a:Pozdravljene!

Mene samo zanima, če katera ve, zakaj je potrebno vsako leto v istem času hoditi na preglede. no, recimo: prvič greste na pregled 20.4. in potem reče da se naslednje leto oglasite v tem času.
Ali to kaj pomeni, ali pač samo tak..da pač nekaj reče :)

Lp
To verjetno samo pomeni, da se čez približno kakšno leti spet oglasi na pregled, če vmes ne bo nič kritičnega. Pač, kot letni servis. :lach:
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Apr. 2010 14:28

verjetno je res mislila ginekologinja da prideš čez en let, približno in ne čist točno v dan :wink:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov