Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 16. Mar. 2010 20:56

žiujo :)

Zanima me, ob mednožju sm začutila tako večjo bunkico (malo manjša kot frnikula)...res je da sm se brila pred kratkim..je to vraščena dlakica..ali bi me moralo skrbeti ??
HVALA <3
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Mar. 2010 10:43

Lahko da je kašna zamašena lojnica, al pa se ti je kšna dlaka okol obrnla...

Nevarne bulice se ne pojavljajo in izginjajo, temveč le rastejo. Ne bolijo, vendar če se sicer počutiš zdrav, pa ne izginejo, se jih ne sme zanemariti. TKo da, če ne izgine pokliči zdravnika...
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
flaša
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 215
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Za devetimi gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša » 17. Mar. 2010 13:01

kitty cat napisal/-a:Da ne bom po nepotrebnem odpirala nove teme, bom kar tukaj vprašala...
Na spodnjih hlačkah imam vedno (vsak dan) beli izcedek, ki ga sicer ni veliko, razen par dni pred menstruacijo. Počasi mi to že postaja moteče, saj imam potem ves čas moker občutek spodaj, hlačk pa tudi ne morem menjavat večkrat na dan. :? Fantu je sicer to všeč, ker sem vlažna spodaj, ampak mene moti ta moker občutek na hlačkah. Za info, stara sem 19, menstruacijo pa imam sicer že dolgo porihtano (jemljem tabletke, zato imam menstro urejeno glede na datume). :wink: Ima katera podoben "problem" oz. kaj bi naj to bilo?


Uporab dnevni vložek, to pa lohk menjaš parkrat na dan, pa je problem rešen.
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 17. Mar. 2010 19:34

no pa se jez prosm za potrditeu mojega ravnanja oziroma priporočilo....


jem kontracepciske tabletke yasminelle in v petek bi mogla pojest zadno tabletko (ampak ker sm bla pac na dopustu in sm ze prej neki zmesala tablice ker mam vedno rezervno pri fantu za just in case ce jih doma pozabm) sm jih jedla naprej do danes ko sm ugotovila da jih ubistvu jem ze 4 tedn!!!!!

zanima me ali ravnam pravilno in pac brez panike pojem se to tablico do konca??? in sm pac normalno zaščitena!!!

kakrsni koli izcedek podobn menstruaciji pač ignoriram!!??

hvala za odgovor
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 17. Mar. 2010 19:45

Pomoje je še najbolje, če se obrneš na svojo ginekologinjo, da ne boš kaj zaj... :wink:
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Mar. 2010 19:56

nikaragua mislim da boš samo menstro prestavila, ampak če se ti pojavi
kakršni koli izcedek podobn menstruaciji ne smeš ignorirat. Najboljše pokliči ginekologinjo in vprašaj kako naprej...
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 17. Mar. 2010 20:01

pac ce prestavim menstruacijo mi je useen... sam da pac resnm zadevo...
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 17. Mar. 2010 20:38

Liefde napisal/-a:Lahko da je kašna zamašena lojnica, al pa se ti je kšna dlaka okol obrnla...

Nevarne bulice se ne pojavljajo in izginjajo, temveč le rastejo. Ne bolijo, vendar če se sicer počutiš zdrav, pa ne izginejo, se jih ne sme zanemariti. TKo da, če ne izgine pokliči zdravnika...


aha sej se mi je zgodila že prej..pa je izginila..tko da me nebo skrbelo
HVALA TI <3
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Mar. 2010 20:40

Slika
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Strawberrylove
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Strawberrylove » 18. Mar. 2010 15:02

Pozdravljeni!
Stara sem 15,5 let.
Moj problem je predvsem z menstruacijo..in sicer prvič sem jo dobila pred 11 imi meseci, prvič sem jo imela normalno 1teden potem 4mesce nič in potem spet normalno 1teden, od takrat je minilo približno 8mesecov, mestruacije pa od nikoder, nikoli nisem imela spolnih odnosov ali pa bila kaj bolana, začelo me je že močno skrbeti saj nevem kaj bi lahko bil razlog. Klicala sem že ginekologinjo vendar je rekla da to ni nič takega, a meni se nezdi.
Že vnaprej hvala za odgovor.

Lp
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Mar. 2010 15:23

^^ginekologinja ima načeloma prav, je normalno, da traja kar nekaj časa, da se menstruacijski ciklus uredi.
Probaj mal pobrskat po netu kaj kej pravijo o tem, zihr je dosti napisanega; če si pa mal hipohondra in te res skrbi, pa probaj gin. prepričat, da kakšne teste naredi, da se izključi možnost zdravstvenih težav.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Mar. 2010 11:39

Oj! :? pred parimi dnevi se mi je začelo grozno luščit v kotičku ustnic, kar je prešlo v to, da me je začelo pečt, pojavle so se razpokice(sklepam, da tud zrd mraza) in ful suhe ustnice.Sm mazala s kremo, labelo, whatever, didnt help. Včer me ustnce začnejo noro pečt, bolet in opazm, da je desna stran zgornje ustnce cela taka pomehurčkana :cry: kar je pa svinjsko bolelo in peklo, še vedno so me cele ustnce pekle, najbl pa ta del, ponoči so te "mehurčki" al wtf so zrastl kt v eno rano čudno in zdj mam zgornjo ustnco kt la toya :cry: :cry: a je možn, da je herpes? sam je čez pol ustnce :\ pa ponavad herpes zgleda drugače.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 22. Mar. 2010 12:06

Ta tema slabo služi svojemu namenu! :D Ni čudno, da novinke odpirajo nove teme! :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 22. Mar. 2010 12:13

..Evelyn.. napisal/-a:Oj! :? pred parimi dnevi se mi je začelo grozno luščit v kotičku ustnic, kar je prešlo v to, da me je začelo pečt, pojavle so se razpokice(sklepam, da tud zrd mraza) in ful suhe ustnice.Sm mazala s kremo, labelo, whatever, didnt help. Včer me ustnce začnejo noro pečt, bolet in opazm, da je desna stran zgornje ustnce cela taka pomehurčkana :cry: kar je pa svinjsko bolelo in peklo, še vedno so me cele ustnce pekle, najbl pa ta del, ponoči so te "mehurčki" al wtf so zrastl kt v eno rano čudno in zdj mam zgornjo ustnco kt la toya :cry: :cry: a je možn, da je herpes? sam je čez pol ustnce :\ pa ponavad herpes zgleda drugače.

:D
Jaz mislim, da gre za herpes ali pa žvali? :? Ko sem kdaj pred leti imela žvali (razjedo na oz. ob ustnici) , so me pekli kotički ustnic, a nisem imela ozatečene ali suhe ustnice. :nixweiss:
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 22. Mar. 2010 12:16

Žvali? prvič slišim. :P zdj je oteklina mal manjša, pa vse skup se je preveslo v eno vlko hrasto.. :\ hvala vsaj eni! :D
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov