Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 10. Feb. 2010 18:50

ne, ni priporočjivo, ker lahko glivično okužbo preneseš na partnerja :? in priporočam, da imaš vložek, ko si boš vstavila tableto :) čeprou men osebno canesten ni pomagal :? držim pesti da bo tebi :wink:
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 10. Feb. 2010 19:17

okej hvalaa ti :)
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 10. Feb. 2010 19:28

caneastene ne vpliva najbolje na kondom (kakor je meni znano), če slučajno nimata druge zaščite da ne bo potem presenečenja :wink:
miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 10. Feb. 2010 19:32

monique* napisal/-a:caneastene ne vpliva najbolje na kondom (kakor je meni znano), če slučajno nimata druge zaščite da ne bo potem presenečenja :wink:


:oops: pozabila :oops: no v vsakem primeru ni imeti priporočljivo spolnih odnosov med glivično okužbo :)
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 10. Feb. 2010 20:08

Brez sexa :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 11. Feb. 2010 12:18

jaz mam pa en problem.
okrog spolovila so se mi nardili taki pol cm veliki mehurjasti izpuščaji, ki počijo in pečejo. vem da bi mogla k zdravniku, ampak moja zdravnica dela danes do 13h, jutri pa ne, tak da do ponedeljka sploh ne morem do nje.
zanima me če je katera imela podobno situacijo, in na kak način se da to omilit za par dni, dokler mi ne uspe prit do zdravnika. ali naj grem kr k dežurnemu?
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 11. Feb. 2010 14:12

Pejd k dežurnemu, ali si kupi kremo Canesten, sm ne verjamem da ti bo pomagala.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Ally-29
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 2. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ally-29 » 14. Feb. 2010 15:24

Pozdravljeni !

Prosila bi za nasvet-e.

Zaradi težav v desnem gležnju in tetivi po hudi poškodbi sem opravila 2 samoplačniška pregleda pri ortopedu v Ljubljani. ( Če bi šla na polikliniko se naročit na pregled bi čakala okrog pol leta)
In pri pregledu (08.12 in 14.12.2009 ) je ortoped je rekel po ogledu RTG slik in Ctja, da bo potrebna operacija
v desnem gležnju in ahilovi tetivi. In operiral me bo pa na ortopedski kliniki v Ljubljani .
In me je uvrstil na čakalno listo za operacijo.

Sedaj me pa samo zanima, meni se stanje v desnem gležnju in tetivi zelo slabša , kljub temu da sem umes še opravila FTH in UZ obolelega mesta. Ker mi tudi ahilovo tetivo kar skupaj vleče.
Predstavljajte si, da imate desno nogo na tleh / na podlagi, in sedaj dvignete samo peto, ( prsti morajo biti še vedno natleh)
Tako mi vleče v tetivi.

Pa tudi doma delam vaje in razmigavam.

Sem bila pa tudi pri svoji osebni zdravnici včeraj , in mi je napisala z napotnico z oznako NUJNO zaradi hudih bolečin in še nekaj ( ne znam prebrat njene pisave)

Me pa sedaj zanima, glede nato da mam res težave, ker hodim tudi težko, če je bolje da se grem naročit na pregled na polikliniko tam kjer so ortopedske ambulante.
je pa en majčken problem, tistega ortopeda ki me je 2x pregledal samoplačniško, sedaj 14 dni
je odsoten ( dopust) , in me sedaj zanima, če grem lahko med tem časom do drugega ortopeda.

Pa me samo še zanima, glede nato, da imam jaz že diagnoze napisane glede gležnja , me zanima, če me bojo sestre tam na polikliniki vseeno hotle vzet .

Ali mislite da me bojo takoj vzeli na pregled , ali me bojo naročili tako kot če bi imela prvi pregled?
Ker bom bila prvič na ortopedski ambulanti - na polikliniki.

Kaj bi vi v takem primeru naredili ?

Lep pozdrav in najlepša hvala !!

Ally
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 14. Feb. 2010 15:38

Če imaš napotnico z ozanko NUJNO bi te mogle takoj vzet, brez naročanja!
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 16. Feb. 2010 2:01

ko je že ena sprašvala...glede izcedkou tam spodi... da ene majo več oz. bolj obiln beli tok, drugi manj...no jz ga mam vsak dan, velik al pa mal..odvisn tut od hormovou,ker mi skos šibajo lol in tut nasploh se hitr navlažim spodi oz. ne rabm dost da mam cele poplave spodi..učas tut tko na običn dan, sploh pa tisto ko preloviš 21dni jemanja tablet, torej na sred ciklusa ko naj bi ženske mele SPLOH beli tok...torej zanima me, a je to treba kj povedat ginekologu al je to normalno,sam pač nosš dnevne mini vložke in to je to? :)

(ker kolegici je enkrt zdravnica dala neke svečke, ker nej bi mela preobilnega..pa k sva se menle, nima niti približno usak dan tko k jz?)
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 22. Feb. 2010 17:22

Izcedek iz nožnice je normalno fiziološko dogajanje, v času ovulacije je močnejši. Če beli tok ni BELE barve, ampak rumene, neprijetnega vonja, potem pa gre za okužbo, ne nujno glivično.
akyena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a akyena » 24. Feb. 2010 20:55

ahoj. mene tudi zadnje čase nekaj zdravje zeza... zadnji dan po menstruaciji ali pa celo en teden za njo, me začne pikati v trebuhu in včasih v levem včasih pa v desnem jajčniku. to se mi dogaja zdaj že 4.zapovrstjo in mi ni najbolj jasno zakaj. pred menstruacijo imam rahle krče kot ponavadi, ne vem pa zakaj me matra PO menstruaciji... kake ideje mogoče? pri ginekologu še nisem bila, ker sem še nedolžna in mi je zdravnica bris in obisk odsvetovala..


uživajte
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 24. Feb. 2010 22:23

:ja: to se pri meni tudi dogaja.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Feb. 2010 0:53

akyena napisal/-a:ahoj. mene tudi zadnje čase nekaj zdravje zeza... zadnji dan po menstruaciji ali pa celo en teden za njo, me začne pikati v trebuhu in včasih v levem včasih pa v desnem jajčniku. to se mi dogaja zdaj že 4.zapovrstjo in mi ni najbolj jasno zakaj. pred menstruacijo imam rahle krče kot ponavadi, ne vem pa zakaj me matra PO menstruaciji... kake ideje mogoče? pri ginekologu še nisem bila, ker sem še nedolžna in mi je zdravnica bris in obisk odsvetovala..


uživajte


Jaz imam podobne probleme, ampak mene spremljajo čez cel ciklus-včasih med menstruacijo, včasih pred njo, včasih po njej... Me pa večina špika v desnem jajčniku. Bla sem pa tud že na pregledu pri ginekologu zarad tega in na ultrazvoku pa mi ni nič našla, da bi bilo kaj narobe. Očitno imam(o) tak ciklus.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 28. Feb. 2010 13:59

sm že prej pisala zarad mankajoče menstruacije ampak mi ni ratalao do ginekologinje, ker je bla na dopustu, tko da se lahko jutr šele naročim. In sicer:

js mam pa en problem... in sicer v petek sem vzela zadnji tabletek (KT), ponavadi dobim menstruacijo 3 ali 4 dan, ta teden pa nič, dons je že petek, jutr moram nov zavojček začet jemat pa še kar nič! Nardila sem test nosečnosti prej in je biu negativen... najbolš da grem na pregled h ginekologinji ane? a ma kera kšn drug predlog?


po tem še 7 dni nisem jemala KT in se M ni pojavla, nardila sem 3 teste (2 kr ena in 1 clear blue), vsi negativni, pol sem začela jemat KT normalno in zdj bi spet mogla dobit pa spet nč...

A je mel akera podobne izkušnje? Js ne morm več čakat na ginekologinjo :S

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov