Nosečnost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ania
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 10. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a ania » 14. Avg. 2015 8:13

Predvčeraj sem naredila test nosečnosti in pokazale sta se dve črtici :cheer: Ker sem na pregled naročena komaj drugi teden in ker je za mene prva nosečnost, imam nekaj vprašanj za tiste, ki so prvo nosečnost že dale skozi.

1. Kar nekaj časa imam čuden izcedek, najprej je bil svetlo rozani, potem rjavi, danes zjutraj pa normalno rdeči (kot menstruacija). Sem kar malo prestrašena. :? Pa še včeraj zvečer me je "špiknolo" v levem jajčniku in bolečina ni popustila kakšnih 5 minut :/ je to normalno?

2. Vem da je normalno če si utrujeni, ampak jaz moram spat, že če operem posodo ali operem oblačila...takoj postanem utrujena, imam občutek da mi bo razneslo glavo in enostavno moram v posteljo.

3. Do sedaj sem na dan skadila do 15 cigaret, sedaj zmanjšujem...prišla sem že na 8 in mislim še zmanjšati. Ali naj kar tako opustim kajenje? Bi bilo škodljivo za plod, če bi kar tako odnehala ali moraš postopoma?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 17. Avg. 2015 10:31

Kadit bi lahko prenehala že pred nosečnostjo, sedaj pa počasi zmanjšuj.
Drgač pa lahko si noseča in malo krvaviš, posvetuj se z ginekologom.

Pa še dobronametn nasvet - ne bit tko paranoična in zaskrbljena, pomiri se in razmšljaj pozitivno ;D
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 17. Avg. 2015 19:52

Točno tako poslušaj teto čufiko kar brez panike in nervoze ona je že ene parkrat rodila in je ženska na mestu, lahko bi jo imeli tudi za nadomestno mamo :wall:.

No brez šale raje prezri stvari od nje v tej temi ker kaj hitro ti zna utupit da je najbolje da ti otrok postane vegan ali kaj tako neumnega ...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Avg. 2015 20:13

Glede kajenja in ostalih stvari bi se bilo dobro posvetovati z zdravnikom. Se ne spoznam toliko, ampak a niso cigareti precej škodljivi za plod? po mojem bi bilo dobro čim bolj zmanjšat čimprej.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 17. Avg. 2015 20:19

Krvavitev je lahko vgnezditvena krvavitev. Ko se jajčece vgnezdi v maternično sluznico, se lahko pojavi rahla krvavitev: "Približno deset dni po uspešni oploditvi skupek celic, ki se bodo čez devet mesece rodile kot dojenček, zaključi vgnezdenje (implantacijo) v maternično sluznico. Ob tem lahko pride do poškodb krvnih žil v maternici, ki se tako izrazijo kot krvavitev iz nožnice. Takšno menstruaciji podobno krvavitev imenujemo vgnezditvena krvavitev. Krvavitev pogosto sestavlja le nekaj kapljic ali proge, barva krvi je svetlo rdeča, namesto rjave. V naslednjih dneh krvavitev ne postane močnejša, kot pri običajni menstruacijski krvavitvi."
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Avg. 2015 20:48

Aja čaki, to je tista ista punca,ki je nekje napisala,da je splavila?.. sedaj tako ali tako ni več relevantno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
ania
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 10. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a ania » 18. Avg. 2015 8:19

hayley napisal/-a:Aja čaki, to je tista ista punca,ki je nekje napisala,da je splavila?.. sedaj tako ali tako ni več relevantno..


ja, that's me

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]