Nosečnost in starost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 26. Nov. 2007 10:42

Ashley*** napisal/-a:A so imeli vsi v vaši družini otroke kot najstniki? :razz: 28let pa glih ni neka huda starost d te tkole morijo...odločitev o otroku je svobodna odločitev! Moj oče in mačeha sta bila tudi poročena 5 let preden je zanosila - pa ju nismo nič priganjali...to je ja njuna stvar - saj se ne pogovarjamo o nakupu avtomobila, ampak o bitju, ki ti spremeni življenje...


Ne sploh ne, vsi nekako med 25im in 30im letom. Res ne vem zakaj se potem zame čudijo, najbrž zato, ker ga majo zdaj tri sošolke :roll:
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 26. Nov. 2007 11:07

Hm res ne vem zakaj ti utrujajo, danes jih ima vse več po 30 letu. In za vse, ki vem, da so imele komplikacije so bile stare od 20-25 let.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 26. Nov. 2007 11:13

Poznam to.. Moja mami je nora na dojenčke in mi vsak dan pošilja slikce vnukov od svojih sodelavk. Menda jo je enkrat čisto zamorilo in dojenčkov sploh videti ni morala, ker si jih je tako močno želela od svojih otrok. Vsi ostali sorodniki imajo že najmanj par, nas pa štorklja še vedno ni obiskala.

Pa ne mislim zdaj sebe s temu, imam namreč 2 starejša brata, oba čez 30, pa nobeden od njiju še nima interesa postati starš.

Tako, da vem kako je, ko vsi okoli tebe nekaj pričakujejo, ti pa jim tega zaenkrat ne moreš dati.

Torej ne se obremenjevat, reci pač da slediš hollywoodski modi, kjer imajo vse otroke po tridesetem..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 26. Nov. 2007 13:32

ANGELgirl napisal/-a:Poznam to.. Moja mami je nora na dojenčke in mi vsak dan pošilja slikce vnukov od svojih sodelavk. Menda jo je enkrat čisto zamorilo in dojenčkov sploh videti ni morala, ker si jih je tako močno želela od svojih otrok. Vsi ostali sorodniki imajo že najmanj par, nas pa štorklja še vedno ni obiskala.

Pa ne mislim zdaj sebe s temu, imam namreč 2 starejša brata, oba čez 30, pa nobeden od njiju še nima interesa postati starš.

Tako, da vem kako je, ko vsi okoli tebe nekaj pričakujejo, ti pa jim tega zaenkrat ne moreš dati.

Torej ne se obremenjevat, reci pač da slediš hollywoodski modi, kjer imajo vse otroke po tridesetem..




O groza, eni so res obsedeni z dojenčki :eek:
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 27. Nov. 2007 11:11

Moja mama je mela 2 otroka po 20 letu, dva pa po 35 in zase pravi, da ji je bilo precej težje vzgajat otroka po 35 letu, ker si nekak že utrujen. Pa tudi zdaj se pozna razlika ko je ona v pokoju in bi rada mir, ja pa brat pa še zmeraj zahtevava njeno pomoč.

Tudi ko je hodila na govorilne se je mogla zmeraj bolj zrihtat pri 50+ letih, kot pa kakšne 40 letne mamice. (da ni blo kakšega vprašanja: a to ti je babice?)

Sicer pa pri tem ni pravilnega in napačnega odgovora. Kakor kdo sam želi. In sama vem, da se bom za otroka sama z mojim odločila, nebom ga pa mela samo zato, ker si družina želi. Otrok zahteva dozorelost staršev in eni se pripravljeni počutijo pri 20, eni pri 35, eni pa nikoli.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 27. Nov. 2007 12:13

mimikad napisal/-a:Moja mama je mela 2 otroka po 20 letu, dva pa po 35 in zase pravi, da ji je bilo precej težje vzgajat otroka po 35 letu, ker si nekak že utrujen. Pa tudi zdaj se pozna razlika ko je ona v pokoju in bi rada mir, ja pa brat pa še zmeraj zahtevava njeno pomoč.

Tudi ko je hodila na govorilne se je mogla zmeraj bolj zrihtat pri 50+ letih, kot pa kakšne 40 letne mamice. (da ni blo kakšega vprašanja: a to ti je babice?)

Sicer pa pri tem ni pravilnega in napačnega odgovora. Kakor kdo sam želi. In sama vem, da se bom za otroka sama z mojim odločila, nebom ga pa mela samo zato, ker si družina želi. Otrok zahteva dozorelost staršev in eni se pripravljeni počutijo pri 20, eni pri 35, eni pa nikoli.



Jaz pa mislim, da so danes čist drugačni časi kot so bili včasih, in da te skoraj bolj čudno gledajo, če zanosiš pri 20 kot pri 35 letih.
Če bi bilo tako težko, ne vem zakaj potem hočejo stalno imeti ob sebi vnuke. Vsaj moja stara mama je takšna. Saj, če greš mlad na govorilne ure te pa zamenjajo za sestro-to se je zgodilo naši sosedi.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 02. Jul. 2008 21:38

Otroke imej, ko se boš sama, oz. se bosta s partnerjem odličila zanje, in ne poslušaj drugih.
Uporabniški avatar
LucyLove
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 26. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LucyLove » 03. Jul. 2008 16:21

Ko bosta s partnerejem začutila, da sta pripravljena skrbeti za otroka, takrat se odločita za njega.
Se strinjam, da ne smeta podlegati pritiskom iz okolice. Spočetje otroka je čisto vajina stvar, ki druge ne bi smela skrbeti.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov