Napad panike

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 20. Nov. 2008 20:36

jaz pa ne vem kaj imam...

sigurno neke vrste napad ki ga definitivno vedno lahko sprožim sama z mislimi. to se mi je prvič dogodilo letos, in do sedaj vsega skupaj ene 4 krat.
Vedno, ampak čisto vedno se moje misli pred napadom navezujejo na preteklost. Na prijetne stvari iz preteklosti, na prijatelje, kolege, dogodke, predmete, glasbo..vse to lahko v meni sproži napad. Seveda če sama dovolim.
Utrip srca se stopnjuje,
postanem mehka,
oddaljujem se od realnega sveta,
vse doživljam počasi in od daleč,
tako čudno je.
Pri tem mi je tudi slabi,

vendar ni potrebno bruhat,
pospešeno diham in s
em nemirna.
Boli me, nekaj me boli pa ne vem kaj, ali duša, ali srce ali slabost..
zelo neprijetno.

Med samim dogodkom ki ne traja prav dolgo me je strah. V teh parih sekundah ki se mi odvrtijo kot bi se usedla na ringlšpil mi pomaga objem mojega drgaega in misel da bo minilo.

Pri vsem tem pa me najbolj zanima kaj se v tistem trenutku dogaja z mano in zakaj ob določeni misli v meni sproži ta pojav..zakaj moje telo tako reagira na določene misli...???
Always look on the bright side of your life.
Uporabniški avatar
Spety
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Spety » 28. Nov. 2008 17:25

Po moje je to napad panike. Sam nisem pa še slišala da bi lahko kdo to sprožil.
Sama pri sebi vem, da ko sem pod velikim stresom moje telo reagira z napadom panike, utrip se mi poveča, dihati kar nekako ne morem čeprav diham se mi zdi, da nimam v plučih nič zraka, to pa lahko traja nekaj minut. Ko se mi je ti prvič zgodilo sem bila potem še bolj panična. Sedaj, ko vem kaj to je in kako moram odreagirati v dani situaciji. Se pravi čimbolj se moram sprostiti in gre mimo je bolje. Je pa res da veliko pomagajo vaje za sprostitev in relaksacijo, vsaj meni saj odkar delam jaz te vaje teh napadov nimam oziroma so zelo redli.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 28. Nov. 2008 23:30

Marcela pomoje je fora v tem, da si enkrat dooživela napad panike, sedaj se pa ob premišljevanju določenih dogodkov kar "prepričaš", da se bo stanje ponovilo in napad ubistvu pričakuješ. In ko dobiš prvi simptom,ki si ga sama sprožiš, takoj pričakuješ še ostale simptome, ki si jih enkrat že doživela. Ko se umiriš napad mine.
Poizkusi tako, da ko naslednjič občutiš, da bi morda lahko doživela napad, si glasno reči: "Nič ni narobe, sem popolnoma umirjena in dobro se počutim." Moraš pa biti odločna in ne bodi panična. Gre pa gotovo za napad panike, na kar lahko gledaš tudi pozitivno, saj si lahko prepričana, da ne gre za telesne težave, ampak za psihološki problem. Se stirnjam s spety, da sprostitev zelo pomaga, super je tudi meditacija ali joga.
Lolek245
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 11. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolek245 » 09. Nov. 2011 11:15

Star sem 15 let, moškega spola, in zadnje čase odkar smo bili med počitnicami na križarjenju, imam težave z samopodobo, ves čas imam občutek da to nisem več jaz, vem da se hecno sliši sam je res. V ponedeljek ko sem pa bil v šoli sem pa mogel takoj ven iz razreda, ker mi je srce zelo hitro in močno bilo, počutil sem se slabotnega, šibkega, težave s koncentracijo,... doma smo preveril sladkor v krvi in je bilo vse okej, danes so prišli izvidi o moji krvi in je tudi vse okej. Danes sem doma ker sem včeraj imela tako močen glavo bol da sem mi je zdelo včasih da haluciniram, danes pa me spet ves dan tako na trenutke trese in se počutim šibkega. Torej moje vprašanje je, kaj bi to lahko bilo? Mogoče depresija, panični napadi? Ampak zakaj kaj od tega? Če v zadnjem mesecu ni bilo nobenih hudih dogodkov, razen to da sva se z očetom malo sprla, pa šel sem s punco narazen (skupaj sma bla glih 5 dni, ker ona je čutla do enga drugiga neki), ampak sem imel že hujše pretrese, veliko hujše, ko smo mogli hodit na sodišče zarad očeta pa teh razprav kdaj bova z bratom pri njemu in kdaj ne, ker starša sta namreč ločena že 11 let.

Hvala za nadaljnje, upam da čim bolj strokovne odgovore.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 09. Nov. 2011 11:41

Men se to sliši kot panični napad. Do tega pride ponavad zarad kakšnega pretresljivega dogodka, lohk pa tud zarad nezavednih konfliktov. Če se bo ponavljal (torej gre za panično-anksiozno motnjo), pa psihoterqapija in razrešitev notranjih konfliktov.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Lolek245
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 11. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolek245 » 09. Nov. 2011 11:52

psihoterapija? kaj se pa dogaja pri terapiji? pomaga? mislim nočm bit pr 15 al pa tut pr 20 ne u vojniku (sploh nikol)!!!!!
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 09. Nov. 2011 13:04

1. Pejdi k zravniku in NE delaj nekih diagnoz s pomočjo cosmota ali stička googla.

2. Stres
3. Ščitnica (tresenje rok, hitro utripanje srca..)

Če je 3. ti zdravnik pregleda kri (hormone). Čeprav so motnje s ščitnico pogostejše pri puncah, niso nemogoče pri fantih (predvsem v puberteti).
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Nov. 2011 13:13

Lolek245 napisal/-a: Danes sem doma ker sem včeraj imela tako močen glavo bol


Upam, da je bil to tipkarski lapsus in da nisi zares ena punca, ki se mal norca dela :)

Pa tudi ne vem, zakaj sprašuješ tukaj - če si bil očitno pri zdravniku, bi te moral on pregledat in usmerit naprej :? Niso naredili nobenih nadaljnjih preiskav?
Lolek245
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 11. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolek245 » 09. Nov. 2011 13:31

haha ne nisem punca.

nisem bil pri zdravniku, moja mami je med. sestra in mi je vzela kri pa naredila teste v laboratoriju
aLLiSSe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 16. 3. 2006
Kraj: my world

Neprebrana objavaNapisal/-a aLLiSSe » 09. Nov. 2011 15:28

To so znaki anksiozne motnje, panicni napadi..
Ce ves, da imas panicni napad je to ze pol narejenega, ker se v tistem trenutku lahko zaves, da je samo napad in da bo minilo.. meni pomaga, ce stejem od 100 do 7, da preusmeris misli.
Lolek245
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 11. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolek245 » 09. Nov. 2011 15:34

od 100 do 7? ne do 1?

ma problem ni da mam js ta napad kdaj pa kdaj ampak da me skoz trese in na trenutke mi potem začne srce bit itd.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 09. Nov. 2011 18:15

A trese te tudi ko si doma v svoji sobi al pa ko gledaš tv..al samo ko si med ljudmi?
Lolek245
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 11. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolek245 » 09. Nov. 2011 18:25

tud doma, pa skos se šibkega počutim
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Nov. 2011 21:01

^^ Bejž dol s foruma pa k zdravniku :)
aLLiSSe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 16. 3. 2006
Kraj: my world

Neprebrana objavaNapisal/-a aLLiSSe » 09. Nov. 2011 21:26

Ja do 7 ker dvojno zaposlis mozgane, prvic da stejejo od sto, drugic mors pa zrawn se mislit da ne smes manj kot do 7 :)
Mja, sam ce te skos trese pol to ni to..

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov