Mooncup

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 12. Sep. 2007 7:13

Jst tole poznam že kr neki časa. Sama sicer ne uporabljam, sploh zdej ne, ko imam Mireno in ne bom več mela menstruacij :P .

Je pa tko, na začetku je večina rahlo zgrožena in ima veliko dvomov. Ampak koker po drugih forumih berem, uparbja to vedno več žensk in večina jih je prav navdušenih. Tudi tiste, ki so bile na začetku najbolj proti :wink:
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 17. Sep. 2007 8:22

mily napisal/-a:Je pa tko, na začetku je večina rahlo zgrožena in ima veliko dvomov. Ampak koker po drugih forumih berem, uparbja to vedno več žensk in večina jih je prav navdušenih. Tudi tiste, ki so bile na začetku najbolj proti :wink:


Se strinjam :)
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 17. Sep. 2007 12:33

ne vem zakaj ste v večini tko zgoržene nad tem-jest bi čist iz radovednosti probala in če bi mi odgovarjalo tudi uporabljala namesto vložkov/tamponov
matjačka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a matjačka » 17. Sep. 2007 13:29

mily napisal/-a:Jst tole poznam že kr neki časa. Sama sicer ne uporabljam, sploh zdej ne, ko imam Mireno in ne bom več mela menstruacij :P .

Je pa tko, na začetku je večina rahlo zgrožena in ima veliko dvomov. Ampak koker po drugih forumih berem, uparbja to vedno več žensk in večina jih je prav navdušenih. Tudi tiste, ki so bile na začetku najbolj proti :wink:



Zdele bom mal offtopic...
Imaš mireno - zanima me če si že rodila?
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Sep. 2007 13:51

^^ Ja sem že :)
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 18. Sep. 2007 10:21

men je tole zelo ogabno, ker mi gre na bruhanje že, ko samo menjam tampon in se mi kri vliva vsepovsod. za pristašice tamponov, kaj pa če bi poskusile take bolj naravne??js se spravljam pogledat v tole trgovino, kjer majo tampone in vložke ki so bolj bio...pa nč dražji niso koker tile o.b. in allways.

http://www.biosi.si/index.php?cPath=1_3 ... 7687bc4944
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 18. Sep. 2007 14:08

norolescentka, dobra ideja. Kolikor jaz vem, se natracare dobijo tudi v večini zelenih trgovinic. Sprobala sem njihove vložke, pa so kar fajn. Se čuti razlika, veliko manj dražijo kožo, so bolj prijetni na dotik. Definitivno dobra opcija za občutljivo kožo :)
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 18. Sep. 2007 14:41

norolescentka napisal/-a:
nč dražji niso koker tile o.b. in allways.

http://www.biosi.si/index.php?cPath=1_3 ... 7687bc4944


Tebi se tile ne zdijo dražji?? :eek:
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 18. Sep. 2007 16:04

sam ne vem no.. men bi se to vse zlilo, pa ne vem kako bi menala, če bi bla ket na javnem stranišču, k to k vn zliješ pa not daš, bi pršla ven iz stranišča n afaksu vsa krvava.. nevem no, men je res bol tampon k vpija, še s tamponom se mi je ratal kdaj umazat.. :?
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 24. Sep. 2007 15:39

Kar malo me je presenetilo, da so ženske glede svoje menstruacije in krvi tako skeptične. Stvar je super, ker sama ze dalj časa uporabljam Lunette nimam več problemov na morju in pri raznih športih. Enostavno izliješ v wc, niti ni nujno da imaš pri sebi plastenko vode v javnih wc-jih ampak enostavno z wc papirjem obrisem robove in si ga vtaknem nazaj notri, saj ponavadi zunanje stene skodelice sploh niso krvave. Ko se navadiš pozabiš, da sploh imas menstruacijo.
Ženske,... treba je počasi malo iz okvirjev in se začet zavedat svojega telesa in okolja. Mislim, kar zmrazi me ob misli na tampon ali vložek in ne morem verjet da smo lahko tolk let za leseno žlico glede tega.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 24. Sep. 2007 16:07

^kaj pa če se enim zdi lonček v vagini lesena žlica... :roll:
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 24. Sep. 2007 18:12

lipgloss napisal/-a:Kar malo me je presenetilo, da so ženske glede svoje menstruacije in krvi tako skeptične. Stvar je super, ker sama ze dalj časa uporabljam Lunette nimam več problemov na morju in pri raznih športih. Enostavno izliješ v wc, niti ni nujno da imaš pri sebi plastenko vode v javnih wc-jih ampak enostavno z wc papirjem obrisem robove in si ga vtaknem nazaj notri, saj ponavadi zunanje stene skodelice sploh niso krvave. Ko se navadiš pozabiš, da sploh imas menstruacijo.
Ženske,... treba je počasi malo iz okvirjev in se začet zavedat svojega telesa in okolja. Mislim, kar zmrazi me ob misli na tampon ali vložek in ne morem verjet da smo lahko tolk let za leseno žlico glede tega.


Dobro povedano. :gut:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Sep. 2007 23:37

matjačka napisal/-a:
mily napisal/-a:Jst tole poznam že kr neki časa. Sama sicer ne uporabljam, sploh zdej ne, ko imam Mireno in ne bom več mela menstruacij :P .

Je pa tko, na začetku je večina rahlo zgrožena in ima veliko dvomov. Ampak koker po drugih forumih berem, uparbja to vedno več žensk in večina jih je prav navdušenih. Tudi tiste, ki so bile na začetku najbolj proti :wink:



Zdele bom mal offtopic...
Imaš mireno - zanima me če si že rodila?


še majčken offtopic.Zakaj pa ne boš imela več menstruacije? :eek:

Drgač pa sem jst še evdno istega mnenja.Tale stvar mi na kraj pameti e pride da hodim z njo v luli naokoli :tot: Sploh ker pač mi nekak ne potegne tole, da se ne menja dolgo časa, poleg tega pa mi tudi en potegne da bom na šihtu v "javnem" wcju zadevo prala v lijaku in prosim in upam, da kakšna tega res ne počne :x
še vedno ostajam pri tamponih in vložkih,absolutno!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 25. Sep. 2007 8:05

Purple, Mirena je neka vrsta hormonske kontracepcije (maternični vložek), pri kateri nimaš menstruacije oziroma imaš krajše in šibkejše.
Nekaj o Mireni

Sicer mi pa ni jasno odkod takšen strah, sram in gnus v tej temi. Je menstruacijska kri še vedno tabu kot pri prazgodovinskih ljudstvih? :? Povzroča, da zelenjava neha rasti in krave ne dajejo mleka (nekatera ljudstva to še danes verjamejo)?
Malo pozitivnega odnosa do lastnega telesa bi bilo dobro. :wink:

Ne vem, zakaj bi me motilo, če kakšna v službi pere mooncup v lijaku ... dokler seveda počisti za sabo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 25. Sep. 2007 9:34

Ne vem no, jaz ze tamponov ne maram uporabljat, tole mi pa sploh ni vsec, ker sm zasledila da je iz plastike..kaj pa vem sm pac skepticna do nenaravnih materialov tko al pa tko.

Kr se pa tice tega, da pocistijo za sabo, sem pa se vecji skeptik..sm ze vidla kri razmazano po vratih in okvirju vrat...tampone po tleh in vse umazano...vlozek naliman na tla itd. Skratka za kozlat.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]