Mooncup

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 07. Sep. 2007 20:20

FemmeFatal napisal/-a:Glede na to, da se predobro poznam probleme s suhostjo ob uporabi tamponov, se mi zdi dobra ideja. Ker pa vem, da ob vzburjenju obcasno na WC-ju lahko pade ven tudi tampon, si pa sploh nocem predstavljati, kaj se zgodi, ce zdrsne ven tale zadeva polna krvi. Po moznosti nekje v javnosti.


Tole bi jst nekako poskusila, ampak mislim, da to znese bolj, če je punca doma. Kaj pa v šoli ali službi? Ne gre mi čisto v račun no...
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 07. Sep. 2007 20:50

@renatka: jaz ga na javnih WCjih v 6 mesecih še nisem rabla zamenjat, ga ponavadi le zjutraj in pozno popoldne/zvečer. Na tistih WCjih, kjer je v kabini notri tudi umivalnik pomojem ni problemov, v tistih brez umivalnika ga pa verjetno samo izprazniš in daš nazaj, pa ga potem ko prideš domov očistiš.

Za tiste, ki mislite, da je to umazano - tudi tamponi in vložki niso sterilni, so le beljeni, tako da zgledajo čisti. Belila, ki jih uporabljajo, pa niso ravno najboljša stvar za naše najbolj občutljive dele telesa, zaradi dioksinov in vsega. Veliko misli, da je menstruacija nekaj umazanega in se jim take zadeve zdijo gross. Definitivno je glavno to, da vsak lahko izbira kaj mu paše in svobodno izbira, ob tem, da ve kakšne možnosti vse obstajajo. Mogoče pa to kateri celo pomaga :)
Uporabniški avatar
smehec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a smehec » 07. Sep. 2007 21:21

hmm... meni se zdi kar zanimivo, če lahko samo zjutraj in zvečer menjaš... kje se pa da to dobit?
Ne sanjaj svojega življenja. Živi svoje sanje!
Uporabniški avatar
br0ken heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 16. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a br0ken heart » 07. Sep. 2007 21:57

Kaj te je to neki loncek? :eek: Wtf, to gre cisto mimo mene, si sploh ne morem predstavlat kak bi to zgledlo med M Slika
Hello, 911. I''m on fire!
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 08. Sep. 2007 8:01

Dobi se preko interneta, mooncup pa imajo baje tudi v trgovini štorklja (osebno ali prek neta). Lahko pa probaš še malo pogooglat, če se ga kje dobi še ceneje.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 08. Sep. 2007 8:16

Mene spominja tole na neko prikrito reklamo.

Pozabila si napisati telefonsko. :D
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 08. Sep. 2007 8:20

Sej maš net, mal jo poišči :P
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 08. Sep. 2007 8:22

Lubica, to je bila ironija -ker si napisala ceno, kje se kupi in sliko,kar je reklamiranje -to je pa na tem forumu prepovedano. :wink:
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 08. Sep. 2007 8:29

:roll:
smehec me je vprašala kje se kupi in sem ji odgovorila z informacijo, ki jo poznam.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 08. Sep. 2007 9:01

Ah metuljčica* dej no. Punca je pač predstavla "nov" izdelek in vrjamem, da je večina od nas prvič slišala zanj. Meni se zdi fajn, da nam je odprla še eno novo možnost.
Glede izdelka, mogoče ga bom poskusla. Vložki mi ne odgovarjajo (razn tega, da so zelo nehigijenični) mi povzročajo kot neko alergijo. Če se pa to tko redko menja, ni suhosti (ker ne upija) je vrjetno tudi dokaj dobra stvar.
Mene zanima samo še to- kako je s športom in s tem (ne zleze nikamor?) in a ti je že kaj šlo kej narobe (al so samo pozitivne izkušnje?)?
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 08. Sep. 2007 9:23

Sp3lca napisal/-a:Mene zanima samo še to- kako je s športom in s tem (ne zleze nikamor?) in a ti je že kaj šlo kej narobe (al so samo pozitivne izkušnje?)?


Med športanjem nikamor ne zleze, ker ga mišice držijo v pravem položaju. No, verjetno s kakšnimi stojami ni ravno za eksperimentirat :)

Niso pa vse samo pozitivne izkušnje. Ko ga taprvič uporabljaš, se moraš navadit na način vstavljanja. Ker je več načinov "prepogibov" al kako bi se temu reklo, da se ga lažje vstavi, je trajal neki časa, da sem ugotovila, kateri način mi ustreza oz. je najbolj udoben zame. Meni je precej pomagal, da sem našla eno stran na internetu, kjer imaš vse možne prepogibe prikazane in sem se precej hitro naučila kaj je zame in kaj ne.
Pa priznam, da sem bla enkrat štorasta in sem... akhm... nardila mini masaker v kopalnici. Zaradi tega sem ugotovila (glede na to, da sem vedno nerodna), da je najbolj enostavno, da ga vstavljam pod tušom, ker ga spotoma tudi očistim.

Drugače lunino skodelico veliko punc sproba kar takoj, ko jo dobijo, čeprav nimajo menstruacije. Jaz to odsvetujem, ker se cervix med celotnim ciklusom premika in med menstruacijo je v najnižjem položaju, kar je najlažje za pravilno vstavljanje.
Uporabniški avatar
Nency
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 3. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nency » 08. Sep. 2007 10:38

Prvic vidm tole in mi je kr mal ogabno. Fuj jaz tega nebi mogla nosit :stumm:

Zato ostajam pr o.b ali pa vlozkih, vseen mam raje noter vlozek kot pa to stvar.
Še vedno lahko povemo, kar smo zamolčali, ne moremo pa več zamolčati, kar smo povedali.
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 08. Sep. 2007 11:01

Jst tut tole prvič vidim...in rajš tega nebi sprobala...ostajam pri vložkih in tamponih :D
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 08. Sep. 2007 11:04

metuljčica* napisal/-a:Lubica, to je bila ironija -ker si napisala ceno, kje se kupi in sliko,kar je reklamiranje -to je pa na tem forumu prepovedano. :wink:


kaj pa v temi o čevljih, kjer je polno slik? "joj, v humanicu sem našla ful hude škornje za 40 evrov, a niso kjut"
tale tema bi bila čisto bedna, če ne bi bilo zraven opisa izdelka s sliko, ker pač večinoma prvič slišimo za tole čudo.

a pa ti nič mimo ne steče? mislim, recimo če počepneš ali kaj podobnega. pa da bi se tole premaknilo. a kaj žuli?
Uporabniški avatar
koala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a koala » 08. Sep. 2007 11:35

jullia_ napisal/-a:a pa ti nič mimo ne steče? mislim, recimo če počepneš ali kaj podobnega. pa da bi se tole premaknilo. a kaj žuli?


Ne, nič ne steče mimo, če je pravilno vstavljen, mora biti pod materičnim vratom, da gre kri direktno vanj. Jaz sem včasih za vsak slučaj uporabljala še vložke zraven, da ne bi blo kakšnih neljubih presenečenj, pa zaenkrat lahko samo potrkam na les.
Mora pa biti tudi popolnoma odprt (za vstavljanje ga prepogneš). Če se je lepo odprl v pravem položaju preveriš tako, da ga potem poskušaš nežno potegniti za spodnji del, kot bi ga hotela vzeti ven in pri tem moraš čutit blag odpor. To je zato, ker ga nožnične mišice držijo na mestu. Tudi žuli ne, isto kot tamponi tudi ne žulijo. Ko pa ga hočeš izprazniti, uščipneš dno, pri tem popusti "suction" (ne vem, kako se temu reče pravilno), potem pa ga previdno odstraniš, da se .
Na spodnjem delu ima tisto cevko, ki je namenjena temu, da ga lažje odstraniš, ampak jo večina uporabnic ponavadi odreže ali pa vsaj skrajša, ker drugače špika. Auč. Jaz sem jo po malo in malo rezala (sem se bala, da je ne bi preveč) dokler ni šla cela stran in zdaj je čisto druga zgodba.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov