Mooncup

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 12. Jan. 2012 18:30

velik sreče...
tud jaz sem bila presenečena da je 1ka vseeno kar velika, ampak je super zadeva. Ampak ker še nisem navajena koliko časa traja preden se napolni stalno preverjam :D
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 16. Jan. 2012 22:05

Jooj, jooj. Spet se jst javljam. Zadeva je taka da sem navdušena! :D

Sem se en dan mučila, sem jo vstavila pa je bil pecelj predolg in me je vse žulilo, pa sm dala skodelco vn, pa spet not, prvič sem mislila da mi bo vse organe vn potegnil ta vakum :D .. vglavnem, ko sem skor pop***** zarad tega ker me je vse nekaj žulilo, sem pecelj odrezala, najprej eno črtico, jo vstavim, še vedno me žuli. Odprežem še drugo črtico, me še bolj peče in boli in žuli. Sm jo skor vrgla v kanto, pa odprežen še tretjo črtico peclja in wow! Zadeva je postala udobna! :D .. Čist sem bila navušena, čeprav me je sprva skrbelo kako jo bom ven dobila, ampak sploh ni bilo panike. Sem se že takoj navadila na vstavljanje in izstavljanje in najraje to opravim pod tušom, ker si lahko res vzamem čas.
Aja, pa v soboto sem imela tekmo in sem se počutila tako svobodno s to lunettko da vam povedat ne morem, tist občutek k si čist prešvican, pa ne rabiš met vložka ali tampona in se na koncu počutiš umazano kot prašič, to je neprecenljivo! :D

tk da, katera je še v dilemi, ji toplo priporočam nakup! :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 04. Feb. 2012 14:52

Sprva sem bila res zelo navdušena nad lunettko, zdaj o tem sploh nisem več prepričana.
Odkar sem jo začela uporabljat, se mi ponavljajo medciklične krvavitve (gre za staro kri - rjavi izcedki). Sem naredila vse preglede (osebna zdravnica, ginekolog - hormonski testi, ultrazvok,..), nato pa me G vpraša, če slučajno uporabljam skodelico. Sprva sem bila malo začudena, ampak dejansko bi lahko G imela prav.
Ampak, kot zanalašč, ravno sedaj nikjer ne najdem, zakaj naj se iz skodelice ne bi kri zlivala nazaj v rodila (npr. v ležečem položaju ali pri stoji). To mi je res tako nelogično. Kao zarad vakuuma? Kaj ma le-ta opravit s tem? Vakuum le pomeni, da se naredi nekakšen brezzračni prostor - pa še to ne 100%, torej obstaja tudi minimalna možnost za STŠ (sem si prebrala, kako deluje vakuum).
Če bi mi katera razjasnila, zakaj se kri naj nebi vračala nazaj, ji bom zelo hvaležna, ker moja logika pač tega ne dojame.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 04. Feb. 2012 15:49

A to se ti dejansko lahko zaradi skodelice dogaja? :? Jaz mam vmesne krvavitve že več let, ampak to zato ker so mi tabletke prešibke, ne zaradi skodelice...upam vsaj :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 04. Feb. 2012 16:03

Kri se lahko vrača nazaj, tudi če ne uporabljamo skodelice in smo v ležečem položaju/stoji (tamponi so popolnoma druga zgodba, saj kri "popijejo" in jo držijo v sebi, brez da bi lahko kam uhajala). Ampak Pri skodelici se (po mojem) ta možnost še poveča, saj je v njej več krvi, kot bi jo bilo v nožnici brez nje (ker bi odtekla).
Nočem za to moje stanje okriviti skodelice, ki mi je drugače zelo ljuba, zato iščem odgovor na moje vprašanje.
Ta mesec bom na tamponih, naslednji spet preizkusim skodelico, da vidim, kaj bo.

Glede na to, koliko let skodelica že obstaja v uporabi, bi pričakovala več raziskav z zdravstvenega vidika, pa jih sploh ne najdem (odobren je bil pač samo ta medicinski silikon za skodelico). Zato sem še toliko bolj skeptična.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 04. Feb. 2012 17:05

Se mi isto dogaja, ampak mi je ginekolog rekel, da verjetno zaradi prešibkih tablet (skodelice nisem omenjala). Sporoči, če bo po tamponih kaj boljš!
Because I can.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 04. Feb. 2012 20:41

Meni se zdi kar malo neverjetno, da bi kri sla nazaj v maternico.

The hole in our cervix is what the blood comes out of. It starts off up in the uterus, but the uterus has to cramp down rather hard, and do a bunch of pushing and squeezing to get that blood through the cervix and eventually, out the vagina. There is also gravity, pulling everything down.

In order for your menstrual blood to go back up into the uterus, it would have to force itself back through the cervix (with no strong muscle such as the uterus to push it though). Then it would have to fight gravity some more, to get all the way up through the uterus.


It takes a lot of muscles contractions for the uterus to squeeze the blood through the tiny cervix hole– it is not an easy task, and there is no force or muscle that would be pushing it back the other way through the cervix.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Feb. 2012 15:34

Kolikor se neverjetno sliši, toliko se v praksi dogaja (sicer ne zaradi skodelice, ali pač?)
Tudi ena izmed teorij, zakaj pride do endometrioze (ki se zadnje čase neverjetno povečuje (kakor tudi uporaba skodelice?)), je vračanje krvi nazaj v maternico
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Feb. 2012 19:09

Teorija o retrogradni menstruaciji, ki naj bi bila eden od vzrokov za pojav endometrioze, temelji na tem, da menstrualna kri potuje iz maternice preko jajcevodov in preide preko stene jajcevodov v trebušno votlino, ne pa da se menstrualna kri vrne iz vagine preko materničnega vratu v uterus. Poleg tega naj to samo po sebi ne bi povzročalo endometrioze, ampak v kombinaciji še z določenimi faktorji.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Feb. 2012 20:48

Aha, no hvala za razjasnitev za tole z jajcevodi, nisem vedela oz. sem površno prebrala, niti nisem točno razumela moje G. Verjetno imaš prav.

Ampak zarad skodelice sem pa še vedno skeptična
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 05. Feb. 2012 23:22

Hm, meni se recimo na vsake toliko pojavi kakšna blaga krvavitev med ciklusom. Ampak to samo za kakšna dva cikla, potem se pa zadeve vrnejo v prvotno stanje. Ampak to se mi je dogajalo že tudi pred uporabo lunetke. So se ti krvavitve pojavljale že kdaj prej, preden si začela uporabljat lunetko? Se ti pojavljajo že ves čas uporabe ali šele od nedavnega?
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 05. Feb. 2012 23:39

Kdaj se ti pa ta krvavitev pojavi? Za njo je lahko vec vzrokov (hormonski recimo), odvisno od tega, v katerem delu ciklusa se pojavi.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 06. Feb. 2012 11:36

Js rahle krvavitve opazim že več mesecev točno na polovici škatlice. Pred skodelico jih ni bilo.
Because I can.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Feb. 2012 18:36

Krvavitev prej nikoli nisem mela, začelo se je ravno po uporabi lunetke.
Vse ste govorile, kako se vam je M skrajšala za en dan (sicer tukaj ne vidim vzroka?), medtem ko se je meni kar podaljšala za kake 2 dni, ko se je M končala, pa čez kake 2-3 dni rjavi izcedki, ki so trajali po cel teden.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 06. Feb. 2012 22:00

Tananda napisal/-a:Js rahle krvavitve opazim že več mesecev točno na polovici škatlice. Pred skodelico jih ni bilo.


Isto se meni dogaja, sam se mi je že pred skodelico. Zato takrat jemljem dve tabletki na dan...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov