Modrostni zob

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 25. Nov. 2011 21:19

...
Zadnjič spremenil Marichuy90, dne 02. Apr. 2012 13:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Antea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Antea » 28. Nov. 2011 21:07

Marichuy90 napisal/-a:Zanima me, kako je z odstranitvijo šivov? Prijateljica mi je dejala, da jo je to bolelo bolj kot cela operacija prej. Je narobe, če šive pustiš in počakaš, da odpadejo sami?



Jaz sem imela 10 šivov (4 modrostni naenkrat) in me ni čisto nič bolelo, ko so mi jih odstranili.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 30. Nov. 2011 19:44

Marichuy90 napisal/-a:Zanima me, kako je z odstranitvijo šivov? Prijateljica mi je dejala, da jo je to bolelo bolj kot cela operacija prej. Je narobe, če šive pustiš in počakaš, da odpadejo sami?

če niso resorbilni (da se sami razgradijo-kar bi ti povedal če bi bili in mislim da teh ne dajejo v usta),potem jih MORAŠ dati ven,ker se bodo drugače samo zagnojili in nikoli izpadli sami (če so seveda dobro narejeni) :wink:
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 16. Dec. 2011 17:43

Meni so ga spulili danes in sem, presenetljivo, še vedno živa. Strah me je bilo ko psa, srce mi je utripalo na polno. Potem sem si pa malo oddahnila, ko sem ugotovila, da ničesar ne čutim. Zob je bil ven v slabe pol ure, kar je glede na objave tukaj res hitro. Jaz sem pa ves čas čakala, kdaj se bo začel ta grozni del.

Sedaj mi je injekcija že večinoma popustila (sklepam po tem, da spet čutim ustnice), sem pa vzela en painkiller pa ne boli preveč. Upam, da tudi ne bo.

Šive imam pa baje take, da jih ni treba ven jemat. Vsaj tako piše na izvidu. Pa tudi kontrole nimam nič naročene.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
tejchy*27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tejchy*27 » 23. Dec. 2011 22:03

Hei hei...
Za vse ki boste še na vrsti za puljenje modrostnih zob...naj vas pomirim postopek je res čisto preprost meni so izpulili vse 4 sicer po postopkih ampak ni bilo hudo.Čeprav sem imela pri zadnjem največje probleme ker ni in ni hotel ven pa je bilo na koncu vse ok.Če je dober zobozdravnik si rešen v parih minutah bolečine pa niso grozne niti ko popusti inekcija če z rano pravilno ravnaš...kamilice na rani katere grgraš in spiraš dva dni:)
LepaVida
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 12. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LepaVida » 29. Dec. 2011 13:33

Hvala za vspodbudne besede, ampak se bojim da imam zelo zakrivljene korenine in ne bo šlo tako zlahka ven in .... no ja bom že nekako preživela :)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 08. Jan. 2012 17:57

Saj ni vedno problem v koreninah...veliko je odvisno tudi od tega, kako se zobozdravnik loti samega puljenja.
Sem imela situacijo, ko sta bila dva zoba komaj polovično izraščena, pa mi je oba brez problemov odstranil.
ursulaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ursulaaa » 17. Maj. 2012 14:38

Ker se septembra odpravljam na izmenjavo, me zanima, če kdo ve za kakšno ordinacijo v Lj, kjer za puljenje prideš hitro na vrsto. Hvala vnaprej. ;)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Maj. 2012 18:20

hjoj zdaj me je pa strah. meni so na stomatološki ambulatno dali enega ven, in me ni bolelo ne med posegom ne po njem, niti otečena nisem bila. ostale tri pa mi bojo mogli dat kirurško, ker še niso izrastli. sem se pa že veselila,da me tudi to ne bo bolelo...
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 20. Maj. 2012 11:29

v tem primeru ti prerežejo dlesen, ker drugače ne morejo do zoba, tako da neke bolečine po koncu pomoje že lahko pričakuješ, ampak mene ni prehudo bolelo (tudi niso bili izrasli), sem bila 2-3 dni zatečena pa nisem mogla vsega jesti, po enem tednu, ko si mi dali šive ven, je bilo pa že vse v redu :)
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 03. Avg. 2012 11:23

NOVO

Mene pa zanima ali se lahko gre med nosečnostjo dat modrostne zobe ven?
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 03. Avg. 2012 15:40

Ja lahko se gre. Imam dve prijateljici, ki so jih ravno med nosečnostjo ven dale.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 28. Sep. 2012 11:02

Živjo,

jaz sem bila danes na puljenju (ne operaciji!) modrostnega zobka. Mi lahko katera, ki ima kakšne izkušnje pove, ali lahko še danes spiram s kamilicami ali raje ne? hvala
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 28. Sep. 2012 11:39

Jaz sicer sem, ampak res minimalno. V usta sem dala en požirek in nagnila glavo, da je čaj oblil zob in izpljunila ven. Ko je bilo bolje, sem pa že tudi bolj spirala. Pazi edino, da ti ne popustijo šivi, če jih imaš.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 28. Sep. 2012 12:25

Hvala ti :)
Jaz sem malo z vodo, ker mi je precej krvavelo. Bom pa zdaj zvečer še s kamilicami. Drugače pa nimam šivov, je bilo samo puljenje, ker je bil zob že v celoti izrasel.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov