Modrostni zob

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 19. Nov. 2011 20:22

No jst sem morala odstraniti vse 4 modrostne zobe. Pri 3 ni bilo nobenih problemov, niti nekih bolečin po odstranitvi, pri zadnjem pa sem imela malce več smole. Rana se mi je zagnojila, tudi bolečine so potem trajale malce dje časa, vendar pa ni bilo nekih hudih problemov..kakšen Lekadol sem po potrebi vzela in se je dalo preživet.

V_Rose_V čimbolj "pasirano" hrano, dokler ne bo boljše. Naj ti bolečine čimprej minejo!
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 20. Nov. 2011 14:49

Uf, jaz sem danes mogla k dežurnemu pa na ORL..sem dobila 2 injekciji pa antibiotike..imam bezgavko čist trdo in vneto..se mi je zagnojilo...
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 20. Nov. 2011 18:04

Pred mesecem in pol bla na odstranitvi modrostnega...operacija vse BP...peti dan pa zelo hude bolečine...sm šla h mojemu zobozdravniku, ki je ugotovil, da je vse gnojno in da je to posledica infekcije.

več kot dva tedna hodila vsak dan (tudi med vikendom) h zobozdravniku an čiščenje rane in antibiotike sem imela.

zelo prekleto boleče ko ti na živo čistijo rano in žokajo po čeljustni kosti.

moja prehrana v tistem času je bla frutek, juha, pire krompir, špinača in gres (pšenični zdrob) na mleku, polenta... -> v glavnem zadeve, ki niso v koščkih...ker koščki radi ostanejo v luknji tudi če žvečiš na drugi strani, če pa ostanejo v luknji reskiraš nove težave.
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 20. Nov. 2011 20:09

Mene ta injekcija še kar drži, upam mo, da bo zdržalo še čez noč, pa da se bom vsaj danes naspala, ker včeraj to ni blo nočemu podobno :/ upam da se b s temi antibiotiki uredilo vse, pa da bo čimprej mir
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 20. Nov. 2011 22:20

Mene pa zanima kakšne imate kaj izkušnje s Stomatološko kliniko v Ljubljani? Mene je moja zobozdravnica napotila tja na puljenje obeh zgornjih modrostnih zob (imam jih že zunaj), in so me naročili na dva datuma v razmaku 10 dni, kjer mi bodo na prvem datumu izpulili enega ter po desetih dneh še drugi modrostni zob. In bolj ko berem vaše izkušnje, bolj me postaja strah vsega skupaj. Ste ve imele že popolnoma zunaj modrostne, ko so vam jih pulili? Mogoče veste, če na Stomatološki kliniki dobiš splošno ali samo lokalno anestezijo?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 20. Nov. 2011 22:32

^^ Če jih imaš zunaj in ti jih bodo pulili, potem ni potrebna operacija oz. kirurška odstranitev kot pri uporabnici zgoraj (to pride v poštev, če zob ni izrastel ven oz. nima prostora pokukat ven v celoti) - tam ti zob režejo ven... tako da pomoje je pri puljenju vseeno manj komplikacij kot pri operaciji :)
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 21. Nov. 2011 15:57

Meni so februarja pulili zgornjega, pa je blo čisto ok..dobila sem injekcijo, da nisem čutila bolečine, čutiš samo puljenje oz. tist čudn občutek...pa je blo vse vredu..mogoče rahli glavobol 2 dni, druga nič..
Spodnji pa so ponavadi malo komplicirani...že sama čeljust spodnja je komplicirana bolj, ker je skoz v premikanju in boli pri govorjenju, prehranjevanju, vsemu...pri meni zob ni imel prostora zrasti, bil je mogoče kak mm na površju že, ampak to je blo pa tud vse...tako da so mi ga "izklesali" ven :D PA še danes me boli ko pujsek!!!!
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 21. Nov. 2011 20:21

Joj, upam, da ju bodo pulili. Naročena sem na oralni kirurgiji, tako da sploh ne vem kaj bodo. Imam pa že nekaj časa oba zunaj, ampak sta me začela boleti, poleg tega pa občasno dobim hude glavobole in bolečine v ušesih, zato na en način komaj čakam, da mi jih odstranijo, da ne bom imela več teh problemov.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Nov. 2011 21:04

Jaz sem naročena decembra. Nimam pa nobenih težav in zato kar malo kolebam, če bi sploh šla. Ampak mi je že kar nekaj ljudi reklo, da je to pač treba it.

Kako je pa pri vas potekalo prvič, ko ste šle? A so vam že kaj delali ali ste se samo dogovorili za datume?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 22. Nov. 2011 11:05

Datum dobiš po pošti ali pa telefonko...ko prideš tja, te že "obdelujejo" :D Danes je natanko 1 teden od mojega mesarjenja, pa sem še kar otečen-pod brado..antibiotiki še očitno niso primili.
Uporabniški avatar
Antea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Antea » 22. Nov. 2011 16:51

Meni pa so konec januarja pod celo narkozo odstranili vse 4 modrostne zobe naenkrat.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 22. Nov. 2011 22:54

V_Rose_V napisal/-a:Datum dobiš po pošti ali pa telefonko...ko prideš tja, te že "obdelujejo" :D Danes je natanko 1 teden od mojega mesarjenja, pa sem še kar otečen-pod brado..antibiotiki še očitno niso primili.

No, pri meni je bilo pa cisto drugace - in sicer pri privatniku s koncesijo. prvic me je samo pregledal (to so mi ze vnaprej povedali po telefonu, ko sem se narocila), pogledal slike, razlozil, kaj bo delal, in priporocil neke stvari, ki so kasneje po mojem mnenju dejansko tudi pomagale k hitrejsem okrevanju.
En teden kasneje sem prisla na dejansko odstranjevanje modrostnika, ki je trajalo slabo uro, ker je bil hudic res zategel. :roll: Teden dni po posegu sem sla odstranit sive, se isti vecer pri minus nekaj stopinjah tect in nikoli nisem imela nobenih tezav. Res pa je, da sem njegova navodila dosledno upostevala, ker je nekaj let prej kolegica, ki je po odstranitvi kmalu veselo spancirala okrog, imela komplikacije in sem se iz tega tudi sama nekaj naucila.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 23. Nov. 2011 11:33

Pol pa imajo privatniki vrjetno malo drugačne pristope :D Sem vesela zate, da nisi imela težav. :) Jaz grem danes po 1 tednu spe nazaj, pa bomo vidli kaj bo rekel..ust še zmeraj ne morem odpreti!
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 23. Nov. 2011 23:14

Ne bom trdila, da ja, ampak bi cisto verjela. Sploh zato, ker je malce za mano imel podoben poseg na stomatoloski moj prijatelj, ki je potem 2 meseca zobal painkillerse, ker bolecina sploh ni zginila. Upam, da se ti kmalu pozdravis.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 24. Nov. 2011 7:59

Hvala, jaz tudi upam da bo nehalo čimprej bolet..včeraj zvečer in ponoči se mi je mešalo od bolečin..upam da bo danes boljše!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov