Modrostni zob

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 01. Mar. 2009 13:30

jaz tudi poznam samo primere, kjer so folku spulili največ 2 zoba naenkrat.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 01. Mar. 2009 20:29

Kaj je tukaj sploh katera, ki si NI dala spulit modrostnih zobov? Jaz imam vse 4 zunaj, pa jih ne mislim dat odstranit. Spomnim se, ko prihajali ven, je malo bolelo, zdaj pa že nekaj časa ni krize. Upam, da bo tako tudi ostalo.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 01. Mar. 2009 20:55

miteq napisal/-a:Kaj je tukaj sploh katera, ki si NI dala spulit modrostnih zobov? Jaz imam vse 4 zunaj, pa jih ne mislim dat odstranit. Spomnim se, ko prihajali ven, je malo bolelo, zdaj pa že nekaj časa ni krize. Upam, da bo tako tudi ostalo.


Jaz. Slike so vredu, menda jih ne bo treba pulit. Bolelo pa me je kr ko so rasli ven, zdej pa je ok :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 02. Mar. 2009 1:00

*purple* napisal/-a:NOVo

neki me zanima...nevem če ma kdo s tem izkušnje, oziroma če kdo ve če se to da.namreč, mam za izpult use štiri modrnostne zobe in use štiri bi blo treba zoperirat ven (rezanje dlesni...),ker mam sam še korenine notr.use to me blazno boli,že počas kumi jem,se smejem, grizem in bi rada čimprej vrgla use ven.In rada bi šla dat vse štiri naenkrat ven pod narkozo.zakaj, ker vem kakšna sem, ker sm največja boječka glede tega,poleg tega nikol še nobenga zoba nism pulla in me je strah ko nevemkaj.In rada bi use naenkrat ven ruknla, ker vem da če bi mi bla pr enem velka groza, bi za ostale tri spet odlašala nevemkolk doug :?
a sploh obstaja ta opcija, da ti pod narkozom vse štiri ven populjo in kje bi se jst to zmenila.Zobarja mam samoplačniškega, brez koncesije..Pomaga osebna zdravnica kej, al kako?

in še to me zanima za tiste ki so vam rezali dlesni tko kot bi v mojem primeru, kolk za vraga to boli med (če si pač logično pod inekcijo) in pol? :? a painkilerji sploh kej pomagajo v tem primeru?


vse 4 izpulit naenkrat vn kot prvo ni možno!!
-kao da na eni strani lahko sploh ješ, maš tok rpoblemov potem s hlajenjem pa to, da si ne rpedstavlam skos tiščat mrzlga obkladka z dvema rokama na obe strani lol

aja pa men so tut mogl rezat. no big deal.

bi pa raj dala use 4 naenkrt vn pa da mam mir, k zdj vem kako okrevanje me čaka..jaoo kr odlašvala bi!

rabš pa definitivno napotnico ;) Jz sm si delala tm na Vilharjevi, pa še 1x bo treba (zdej levo zravn obadva) zarad premal prostora in premočnih zdravih zob k rinejo naprej (lol)..pa še začel mi je levi spodi rast in obup-boli me k si ščetkam zobe, pa k tko pdorajsam grrr NEJ GRE ŽE VN!

sej ptorpiš tist tedn ;) operacija ne boli sploh, edin k ti popokajo tok kotički pa kožo čutš eno uro tko k da ni tvoja, res strange filing.
Zadnjič spremenil chiqqa, dne 02. Mar. 2009 1:04, skupaj popravljeno 1 krat.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 02. Mar. 2009 1:04

evie napisal/-a:Hm...js sm bla tud pr tistem, ki je na Vilharjevi pa ni blo nič za plačat. Sej sploh ne vem, če je on privat al ne... Za čakat na operacijo je blo pa tud treba sam dva tedna. Res ne vem, če so povsod take gužve al vas pa sam na napačna mesta pošiljajo. :nixweiss:


ti si šla tko kot jaz.. na privat prek napotnice ;)

aja pa to, najhujš je če ti spuljo spodnjega/ oba plus spodnjega...ker zgornga sm bla jz rešena muk po 2 dneh, spodi se je pa vlekl po 10 dni
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 02. Mar. 2009 15:02

miteq napisal/-a:Kaj je tukaj sploh katera, ki si NI dala spulit modrostnih zobov? Jaz imam vse 4 zunaj, pa jih ne mislim dat odstranit. Spomnim se, ko prihajali ven, je malo bolelo, zdaj pa že nekaj časa ni krize. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Sej če nimaš problemov ti ni treba odstranit. Jst sem dala samo enga, ki je nepravilno bil obrjen in me je bolelo. Ostale tri imam zunaj in jih ne mislim devat ven dokler ne bom imela težav.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 02. Mar. 2009 15:20

miteq napisal/-a:Kaj je tukaj sploh katera, ki si NI dala spulit modrostnih zobov? Jaz imam vse 4 zunaj, pa jih ne mislim dat odstranit. Spomnim se, ko prihajali ven, je malo bolelo, zdaj pa že nekaj časa ni krize. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Jaz imam še vedno vse, niti ni bolelo ko so rasli, zdaj pa tudi nimam problemov z njimi. (tok, tok)
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 02. Mar. 2009 15:30

chiqqa napisal/-a:vse 4 izpulit naenkrat vn kot prvo ni možno!!

Smo že menda 3 prej napisale, da je možno.
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 27. Mar. 2009 21:08

No mene pa zanima, če mi lahko kdo pove ime oralnega kirurga v novem mestu-tist edini k dela v zdravstvenem domu!

Najlepša hvala,lp
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Mar. 2009 15:34

Jst moram tud use 4 dat ven ker mi ne rastejo več in je una kožica dost občutljiva za okužbe =/
So mi zrinli zobe malo skupi, je pa zdravnica rekla da bi že prej mogla prit da bi to preprečla.. Kar mi je malo čudno glede na to da so ful hitro zrasli pa še to sam mau, kako bi tela una ukrepat če niti ven nebi pokukali? :?
Mnja. Aparat pa 1400 evrov.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Mar. 2009 17:31

chiqqa napisal/-a:
*purple* napisal/-a:NOVo

neki me zanima...nevem če ma kdo s tem izkušnje, oziroma če kdo ve če se to da.namreč, mam za izpult use štiri modrnostne zobe in use štiri bi blo treba zoperirat ven (rezanje dlesni...),ker mam sam še korenine notr.use to me blazno boli,že počas kumi jem,se smejem, grizem in bi rada čimprej vrgla use ven.In rada bi šla dat vse štiri naenkrat ven pod narkozo.zakaj, ker vem kakšna sem, ker sm največja boječka glede tega,poleg tega nikol še nobenga zoba nism pulla in me je strah ko nevemkaj.In rada bi use naenkrat ven ruknla, ker vem da če bi mi bla pr enem velka groza, bi za ostale tri spet odlašala nevemkolk doug :?
a sploh obstaja ta opcija, da ti pod narkozom vse štiri ven populjo in kje bi se jst to zmenila.Zobarja mam samoplačniškega, brez koncesije..Pomaga osebna zdravnica kej, al kako?

in še to me zanima za tiste ki so vam rezali dlesni tko kot bi v mojem primeru, kolk za vraga to boli med (če si pač logično pod inekcijo) in pol? :? a painkilerji sploh kej pomagajo v tem primeru?


vse 4 izpulit naenkrat vn kot prvo ni možno!!
-kao da na eni strani lahko sploh ješ, maš tok rpoblemov potem s hlajenjem pa to, da si ne rpedstavlam skos tiščat mrzlga obkladka z dvema rokama na obe strani lol

aja pa men so tut mogl rezat. no big deal.

bi pa raj dala use 4 naenkrt vn pa da mam mir, k zdj vem kako okrevanje me čaka..jaoo kr odlašvala bi!

rabš pa definitivno napotnico ;) Jz sm si delala tm na Vilharjevi, pa še 1x bo treba (zdej levo zravn obadva) zarad premal prostora in premočnih zdravih zob k rinejo naprej (lol)..pa še začel mi je levi spodi rast in obup-boli me k si ščetkam zobe, pa k tko pdorajsam grrr NEJ GRE ŽE VN!

sej ptorpiš tist tedn ;) operacija ne boli sploh, edin k ti popokajo tok kotički pa kožo čutš eno uro tko k da ni tvoja, res strange filing.


*purple*...29 maja ti lahko povem kako zgleda pulit 2 zoba naenkrat. razrezat mi bodo morali pol gofle, ker mi vsi počez rastejo.
drugače gem na vilharjevo k Oblaku? or. sth, z napotnico, brez da bi mogla kej plačat. z lokalno anastezijo (pomojem te pod narkozo za take stvari ne dajejo, ker je narkoza zajebana zadeva).
v glavnem...že tko me je malo strah, pol sem bla pa na pregledu in mi je predlagal da bi kar oba zoba spulila, da mi ni treba dva krat hodit.

:cry:
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 29. Mar. 2009 22:11

metuljčica* (&co.) mogoče je bilo včasih res možno, sedaj več NI! Vsaj tako so meni rekli (pred par meseci!) na stomatološki. ;)

Možno je edino po 2 naenkrat - pa še to samo tako, da sta oba na isti strani (torej L/D zgornjega in spodnjega). Enega levega ter enega desnega ti ne bodo pulili ravno zaradi možnosti vnetij, oteklin ipd.. Da če zateče, da zateče samo na eni strani in ne na obeh (ker ti dejansko lahko res zelo zateče in maš oteženo požiranje in vse ostalo, baje so lahko kar hude komplikacije potem). :?

Js imam vse 4 za ven, s tem da sta spodnja dva za rezat, gornja 2 sta bla pa normalno za izpulit in bom mogla it vse skupaj 4x (dvakrat sem že bila, samo še rezanje me čaka konec leta)! Drugače bi mi morali na L in na D naenkrat, pa to negre, žal - sem vprašala. :?

Tistega rezanja se pa že sedaj zeeloo bojim, po moje bom kakšno pomirjevalo prej vzela in tiste čepke za ušesa, da nebom slišala kaj se dogaja (to mi bo po moje najbolj mučno od vsega, brrr). :lach:
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 31. Mar. 2009 21:49

^^Maš prav,lih zvok je pri vsem procesu rezanja najbolj nadležen :D Če bi bla tišina,sploh ne bi vedu,da ti kaj dela.No,pa tud držanje ust tok narazen je na koncu že kr mal boleče.Jst grem čez 2 tedna že 4. in na srečo zadnji zob ven dat in pri vseh so mi (in mi bojo tud zdej) rezal.Sama operacija ne boli čisto nič,boli pa potem,ko popusti inekcija.Je pa s5 odvisno,sm mela pri 3 zobeh 3 različne izkušnje.Prvič bolelo še cel tedn ko hudič, drugič razen prvi dan čist nč,tretjič pa tko ene 2-3 dni neprijetn občutek,pol pa ok.Pa zgornje je baje ponavad full laži dat ven kot spodnje,pri men je šlo full hitrej.Upam,da bo ta zadnji tud neproblematičen :)
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 01. Apr. 2009 9:23

js sm 3 dni nazaj ugotovila mi zgoraj raste na cist drugo stran.. matr bom mela muke isusove ko to zacne vn lezt :(
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Jul. 2009 10:05

men pa je ta mesec mičkeno pokukal en zobek vn, zgoraj desno. Z zobozdravnikom sma ugotovila, po slikah sodeč, da mi spodnja dva (kr vsi so že nakazani, sam so skriti pod dlesnjo, razn tega desno zgoraj), no da mi spodnja dva ful skup tiščita, not v sedmice mi lezeta. Tk da...bota mogla it vn, kr mam že itak ful skup zobe, zdaj mi jih pa še bolj skup rine. Mi bojo ja naprej začeli lezit, pol bom pa ko ena koza :D

Z zgornjimi pa boma še vidla, kaj boma naredla. Verjetno bo desni ostal, jaz sem razmišljala, da bi dala raje sedmico ven, ki je itak mrtva, pa bi pol lahk osmica tk sem zrastla, da bi jo kr namest 7-ke mela. Ampak za to bi verjetno rabla aparat nosit. Hm. Ne vem še.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]