Marihuana

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2010 23:38

Ah, potem pa lahko govorimo samo o placebo učinku :D :D :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Okt. 2010 7:36

Na spomin definitvno trava ima učinek, s tem se ravno zdaj ubada ena izmed mojih kolegic, ki končuje študij medicine - je spoznala da ji padajo ocene in da skoz ponavlja ljudem okoli sebe eno in iste zadeve in se je ful zasekirala in kar nehala kadit travo :D

Se pa strinjam z west o živčnosti in slabljenju le-te, tudi ko nisi ''zadet'' in jaz temu ne bi rekla placebo. Tudi pri sebi opažam da sem bila v času ko nisem kadila sploh nič dost bolj živčna in predvsem sem takoj zagnala paniko, ko je šlo kaj narobe, odkar pa si spet na vsake tolk kakega zelenega privoščim pa sem se ''priučila'' da je res škoda živcev takoj v luft skakat. Vidiš, da stvari ne grejo takoj nujno k zlu in se tega navadiš, podobno kot da bi mel avtogeni trening al pa meditiral vsak dan.

Sicer pa jaz sem ful za medicinal weed. Ker poznam sama nekaj primerkov ljudi s kroničnimi glavoboli, ki jim je trava pomagala, pa nobeden od njih ni zdaj zadetkar brez spomina. Pomembno je predvsem da se človek, ki se v to spusti, spusti odgovorno in se zaveda morebitnih posledic ter se pri vsem tem nadzoruje. Sploh če pravi west da kadi 1× na 2 meseca, to zame ni nek znak za paniko in če je s tem pozdravila glavobole - super. Še enkrat yay za medicinal weed :D

Me pa zanima @west če ti je travo ''priporočal'' (ali omenil ali kaj takega) zdravnik al si pač sama prišla do te ideje?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Okt. 2010 8:46

^^Tudi jaz poznam odvetnika, ki ima hude migrene in so mu predpisali itak najbolj konjske tablete...pa je enkrat poskusil, kak se obnese in zdaj ko vidi, da se ga glavobol loteva, rajši pohne enega in gre spat za eno urco, kot pa tisto konjsko tableto, ki ga položi za dan,dva. Saj vemo, da meja med zdravilom in strupom je tanka in upam rečt, da en joint na mesec ne more pustit nekih resnih posledic, če sicer živiš zdravo. V primerjavi z nekimi hipnotičnimi tabletami, ki ti pustijo bog ve kak učinek na ledvice in jetra.

Tudi moja sestra je rekla, da bo poskusla takoj, ko neha dojit. Pa je tudi zdravstveni delavec. Edino, kar še ni poskusla proti migreni, je ta obroč Cefaly, no...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
west
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a west » 12. Okt. 2010 9:54

Ubistvu mi je to priporočala moja sestrična, ki je imela enake probleme.. Pa sem "probala" in je po določenem času res pomagalo. :D
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 12. Okt. 2010 12:07

trenutno ne kadim, ker nacrtujem otroka, sicer pa s fantom oba kadiva marihuano. in skos jo bova (pravi fant :) ). sicer pa itak v mejah normale, skupej 2-3 na dan
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 12. Okt. 2010 12:33

positive vibration napisal/-a: zdaj ko vidi, da se ga glavobol loteva, rajši pohne enega in gre spat za eno urco


To verjamem.

Dvomim pa v tole:

Medtem sem že nehala (nisem kadila leto pa pol) in vseeno nisem bila več živčna in tudi glavobolov več ni bilo..


Sta kontradiktorni :wink: Marihuano v medicinske namene podpiram tudi jaz. Posebej pri določenih "vedenjskih motnjah" in rakavih bolnikih. Glavobol je pa tud odpravljala, preizkušeno :P
Vpliva na psiho in spomin. V veliki meri. Sama osebno mam izkušnje z fantom, ki je zarad trave fasal psihozo (dolgoletni uživalec) in enim, ki je zarad enkratnega odmerka končal na intenzivnem zdravljenju zaradi akutne psihoze, posledično poskusa samomora (baje ni bil redni uživalec). Je že tri leta od tega, je pa še vedno "fucked up".
Zagovarjam jo tud pri shizofrenikih, baje da jim dost pomaga. Tko da, vsak more pri sebi pretehtati risk/benefits. Ne sme se pa slepit, da tveganj ni...

Frisko, upam, da boš v nosečnosti spremenila pogled in dojela, da je ne moreš večno uporabljat. Ne gre. Dementna boš pri pedesetih. Če se ti prej ne strga. Roza skleroza pa bo vedno pogostejša spremljevalka in prišla bo veliko hitreje, kot pri neuživalcih. Uničuješ si možgane.

(2-3 na dan naj bi bilo vmejah normale? A se ti hecaš? In tako koliko let? 10? 20? 30?) Že zdrava domačica bi naredila veliko škodo, kaj šele skunk :?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 12. Okt. 2010 13:47

Sama trave ne kadim, sem jo pa leta nazaj probala nekajkrat. Bilo je vse ok (razen smejanja alla pečen maček), razen enkrat, ko pa sem bila cca 5 ur pasivna kadilka v majhnem zaprtem prostoru. Takrat so bile posledice sledeče: ni mi bilo do smeha sploh, imela sem čudne občutke po telesu, tudi vidne halucinacije "blage sorte" (blage zato, ker sem videla realno, le ta realno se je premikal levo, desno, se zvijal, večal in manjšal ..hehe, noro, ko pomislim sedaj bi poskušala v občutkih uživat). Me pa trava ne vleče sploh, četudi mi lepo diši (v nasprotju s cigareti, ki mi smrdijo za bruhat).

Poleg neg učinkov sem slišala za kar nekaj pozitivnih: dobro naj bi delovala na dihala (baje so si ljudje celo astmo pozdravili z njo; ampak tu je vprašanje na kak način naj bi to delovalo, saj naj bi bila astma tudi zelo povezana s psiho), proti glavobolom itd.

Bi bilo pa zanimivo videti kakšno raziskavo, kako trava deluje na ljudi. Me zanima, če bi se dalo potegniti kako črto med telesnimi in psihološkim profili ljudi ter učinkom trave nanje. Je kdo že zasledil kaj podobnega?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 14. Okt. 2010 11:07

Uporabniški avatar
Hailey
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 3. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Hailey » 14. Okt. 2010 19:17

Tysia napisal/-a:Sama trave ne kadim, sem jo pa leta nazaj probala nekajkrat. Bilo je vse ok (razen smejanja alla pečen maček), razen enkrat, ko pa sem bila cca 5 ur pasivna kadilka v majhnem zaprtem prostoru. Takrat so bile posledice sledeče: ni mi bilo do smeha sploh, imela sem čudne občutke po telesu, tudi vidne halucinacije "blage sorte" (blage zato, ker sem videla realno, le ta realno se je premikal levo, desno, se zvijal, večal in manjšal ..hehe, noro, ko pomislim sedaj bi poskušala v občutkih uživat). Me pa trava ne vleče sploh, četudi mi lepo diši (v nasprotju s cigareti, ki mi smrdijo za bruhat).


Morem se strinjam. Par let nazaj sm jo kadila kr redno neki časa in se mi je parkrat zgodilo da sm bla ko v transu. Ni mi blo do smeha, vse se mi je zdel bolj resnično in čist drugač sm vse dojemala, prou bedno sm se znala počutit na trenutke. ><
vrtavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a vrtavka » 31. Okt. 2010 22:54

Kadim travo vsake tolko časa. Prvič sm na začetku prvega letnika in od takrat vsake 2-3 mesce enkrat. Ali pa še redkeje. Kadim takrat, ko mi zapaše. Dolgo mi nikoli ni blo do smeha, le zadnje 2x smo se nasmejal. :)

Mislim, da folk mal precenjuje to, sploh ni tak big deal kot izgleda. No, razen kukijev. Enkrat in nikoli več, 2 sem pojedla, eno uro nič, potem pa nism vedla kje sm. Malo preveč zame. ;)

Oh, pa trava+alkohol nikoli več. Namesto hudega žura sem cel večer sedela pri školjki in čakala, da butne vn. :(
Uporabniški avatar
Mrs. Wonka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 15. 7. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mrs. Wonka » 31. Okt. 2010 23:30

Nisem nikol kadila in niti ne mislim. :)
~beauty is not in the face; beauty is a light in the heart~
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 31. Okt. 2010 23:58

Ne kadim trave in je tudi nikoli nisem probala. Ne moti me če kdo kadi občasno, v mejah normale. Na žalost imam izkušnje s samimi takimi, ki pičijo frajerje s tem. Pač ne razumem folka, ki se trudi vse okoli sebe prepričevat kak je trava vau - v smislu da je to duhovno doživetje ipd. Zakaj si enostavno ne priznajo, da se ne znajo/ne želijo na drugačen način sprostit. In seveda mi ni kul, če me kdo forsira da probam.
Breakfast is my religion! (The Mask)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Nov. 2010 9:57

Kako pa potem veš, da to ni duhovno doživetje, če še nisi nikoli probala?

Ne razumem pa tud ljudi, ki nekadilce marihuane silijo z ganjo - pa ffs, js če za to dam keš, ful ne grem zastojn tega pol ljudem naokol talat.
Uporabniški avatar
Elle.*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 25. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Elle.* » 01. Nov. 2010 10:53

Nimam čisto nič proti ljudem, ki kadijo marihuano. Meni največkrat zapaše takrat, ko sem res živčna (šola,..), ali pa če več dni ne morem spat.
Pa če se dobimo s kolegi, gre tut kakšnen joint, dva.. Ampak to ni tako pogosto. Sicer sem opazila samo pozitivne učinke, ampak vseeno me ne mika, da bi to počela bolj pogosto, ali pa celo vsak dan. Je nekaj, kar me občasno sprosti, ne pa moja navada.
Inside every blonde is a blonder blonde waiting to get out.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Nov. 2010 11:54

poskusila
učinek: postala sem utrujena, začela me je bolet glava. bila sem lačna, ampak ta neustavljiva lakota. sem jedla, pojedla preveč, me je bolel še želodec potem. je pa res, da smo mešali zraven nikotin, sama sem pa čista nekadilka. mogoče od tega. ampak mene res ni pritegnila.
Zadnjič spremenil s0nckic4, dne 25. Dec. 2010 15:51, skupaj popravljeno 2 krat.
Vsak raj ima svojo kačo.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron