Laserska odprava dioptrije

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si želiš lasersko odpraviti svojo dioptrijo?

Da.
3
60%
Ne.
0
Brez glasov
Bi, pa si ne upam.
0
Brez glasov
Bi, pa nimam denarja.
2
40%
Skupaj glasov : 5

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 14. Apr. 2008 14:24

Hja, sam je dost odvisn, kam greš na poseg. Moji mami so prou svetval, kam nej gre, kr majo tm že ful izkušn in je verjetnost, da bi šlo kej narobe resnično zlo mejhna. Pr zdravju pač ni za šparat.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
*waterlily*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *waterlily* » 14. Apr. 2008 14:31

Se čist strinjam s tem, da je odvisno kam greš...fino je dobit kakšna dobra priporočila pa da je potem use tko k more bit.
Uporabniški avatar
caly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 15. 12. 2007
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a caly » 14. Apr. 2008 18:13

To, da podpišeš rizik da lahko oslepiš nism še slišala pri laserski operaciji..sem pa slišala pri operaciji pri kateri ti novo lečo vstavijo kot tvoje oko.hmm.ne vem,..
Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 15. Apr. 2008 0:41

Jaz sem tudi že razmišljala o operaciji, samo je nekako trenutno mal prevelik zalogaj, ker mi ni panike nosit očal oz. leč. Dopuščam možnost da nekoč celo grem.
Imam pa na obeh očesih -2,50.

Aloha a pa ti ki imaš -3 pa -1,5 lahko delaš brez očal vse ostalo razen gledanja TV-ja?
To mi ful ni jasno, ker jaz z mojo dioptrijo ne morm funkcionirat brez očal, nikakor ne vidim na ekran računalnika, osebe ne spoznam na par metrov, da ne govorimo da bi šla avto vozit...
Pa še za koga vem, ki ima recimo dioptrijo -2 pa je velikrat (večinoma) brez očal, kar si jaz ne predstavljam.
Uporabniški avatar
caly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 15. 12. 2007
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a caly » 15. Apr. 2008 7:52

Aloha ima Tv pred nosom:P šalo na stran...ko sm js imela -3 sm težko gledala brez očal..ampak če je drugo oko tolko manj verjetno se nekoliko porazdeli vidno polje..in deluje kao da vidiš...samo to ni dobro delat.Rajši očala, da je vidno polje enakovredno,kot pa neki mižat,stiskat oči in se trudit videt.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 15. Apr. 2008 8:05

js mam enega -0,75, drugega pa -1,25, ampak mam ful cilindra in me to moti...vozim na kratke razdalje vedno brez očal, na doljse z ocali ali lecami, tv itak gledam 1x na mesc....takrt dam ocala gor, drgac pa v vsakdanjem žiuljenju me ne mot, edin na cesti ko kje iščem kako pot pa ne vidm do table pravočasno :D sm pa razmišljaja o laserski, ampak ne vem ce cilinder tud odpravjo :? :roll:
Uporabniški avatar
caly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 15. 12. 2007
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a caly » 15. Apr. 2008 8:10

Js mam tudi visok cilinder.odpravijo tudi to:)
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 15. Apr. 2008 8:49

Res si želim enkrat v tem življenju rešit svoj vid, amšak trenutno mi je vse še prederago in prenovo. Ko bo stvar bolj splošnega značaja se takoj pridružim laserski operaciji. Zaenkart imam samo - 2,00 na obeh in to je ravno toliko, da moram tista zoprna očala nostit in poleti in pozimi,,...
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 15. Apr. 2008 22:23

Jez sm tudi taka kot Aloha (no, če sm prav štekala). Jez mam okrog 2 al 3 dioptrijo+ cilindre in večinoma časa po svetu hodm že kr neki časa brez očal. Jih pa nosm vedno za vozt, za gledanje tv in računalnika in na faksu. Se čisto dobro znajdem zaenkrat tako. Če mam očala kdaj gor od avta do stanovanja, mi je kr mal čudno :D. Se pa bojim, da se mi bo kej poslabšala dioptrija, ker se tako zaje*avam. O operaciji sm tudi jez razmišljala, sam nimam tolko keša in zaenkrat dosti vidm, tko kot vidm. Bi me blo pa strah it kljub velikemu procentu uspešno operiranih. Leč pa ne nosm, ker so me poltrde ful motle, mehke pa sm si dala enkrat delat, ma nism nč vidla z njimi (ful megleno no). Baje je težko narest leče, če maš cidinder. Je to res?
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
caly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 15. 12. 2007
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a caly » 16. Apr. 2008 16:30

moiT

To definitivno ni res, da so leče odvisne od cilindrov.Js nosim leče že 7 let,imam visoke cilindre...leče pa so perfektne.Imam mehke leče, prilagajajo se očesu kot da jih nimam.To da si ti vidla megleno z mehkimi lečami skorajda ne verjamem...Motno se vidi če so leče umazane, mogoče prvih nekaj sekund,da se oko privadi oz.leča prav sede ali pa da nisi imela pravo dioptrijo na lečah.Ali pa si jih obrnila narobe :P
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 16. Apr. 2008 16:57

Po moje sm mela slabega optika!
Just dance and everything it´s gonna be ok!
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 17. Apr. 2008 12:18

Jaz imam na eno oko -4,25, na drugo pa -3. Tudi jaz sem že razmišljala o tej operaciji, sam itak moram počakat, ker se mi vid še ful slabša. Je pa bil mamin sodelavec in je ful zadovoljen, mu ni potrebno nositi ne očal in ne leč, čeprav je bil prej na pol slep. Je rekel, da mu ni žal niti centa, ki ga je dal za operacijo.
funny baby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a funny baby » 09. Okt. 2008 13:58

No mene pa zanima, ce je kdo ze bil kdaj na kaksni operaciji oci? Slisala sem, da te pri vsaki operaciji s splosno anestezijo intubirajo, da ne pride do zadusitve z jezikom. Zdaj pa me zanima, ce je to tudi pri krajsih ocesnih operacijah s splosno anestezijo? A kdo ve mogoce?

Pa se neki me zanima, ce kdo ve kaksna je cakalna doba na operacije na ocesni kliniki? Jaz sem za prvi pregled cakala priblizno pol leta, za drugi pregled malo vec kot 3 mesece. Zdaj so me narocili na operacijo in so rekli, da ko bo dolocen datum, da me poklicejo. A je res, da lahko cakas tudi 1 leto ali vec?
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 10. Okt. 2008 16:14

Mene so operiral v splosni anesteziji, sicer peto, ampak je bla kratka operacija in me niso nc intubiral.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 10. Okt. 2008 19:19

funny baby napisal/-a:No mene pa zanima, ce je kdo ze bil kdaj na kaksni operaciji oci? Slisala sem, da te pri vsaki operaciji s splosno anestezijo intubirajo, da ne pride do zadusitve z jezikom. Zdaj pa me zanima, ce je to tudi pri krajsih ocesnih operacijah s splosno anestezijo? A kdo ve mogoce?

Pa se neki me zanima, ce kdo ve kaksna je cakalna doba na operacije na ocesni kliniki? Jaz sem za prvi pregled cakala priblizno pol leta, za drugi pregled malo vec kot 3 mesece. Zdaj so me narocili na operacijo in so rekli, da ko bo dolocen datum, da me poklicejo. A je res, da lahko cakas tudi 1 leto ali vec?


Jaz sem delala preko študenta na očesni kliniki :). Ja, te intubirajo. Na kakšno operacijo pa greš? Mogoče veš ime zrdavnika, ki te bo operiral oz. se je do zdaj ukvarjal s tabo? Ti bom lahko kaj več povedala... Recimo za sivo mreno je čakalna doba do 2 meseca (od dneva vpisa), za presaditev roženice pa različno (ko pač te pokličejo in imajo zate primernega darovalca). Če pa je stvar nujna, si pa itak isti ali pa drugi dan na vrsti. Najdaljša čakalna doba je res za presaditev roženice, ker pač ne morejo določit datuma (ni odvisno od operaterja, ampak kdaj dobijo zate primeren transplantant).
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov