Krvodajalstvo

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 06. Feb. 2009 14:49

Lilah napisal/-a:neki me zanima... u pondelk mamo krvodajalsko akcijo. sicr je prostovoljno sam smo se že prejšn tedn podpisal da gremo, poleg tega dobimo ure (pri izbirnih vsebinah) k jih pol na konc rabmo, pa še pouka smo prosti oz. upravičeni in gremo po akciji lahk dam.. sam je problem u tem, kr dobim zdej enkrat u teh dneh menstro in baje da sploh ni dobr it tja oz. te tam pregledajo in ti verjetn rečejo, da ne morš dat krvi, al pač? kr nam je svetovalka al ena k nam je use razložla na predavanju rekla, da z menstro ne smeš it na krvodajalsko! je kere že kdej šla pa je blo kej narobe? pa še to... zadno nedeljo sm kadila joint in baje d 10 dni po kajenju še ostane THC u krvi oz. laseh. ka nej zdej? sej eni drugi so tut k grejo zdele na krvodajalsko, sam te lahk pregledajo pa pošlejo izvid dam ane? :?

Mislim, da je res bolje, če ne greš - predvsem zarad menze. Ker si v teh dneh že itak šibkejša in bi se ti lahko hitro zgodilo, da bi te zložlo skup.
Kar se tiče drog, pa mislim, da bi bla kri po pregledu žal zavrnjena, če bi ugotovili prisotnost v krvi...ker je tudi v vprašalniku vprašanje, če si in kdaj si užival droge.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 13. Feb. 2009 20:41

ja pa tud ne smeš dat, če si si v zadnem času kej zlomu (se mi zdi).

js bi z veseljem dala, pa ne morm zarad kil. pa sm se že skor skregala, da sej sm pač manša, pač mam mn kil, sam pol mi je začela lih tist razlagat, da oni pač uzamejo tok in tok krvi, da pač ne morm :twisted: je mela pa ena sošolka ene 53kg, pa tud ni smela dt, kao zarad premal kil. pa ni nč velka, da bi člouk reku, da je okostnak-pač taka povprečna je.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Nov. 2013 15:56

Včasih sem doniral samo kri, pa še to sam ene 5x.

Ker pa sem AB neg so me prosili če lahko dajem trombocite, in grem vsake 3-4 tedne , za enga gospoda ki jih rabi redno, in nas je ene par ki dajemo za njega.
Trombocite sem dal že okoli 10x.

Lepo prideš tja, ti dajo povšter...naštimajo ti Discovery chanell in potem sediš eno urco, greš na sendvič in čaj..potem pa domov.

Dobim malico, potne stroške vrnjene, 2 dni frei, malico, vsi tam so super prijazni.
Pa še razmerje med darovalci, je krepko v prednosti žensk...same mlade so tam :P .

Foter isto daruje trombocite, mislim da je dal trombocite 97x, kri pa ene 40x.

Splača se, super je...in vedno grem z velikim veseljem tja. Danes sem dal plazmo, čez 2 tedna trombocite.

Pozivam vse, da grejo tja, če so le zdravi.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 09. Nov. 2013 13:35

Jaz bi šla, še posebej ker imam krvno skupino 0-, se pravi, da bi lahko darovala vsem, ne glede na njihovo krvno skupino, pa imam premalo kil + tega me je res zelooo strah ... Že pri zdravniku mi je mučno dat kri. :D
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 12. Nov. 2013 12:59

V želji, da bi dala kri, sem šla konec 4. letnika srednje šole s svojimi sošolci v LJ, pa sem bila zavrnjena. Mi je dohtarca rekla, da naj se oglasim, ko bom mela 10 kil več pa enga otroka :D Pa sem takrat mela čist spodobnih 53 kil. No zdj ko sem konc faksa še vedno ne izpolnjujem zahtevanih pogojev :D Bom gotov še kdaj probala it, čeprov me kr mal stiska, ker mam zelo nizek pritisk in bom gotov skup zlezla :(
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 12. Nov. 2013 14:09

Saj ce mas nizek pritisk, te mislim, da tudi ne vzamejo.

Mene so nazadnje zavrnili zaradi nizkega hemoglobina. Upam, da bo decembra kaj boljse :)
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 16. Nov. 2013 9:54

včasih je bila omejitev 50kg potem so mi pa na transfuzijski rekli,da boljše okoli 60 kg (nenapisano pravilo)...ker vsem vzamejo enako 4,3 oz.4,5 L.
Drugače pa sem tudi sama redna krvodajlka,do sedaj 8-krat....žal se mi kri (Hb) obnavlja le na pol leta in ne na 4 mesece kot je zakonsko dovoljen min.razmak.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Nov. 2013 13:41

misliš DL? 4,5 L je mal huda :P
hej norci :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 16. Nov. 2013 21:52

hmm.. nam je bilo rečeno, da je še vedno meja 50 kg, ampak tudi če maš npr. 53, te raje ne vzamejo, tak da ja.. pomoje odvisno od višine oz. zdravja.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Nov. 2013 23:04

Saj zato pa te pregledajo, še prej izpolniš formular in če se zdravniku zdi, da mogoče nekaj ne štima, raje zavrne. Navsezadnje moraš v prvi vrsti gledati na svoje zdravje (bolj suha ženska ima seveda manjši volumen krvi kot povprečno težka, odvzem pa je količinsko isti).
Sama sem kri darovala bolj malokrat, ker sem konstantno slabokrvna in imam vedno, ko me pokličejo, če pridem (imam A-) slabo vest, ker bi res rada šla.
The world is as you are.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 17. Nov. 2013 13:24

u joj,ja dL sem mislila :D
res je uradno meja še vedno 50,ampak sem bila že sama priča ko so pred mano rekli punci s 53 in 55kg da to verjetno ne bo zdravnica odobrila. Drobne punce so ponavadi bolj nagnjene k tezavam z samim odvzemo-omedlevica,slabost... pa tud kri nas "ne pravih močnih žensk" ni ravno božanska :D Hb 128 v primerjavi z enim 144 odrasle dobro jede žene pač ni primerljiv... :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 17. Nov. 2013 21:54

Dobr no, tak posploševat (korelacija med hemoglobinom in kilažo) pa tud ni treba.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Nov. 2013 8:31

Mal butasto vprašanje mogoče :D Sam zakaj pa tistim na meji s kg raje ne vzamejo malo manj krvi, pa je?
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 18. Nov. 2013 15:44

ja res je posploševanje....sigurno so tudi drobne punce z visokim Hb :)
mislm,da če se vzame manj krvi se potem dobi premalo krvničk (katerihkoli pač) oz.premalo plazme,mogoče je celoten postopek predrag da bi se splačalo vzet 2 dl...bo kdo,ki dela na transfuzijski bolje vedel :)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 20. Nov. 2013 15:53

Nisem še nikoli darovala, vendar dvomim da sploh kdaj bom, delno zaradi dtrahu pred iglami in krvjo (vem da se sliši skrajno banalno in vem da je...) delno pa zato ker sem kronično bolna in dvomim da bi moja kri sploh komu koristila...

Nimam pa pojma katera krvna skupina sem kar je pa na trenutke kar bedno. :(

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov