Kontracepcijski obroček

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 24. Jan. 2014 14:05

sem šla brat po netu, pa sem najdla točno tisto, kar je meni povedala moja G. Da gre praktično za isto stvar, le da je bolj priporočljiv obroček iz vidika pozabljivosti jemanja tabletk. Da pa so neželeni učinki pri obeh metodah zelo podobni. Torej, če neka ženska ne prenaša tablet, po vsej verjetnosti ne bo prenašala tudi obročka.

aja, pa še baje je dost večja možnost za trombembolijo pri obročku (baje je tudi premalo časa bil testiran in na premalo uporabnicah)

dodajam: gledam pa gledam, sej harmonet npr. sprošča za malenkost več hormonov na 24ur kot obroček (ampak res za malenkost, tko da je to zanemarljivo). Govorim za enega od hormonov, ki je pri obeh enak.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 03. Feb. 2014 10:30

evo js sm po pol leta nehala uporabljat obroček. danes sm se dokončno odločla da ga odstranim in je to to. pred tem sm bla 2 leti na tabletkah in sm menjala za obroček, ker sm se slabo počutla, in zdej tut ni nič bolje. tako da sm se odločla, da neham z vso kontacepcijo, da vidim, če bo potem kej drugače. bedno bo po tolkmu času uporablat kondom, še posebi zato ker fantu noben ne paše in dobiva neke izpuščaje, tako da ne vem kaj bova. samo js res ne morem več, morm probat brez kontracepcije, ker preprosto se tko grozn pa depresivno počutm, da moram probat, če bo zdej bolje. res upam da bo :/
You make me smile, please stay for a while :)
pikca321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 15. 7. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a pikca321 » 14. Feb. 2014 14:42

Do sedaj sem vedno dobila menstruacijo dva dni za tem, ko sem dala obroček ven, oz. ob četrtkih zvečer. Sedaj pa je petek sredi dneva in je še zmeraj ni. Jo ve zmeraj dobite ob istem času? Imam razlog za paniko?
sabina25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a sabina25 » 10. Jan. 2015 18:53

Hej hoj babe :)
imam eno vprašanje. Obroček uporabljam že 5. mesec in v času pavze (torej ta 4. teden) sem imela spolni odnos z izlivom. Zdaj me pa zanima, če v tem tednu ni možnosti za zanositev oz. če sem tudi v tem tednu zaščitena? Ima katera že kakšne takšne izkušnje? :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3440
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jan. 2015 19:58

Ja si zaščitena :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
sabina25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a sabina25 » 10. Jan. 2015 20:44

Sarissima napisal/-a:Ja si zaščitena :)


O hvala lepa :) sm uprašala sam za ziher ampak res hvala lepa :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3440
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Jan. 2015 21:00

Np, je prav da se človek včasih zasekira glede tega ;). Boljše ko da gre kaj narobe :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 11. Jan. 2015 13:39

Nimam namena strašit ali karkoli slabega, želim le dobro.
NuvaRing je slab za telo, po njem je ogromno deklet dobilo krvne strdke, nevemkoliko primerov smrti je bilo zaradi njega. Povzroča tudi razna vnetja na materničnem vratu in občasno tudi na rodilih. Proti njemu je bila vložena miljonska tožba, ampak kot vemo, farmaciji nihče nič ne more.
Pravtako je z obliži Evra ter tableti, ki vsebujejo drospirenon (Yaz, Yasminelle, Yarina).

Na internetu je ogromno teh člankov, samo do njih je treba prit. Npr. Nuvaring lawsuit, in ven vrže ogromno zadetkov... samo toliko, v razmislek.

Najbolj varne so tabletke druge generacije, ki vsebujejo levonorgestrel.
larchy95
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 27. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a larchy95 » 28. Jan. 2015 12:14

Ojoooj...cimprej stran od tega. Sama sem uporabljala nuvaring..dokler se ni pojavilo tisto nezazeleno ://zelo je skodljivo....
Isto moja kolegica je zanosila ko ga je imela...
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Jan. 2015 14:44

^^ tole glede zanositve s kontracepcijo je malo tako-tako...ni ravno za verjet. Sigurno je bila posredi netočna uporaba obročka - če ni po izstavitvi npr. med odnosom vstavljen nazaj v roku 3. ur, lahko pride do zanositve. Pravtako, če ga pustiš v nožnici več kot 4 tedne, ali pa po 3 tednih po pavzi pozabiš vstavit novega. Ob dosledni uporabi je možnost zanositve res minimalna, če pa že do tega pride, pa ni zato obroček zanič (nobena kontracepcija pač ni 100%).
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 07. Avg. 2015 15:08

Jaz čakam zdaj na menstruacijo, da ga začnem uporabljat. Pa ne zaradi stranskih učinkov KT (si ne delam tu nobenih utvar da je pa obroček oh in sploh super naraven, mi je že ginekolog odkrito povedal, da je isti šmorn samo pač drug način uporabe), ampak zato, ker mi gre na živce to vsakodnevno jemanje in se ves čas sprašujem, če sem vzela in sem se vedno držala določene ure pa jo imela v glavi. :/

Zdaj me pa zanima, če katero moti med seksom? Ker ne prakticiram ravno samo nežnega ljubljenja pa ne bi rada, da je kej z obročkom narobe ali pa da se bo full čutilo kot nekakšen tujek. :oops: malo me skrbi, da bom imela ves čas v glavi, ali je vse ok tam spodaj. :lol:
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 524
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 07. Avg. 2015 20:23

Ne moreš vedeti, dokler ne probaš. :wink:

Jaz sem imela probleme z njim. Ko sem si menjala tampone mi je ven padal, med seksom sem ga čutila. Fant je rekel, da ga čuti, samo da ga ne moti. Pa pekla me je tamala, ko sem ga imela. Ne vem, meni nasploh ni fajn feeling ves čas imeti nekaj notri zatlačeno, tako da sem hitro prenehala z uporabo (tudi za vstavljanje mi je bil štorast - ali pa sem sama štorasta :lach: ) Samo to je samo moja izkušnja, poznam veliko punc, ki so full zadovoljne z njim. :wink:
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 08. Avg. 2015 13:27

Aha. Tole z vnetji tudi mene malo skrbi, ker so dosti bolj pogosta kot pri KT, ket izak nožnica obroček zazna kot tujek. :?
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov