Kontracepcijski obroček

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 11. Jan. 2014 10:59

Včeraj sem začela uporabljati obroček (na 1. dan menstruacije) in sem takoj opazila da je krvavitve (izcedka) bistveno manj kot jo je bilo običajno na prvi in drugi dan menstruacije. To je normalno? Ker včeraj sem imela samo res za vzorec krvi :)
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 11. Jan. 2014 14:10

Ena je nekaj govorila o poziciji obročka... z ginekologinjo sem se pogovarjala in mi je rekla, da večjim številom žensk ustreza položaj obročka tako, da si ga stisneš na sredini (torej nastane kao osmica) in si vstavijo... mi je pa pokazala tudi en način, ki naj nebi bil zapisan v knjižici... en del obročka obneš (narediš ''infinity'' znak in en konec preložiš čez drugega - dobiš krogec nad krogcem).

Aja, nekaj strani nazaj sem jamrala nad groznimi krči... sedaj jih imam še samo prvi dan in še tisti so fuuuul blagi. Tak da se je meni stanje izboljšalo :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 11. Jan. 2014 21:53

hmm tale ideja da nardiš 2 mala krogca se mi zdi ful fajna k z navadnim načinom mislm da sm se ene 10min matrala in se počutla najbol nesposobno :(
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 13. Jan. 2014 11:25

u tut js bom sprobala tale način :D mam tut zmer težave z vstavljanjem, tko da mam obroček zmerej ful nizko, da me občasno že moti.
Glede krčov - tut js sm mela samo prvi mesec res grozne krče 3 dni skupaj, zdej je malo bolje, recimo da me prva 2 dneva boli, včasih bolj, včasih manj
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 13. Jan. 2014 16:40

Glede teda da narediš 2 mejhna krogca za vstavljanje, to je mišljeno, da ti potem obroček tudi v nožnici ostane v obliki teh dveh majhnih krogcev, se pravi, da se v notranjosti ne razpre, pa je zaščita vseeno normalna oziroma neprekinjena? :)
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 13. Jan. 2014 19:36

hmm, to je pa dobro vprašanje :) pojma nimam, ker ne prakticiram tega... sem samo posredovala ''znanje'' :) sam pomojem se razpre. Itak nikol ne ostane v svoji obliki... po mojem je to sam način, kak si lažje vstavit :) naj kera sproba, pa poroča :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Jan. 2014 19:40

Sem včeraj za foro sprobala (načeloma nimam nobenih težav z vstavljanjem) - skoraj sem se že drugič razdevičila, meni je blo fulful grozno. Se je pa obroček normalno razprl, ko je bil v nožnici. Tako da - vsaki svoje ;)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 13. Jan. 2014 20:16

zadne čase mam skos ene glavobole:/ mislite, da je to lahko od obročka? ful mi je bolj všeč kot tabletke, samo ti glavoboli so pa tut že tečni. pa mislim, da so zdej velik bolj pogosti, odkar uporabljam obroček
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 22. Jan. 2014 17:04

Evo jaz ga jemljem sedaj 3 mesece.

+
libido se je povečal
prsi so mi zrasle
na splošno sem bolj za žur, bolj živahna, prej se mi nikamor ni dalo sedaj sem pa spet nazaj

-
na začetku grozne slabosti, ki sedaj malo pojenjujejo
nekaj časa sem imela grozne spremembe razpoloženja
najslabše pa je to da me zadnji mesec ves čas obkrožajo negativne misli, depresivno razpoloženje in resno upam da se to konča
aja pa boli me pri sexu, moram ga vedno dat ven in mi gre malo na živce :/
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Jan. 2014 17:12

Uporabljam ga že več kot pol leta. Do kakega meseca nazaj ni bilo nobenega problema, zdej pa vidim karnaenkrat ful (potencialnih?) stranskih učinkov.

- Slabosti, predvsem zvečer
- Spremembe v razpoloženju
- Zmanjšanje libida
- Premajhna navlaženost (rabim 100 let predigre da se spodaj začne kaj premikat...)

Po pravici povedano razmišljam, da bi prenehala, ker to je pa zdej že prav grozno.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 22. Jan. 2014 17:40

meni gre že vsa kontracepcija na živce.
mi je pa nazadnje govorila ginekologinja da bo sedaj maternični vložek tudi za tiste, ki še niso rodile in da bo to najboljša stvar do sedaj. bi se bilo treba pozanimat.

meni je že bedno hodit tja ker mi nobena kontracepcija ne paše..
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 23. Jan. 2014 10:52

joj kako res upam, da bo res materični vložek še za ostale!
js mam tut dost te kontacepcije. karkol uporabim, ni kul. in si res želim nehat uporabljat te zadeve, samo kondoma pa tud ne moreva s fantom uporabljat, ker pri vsakem dobi neko alergijsko reakcijo :/ sem res upala, da bo prehod s tabletk na obroček moja rešitev, sam zgleda tut to ne bo kul. meni je isto velikokrat slabo, glava me skos boli, razpoloženje mi spet niha tako kot pri tabletkah, ne počutim se vredu na splošno. v trenutku bi nehala če bi mela kšno drugo rešitev na voljo
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 23. Jan. 2014 12:30

No zdej mam obroček že skoraj 3 tedne in me še vedno kadarkoli s fantom probava seksat blazno boli vse in peče in ne gre nikamor, ker imam še dolgo potem zelo pekoč in razdražljiv občutek, n splošno me stalno na vhodu v nožnico nekaj peče odkar imam obroček in sem cela nesrečna že :( :( :( :(
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 23. Jan. 2014 20:36

hm, a ni ta obroček isto kot tablete? Mislim, če ste mele po tabletkah probleme, zakaj sploh pomisliti, da pa jih pri obročku nebi bilo? Enako je z obližem...No, vsaj tko je meni rekla moja G pred leti, ker sem imela težave po tabletkah..vse kar vsebuje hormone, ima podobne neželene učinke.

Inaa**, če praviš da ma fant alergijo, probajta kondome brez latexa. Ponavadi je alergija zaradi lateksa.


Glede materničnega vložka (govorim za Mireno) pa je tko..kolikor sem jaz seznanjena s tem, se lahko vsati tudi ženskam, ki še niso rodile (že danes, ne šele v prihodnje). Vendar pa ga ginekologi neradi vstavljajo, saj ga je malo težje vstavit (sicer dobremu G to nebi smel biti problem), ker je maternični vrat čisto zaprt. Je pa tko, da maš to pol not 5let, prej se ne daje ven. Sicer pa tudi ta vložek vsebuje hormon, le da ga je res minimalno not.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Jan. 2014 22:03

Zakaj bi bilo po obročku drugače? Ker grejo vsi peroralni hormonski kontraceptivi najprej preko jeter, ki velik delež učinkovine metabolizirajo. Pri obročku hormoni zaokrožijo direkt po telesu. Zato mora biti odmerek hormonov, ki jih vnašaš pri tabletah orenk večji kot pri obročku.
Primer:
Tablete Qlaira vsebujejo 1 do 5 mg odmerek kombiniranih hormonov (odvisno od dneva v ciklusu)
Nuvaring sprosti na dan v povprečju 0.15 mg na dan

(Qlaira http://www.medicines.org.uk/emc/medicin ... OMPOSITION
Nuvaring http://www.medicines.org.uk/emc/medicin ... OMPOSITION)


Pa konc hormonov v krvi je pri obročku stalna, pri tabletah pa niha (tu gre sicer za primerjavo oralnih kontraceptivov vs transdermalni obliž, ampak je podobno pri obročku Slika)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]