Kontracepcijski obroček

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Nov. 2013 11:47

Js bi rekla da ne :D. Če jo bo motil ga bo že sama vzela ven pomojem/te prosila da si ga vzameš.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 08. Dec. 2013 14:21

Ne, ga nerabiš. Oz. jaz ga nisem... pa me je ginekologinja vprašala, če ga mam sploh notr, kr ga ne vidi... ampak je potem bolj podrobno pogledla in ga vidla :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 09. Dec. 2013 10:34

kako je potem s prestavljanjem menstruacije. a je uredu, če pustim obroček noter samo en teden dlje, in potem naredim pavzo, ali je bolje da dam takoj novega notr, in imam pač premor šele čez naslednje 3 tedne?
You make me smile, please stay for a while :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 10. Dec. 2013 0:52

A ni v obrocku hormonov samo za 3 tedne? Torej ce ga pustis en teden dlje notri, se hormoni ne bodo vec sproscali oz. verjetno ne v zadostni kolicini (in bos vseeno krvavela, ker bo nivo hormonov padel), zato ga moras po 3 tednih zamenjat z novim.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Shine-shine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 28. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Shine-shine » 10. Dec. 2013 9:35

Lahko ga imaš 4 tedne ali pa si takoj po 3 tednih daš novega. Jaz nikoli nisme imela premorov . S tem ni nič narobe.

CaliLove : kontracepcijska učinkovitost zdravila NuvaRing še vedno zadostna, če je ženska uporabljala obroček največ 4 tedne :D
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 10. Dec. 2013 11:55

ja, sej ravno zato sprašujem - v navodilih piše da ni nič narobe, če imaš obroček 4 tedne vstavljen. no mislim da se bom potem še vseeno odločila za drugo opcijo brez pavze. :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 26. Dec. 2013 15:21

evo, jaz že dva meseca uporabljam obroček. moti me to, da ga pomoje nimam prav vstavljenega. če ga vstavim dovolj globoko se vedno premakne nižje in pri spolnem odnosu boli, zato ga dam vedno ven. Vem da ga imam lahko zunaj do 3 ure ampak kaj pa če imaš spolne odnose ne vem dvakrat na dan. Ali lahko to odstranjevanje obročka postane ''nevarno''? Upam da ima katera kakšne izkušnje s tem. In še nekaj: če želim prestaviti menstruacijo jo moram nujno za en teden ali lahko pustim obroček par dni notri in potem dam ven. Namreč menstruacijo bi morala imet za novo leto pa bi rada prestavila le za tri dni.

Upam da bo znala katera pomagat :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Dec. 2013 20:22

Ja lahko podaljšaš samo za tri dni. Ampak jaz bi na tvojem mestu potem po treh dneh imela normalno en teden pavze, pa nov obroček.
In ja, pomojem je mišljeno da je lahko obroček max 3 ure na dan iz nožnice.
Drugače, pa se sčasoma da precej privadit na obroček, na začetku je med seksom res awkward in boleče, ampak jaz ga zdaj sploh ne čutim več. Je pa tudi odvisno v katerem položaju začneš (ker obroček rabi malo, da se lepo usede) tako da probajta začet s kakim drugim položajem kot ponavadi.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 28. Dec. 2013 11:07

Saj 3 ure na dan so itak načeloma dovolj ampak zelo bi se rada navadila, da bi z obročkom ker nočem potem vedno mislit na to koliko časa je zunaj. ampak vedno me boli imam občutek kot da mam obroček nevem kje, grozno uglavnem. Mi lahko svetuješ kateri položaj je najprimernejši za začetek?

Čudno se mi zdi, da ne piše bolj natančno v navodilih glede teh ur ker če bi blo v enem dnevu 3 ure bi zagotovo pisalo, da je treba pazit pa nič ne piše. Zelo čudno vse skupaj, bom vprašala gin. ker itak grem po recept naslednji teden :)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 28. Dec. 2013 11:38

No jaz začnem z obročkom čez 2 tedna, ker sem končno prišla do recepta, tako da pol poročam če mi bo fino, že nestrpno čakam kak bo :) :) :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Dec. 2013 15:35

Mene najbolj moti, če začneva tako, da sem jaz zgoraj. Z vsemi ostalimi položaji pa ni problema :).
Drugače pa ja, čas + eksperimentiranje. Sem pa gledala eno diplomsko nalogo, od ene slovenke, ki je pisala prav na temo nuvaringa, in je bilo posebej poudarjeno, da ima kar nekaj parov na začetku težave z obročkom med seksom, po nekaj časa pa se ta procent zelo zmanjša (če se dobro spomnim je takih parov manj kot 10%). Ni za obupat :wink:

Evo, sem celo uspela najt pravo diplomsko :). Na tem naslovu si jo lahko naložiš in podrobneje prebereš, meni je pred odločitvijo za obroček zelo koristila :)

http://dkum.ukm.si/Dokument.php?id=23062&lang=slv
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 29. Dec. 2013 20:53

a mislite da je vredu, če obroček pustim notr namesto 3 tedne, samo ene 3 ali 4 dni več in imam potem menstruacijo? pa bi blo vseeno, če dam nasledn obroček notr spet na isti dan kot vedno - tako da bi mela ful krajšo menstruacijo? bi rada prestavla zaradi novega leta :)
You make me smile, please stay for a while :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 29. Dec. 2013 23:36

Menstruacija se ti ne bo ustavila, ko bos dala nov obrocek noter, torej ne bo ful krajsa. Zakaj pa enostavno ne preskocis premor in kar vstavis nov obrocek?
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 30. Dec. 2013 9:50

sem mislila tut na to, pa piše v navodilih da to ni ravno priporočljivo tako da ne vem sploh kaj bom zdej nardila. zaenkrat mam 2 dni dlje obroček notr.
You make me smile, please stay for a while :)
Shine-shine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 28. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Shine-shine » 30. Dec. 2013 15:11

Če ne želiš M pač preprosto daš nov obroček noter .
Jaz sem tako delala neprekinjeno skoraj 3 leta. Saj premora ne rabiš imeti ,če ne želiš

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov