Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Dec. 2013 22:51

^^Mene tud to zanima :D Ajde, eno je da vzameš tabletko, se ga nažreš ko mamba pa vse pobruhaš v roku ene ure. Ampak če bi to držalo.... Erm, se mi zdi da bi blo še bistveno več primerov nosečnosti, kot jih je :D
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 03. Dec. 2013 23:09

^^ Jst bi mela že celo fuzbal moštvo doma :lach:
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 03. Dec. 2013 23:11

ja sej pomoje ni mišljeno da ti spiješ pol litra vodke in bi se zaj učinkovitost zmanjšala za pol :D
pač tisto da so tabletke 99,6 (al koliko) zanesljive, in ne 100 %, je večina na račun prekomernega zaužitja alkohola in netočnega jemanja tablet, tako je bilo rečeno pri farmakologiji, čeprav so baje delali neke raziskave, da alkohol kao ne vpliva.
isto kot če nekdo vsak dan spije kozarec grenivke, se učinkovitost zdravila poveča oz. lahko ogroža zdravje, če se mora zdravilo jemat v točno določenih dozah :3
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 04. Dec. 2013 21:55

To, da so tbl. manj kot 100% zanesljive in da to piše v vsakih navodilih, je čist obično pravno varovalo proizvajalca. Tako primeru, da ženska ne jemlje redno (česar se ne da dokazat) in zanosi, ta ne more tožit proizvajalca.

@haylee: haha, napisala si tisto, česar sm se js uspela vzdržat :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 04. Dec. 2013 23:19

*mala* napisal/-a:Js sm pa po 2 (3?) letih zopet na tabletkah, po dveh "pregnancy"- preplahih (na srečo le preplah) sem prišla do zaključka, da ni vredno mojih živcev in sekiranja, da kaj če je kaj narobe (+ pod alkoholom si ne zaupam najbolj). Tak da ja, upam da bo sedaj kaj manj negativnih učinkov, čeprav sem skoz govorila, da ne grem nazaj. Bomo vidl...



:gruebel: zakaj si pa ne/mu zaupaš, da bo nataknil kondom? al v čem je problem?

ker mi čisto uspešno furamo kondom/umik že nekaj let zdej in ni blo nobene panike razen enkrat ko je kondom počil.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Dec. 2013 1:51

^^ Ker sva bla 1× tak pijana, da še vedno ne veva, al sva seksala al ne npr. (ravno plodno obdobje), sredi vikenda in je bla precej panika pol (brez šanse za hitro morning after). (ja, čakam napad kakega pametnjakoviča, kak sm bla lohk tak pijana- my B-day party :D ). Men je blo preveč stresno + dvakrat zamujanje menstruacije, ki precej redna, test, na srečo minus. Ni to zame, so KT (sicer slab) easy way out.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Dec. 2013 11:27

zato vprašam, ker se mi z enakimi 'problemi' soočamo. ampak nam gre nezavedno natikanje kondoma boljše od rok kot jemanje tabletk. to šele pozabljam, oz sem.

je pa res, da smo malenkost starejši. sej veš, vaja dela mojstra :D
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 07. Dec. 2013 13:33

Jep, vaja dela mojstra :D Kalkuliranje plodnih dni plus umik gre vsaj meni zaenkrat dobro od rok. Je pa res, da naju nosečnost ne bi lih iz tira spravla.

Mala, če so ti tabletke ziheraška zadeva, se jih pač ponovno loti :D Mogoče bo pa tokrat šlo :wink: Ni vredno, da se vsakič sproti sekiraš (sploh če ti je prezgodaj za naraščaj).
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 10. Dec. 2013 11:22

Nehala sem jemati kontracepcijske tabletke in po 2 tednih se mi je koza grozno poslabsala, lase si moram umivat ksoraj vsak dan... :(
Po kolkem casu se naj bi to kaj izboljsalo?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Dec. 2013 11:25

Kar nekaj časa. Pri meni je cca pol leta...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 16. Dec. 2013 15:48

odvisno tudi, koliko časa si vnašala hormone v telo..
Uporabniški avatar
angie.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angie. » 11. Jan. 2014 9:21

...
jernejab
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jernejab » 23. Jan. 2014 17:30

ali mogoče katera uporablja kontracepcijske tabletke Zoely? prebrala sem da se pogosto poslabša koža ali se to po dolgem jemanju izboljša? zanima me tudi če se je katera tudi zredila?
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 24. Jan. 2014 12:36

Prijateljica jih uporablja in pravi, da je zadovoljna. Ne opaža nič stranskih učinkov. Baje imajo te KT ultranizko vsebnost hormonov, ki so zelo podobni naravnim hormonom, tako da je možnost za pojav stranskih učinkov, ki si jih naštela, verjetno zelo majhna.
Uporabniški avatar
skepticone
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 3. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a skepticone » 28. Jul. 2014 19:57

Lahko tako naredim?

Jemala sem belaro 1 teden in mi je naredila res grozne stranske ucinke. Slabost. Dusenje ponoci (imam astmo in me je to zbujalo, ko drugace nimam problemov), spikanje pri srcu. Res prav bolecina in tesen obcutek s kratko sapo.

Vceraj po enem tednu sem se enkrat probala belaro s 1. Tableto, ampak sem danes spet dobila taksne simptome. Se hujse bolecine po celem prsnem kosu in dusenje. Nekje 20 ur po tableti. In zdaj ne vem. Lahko jaz nadaljujem z yazom?

Da bi vzela prvo tabletko.od yaza in bi s tem nadaljevala?

Do zdaj vem da sem si hormone ze cisto zmesala tako da lahko sploh pricakujem menstruacijo ob belih tabletah? Koncala se mi je 24. Prvic sem belaro vzela 17. In jo jemala 7 dni kot sem rekla prej In sem potem imela menstro 10dni. Kar se ni se nikoli zgodilo.

Torej kdaj lahko pricakujem potem menstro? In lahko to sploh naredim , nadaljujem z drugo znamko ali se mi lahko slucajno zaradi tega naredijo kaksni krvni strdki? Bom zascitena po 1. Tednu?

V vsakem primeru me je yaza zlo strah ceprav sem ga ze jemala lani 2 meseca. Ker je tolko tozb o pljucnih embolijah. So res dovolj varne ce jih jemljem 1 mesec?

Zanima me tudi ce je katera imela taksne probleme z belaro?
In pa yaz. Je katera imela probleme z njim. Te hude mislim. Strdke Itd?

Se opravicujem za dolg post ampak sem cela panicna. Tako da punce ki se spoznate, prosim za nasvete.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]