Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 03. Apr. 2013 17:24

haley napisal/-a:Jaz sem bila vedno proti jemanju, pol sem pa slišala še veliko izkušenj od kolegic, katere so bile vse negativne, tako da ni šans da bi jih pol začela jemat. Pa sem imela skoz rednega partnerja.


redkokdaj za kakšno stvar slišiš dobre stvari. LJudje pač radi malo še natvezijo .
Jaz nisem nikoli proti jemanju česa,če sama nisem poskusila.
Mene KT rešujejo pred neznosnimi bolečinami in HB da obstajajo.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 03. Apr. 2013 18:00

Men so res top, ker s kondomi mi je grozno. Ampak sem imela take grozne težave odkar jih jemljem (probala Yasminelle ter Qlaira, ki naj bi bile najbolj naravne) pa pač ne gre. Odkar jih ne jemljem se moje počutje vrača na normalno. Tako da očitno ne bi pri meni nič s tabletkami, mam pa namen sprobat obroček čez nekaj časa. :)

tudi glede na to, da se vidiva s fantom 2 vikenda na mesec, raje uporabljam kondome, čeprav pogrešam tisto brezskrbnost pri tabletkah. eh, nevem.

vem pa da večina mojih frendic nima nobenih težav, razen nizkega libida (kar je kar velik problem, če vprašate mene).
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Apr. 2013 20:41

Prodaj-a napisal/-a:
haley napisal/-a:Jaz sem bila vedno proti jemanju, pol sem pa slišala še veliko izkušenj od kolegic, katere so bile vse negativne, tako da ni šans da bi jih pol začela jemat. Pa sem imela skoz rednega partnerja.


redkokdaj za kakšno stvar slišiš dobre stvari. LJudje pač radi malo še natvezijo .
Jaz nisem nikoli proti jemanju česa,če sama nisem poskusila.
Mene KT rešujejo pred neznosnimi bolečinami in HB da obstajajo.


Ne vem zakaj bi se glede takih stvari ženske zlagale oz. natvezile stvari. Če ji tabletke ne odgovarjajo, je zagotovo nek konkreten razlog, ne bo rekla to kar tako. Pa tudi sama sem pri kakšni kolegici opazila spremembe v razpoloženju, ko je jemala tabletke in potm ko jih je nehala - nekatere stvari se tudi brez pogovora opazi.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 04. Apr. 2013 9:13

jaz tudi ne vem zakaj bi,se pa dogaja in ne redko .
če pač nekaj ne zastopimo še ne pomeni da to ni tako
Mravljica.3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Mravljica.3 » 24. Apr. 2013 14:27

Pred 2 mesecema sem začela z jemanjem KT Belara, zdaj končujem drugo škatlico. V nedeljo se je pojavila manjša kapljična krvavitev, ki se je nato stopnjevala, danes je že kar precej močna. Sicer pa naj bi danes vzela zadnjo tableto in naredila 7-dnevni premor. S tabletami sem normalno nadaljevala in jih redno jemala, le v nedeljo se je zgodilo da sem jo vzela ob 23h, običajno jemljem ob 22.
Tudi prejšnji mesec sem imela manjšo vmesno krvavitev ob približno podobnem času, vendar je bila manjša in bolj kratkotrajna kot ta mesec. G mi je sicer ob izdaji recepta razložila, da lahko v prvem mesecu pričakujem vmesne krvavitve, nato pa naj se ne bi smelo več ponavljati.
Zato sem sedaj zmedena, kaj narediti? Skrbi me namreč možna zmanjšanost zaščite. Ima katera podobne izkušnje ali nasvet?
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 25. Apr. 2013 7:32

Ob vsaki menjavi Kt za drugo vrsto ali ob vsakem pričetku na novo se sprva lahko pojavijo krvavkasti izcedki kljub rednemu jemanju tabletk. Posebej pogosti so pri prvi uporabi tabletk, ker začenjamo z jemanjem ob menstruaciji. kasnje je tega vedno manj, manj pogosto in nekako v 6 mesecih mora prenehati. v nasprotnem primeru pa je potrebno najti drugo hormonsko kombinacijo, ki bo boljša za določeno žensko.
Uporabniški avatar
*nobody*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 30. 5. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a *nobody* » 20. Maj. 2013 21:06

Živjo!
Mene pa zanima, če je katera že slišala za tabletke Zoely? Mi je danes ginekologinja rekla, da so neke nove, ki naj bi imele manj stranskih učinkov. Me zanima če je že kera slišala za njih, jih uporabljala in kakšne so izkušnje?

Namreč jemala sem Yarino in so se mi pojavljale grozne migrene in sem bila pol leta brez, nato pa začela z obročkom Nuvaring in po slabe pol leta uporabe so se mi spet začele ponavljat migrene in tudi drugi stranski učinki, tako da sem se odločala med tem ali bi šla nazaj na tabletke ali prenehala. In sva se z ginekologinjo odločili, da naredim 6 mesecev pavze da res vidim če so hormoni krivi za migreno in potem grem na Zoely.
Sicer na internetu nisem zasledila ničesar, razen navodil za uporabo iz katerega sem razbrala da se jemlje na isti princip kot Yaz (24 dni + 4 placebo).

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 22. Maj. 2013 19:17

mene pa zanima, če mislite da kontracepcijske tabletke lahko vplivajo tudi na pretirano anksioznost? malo mam težave s paniko zadnje čase, s tesnobo. pa ne vem, a je možno da je to tudi nek stranski učinek tabletk, da mi je te težave mal pojačalo
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 22. Maj. 2013 19:44

^^ja! definitivno je možno.
moja ginekologinja ve, da se zdravim za anksioznostjo in ko sem šla po nasvet glede prenehanja jemanja je rekla, da so tabletke stanje verjetno poslabšale oz. sem bolj dovzetna za njihove vplive.
tak da če maš že v osnovi probleme s tem, se bolj pazi :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 24. Maj. 2013 10:38

js se sičer nič ne zdravim, samo sem zmer mela mal težave s tem, pa zadne čase se mi zdi da se je dost poslabšal. in ne vem s čim naj povežem..ok verjetno tabletke res nekoliko vplivajo na to:/ potem moram pa resno premislit, kaj bom naprej.
You make me smile, please stay for a while :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Jun. 2013 19:59

*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 27. Jun. 2013 22:03

ponovno pišem zaradi istega problema, saj prejšnjič nisem dobila odgovora. jemljem KT qlaira in z njimi se počutim kakor, da sploh ne bi jemala tabletk. skratka nič stranskih učinkov. z razliko enega - če zamudim s tabletko samo 4 ure, dobim menstruacijo teden preden bi jo sicer morala dobiti in ta traja cel tisti teden + še cel nasleden teden, ko bi menstruacijo dejansko morala imeti. tako da imam kdaj M tudi po 14 dni. se še kateri to dogaja? je res potrebno pri qlairi jemati na točno določeno uro, ker je ta tip KT zelo "švoh", ali pa je mogoče vzrok podaljšane krvavitve nekaj drugega?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Jun. 2013 3:07

^^Ginekologa si že poklicala?
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 28. Jun. 2013 12:12

če bi, ne bi tu spraševala. konec poletja grem na pregled in jo bom vprašala. to se mi zgodi recimo 3x letno in me res zanima ali je ravno netočno jemanja vzrok tako dolge krvavitve (čeprav je zamuda recimo max 4 ure).
blairy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 10. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a blairy » 01. Jul. 2013 17:55

Hej!
ima katera mogoče podobne izkušnje - v enem tednu sem se zredila za 3 kg, ne da bi drugače športala/jedla kot običajno. Počutim se mehka ter debela, vse mi je pretesno. (to je opazil tudi fant). In še nekaj : vsaj 1 teden mi skoz gre na jok in izbruhnem ob najmanjši čustveno obarvani stvari. Normalno me najboljši romantični/žalostni filmi niti malo ne ganejo.Pojedla sem 2. zavojček Cileste, sem na drugi pavzi, menza je. Prej nobenih težav. Pred tem pa sem bil na Diane35 (da...), ampak so ble ok, brez stranskih učinkov. Psihično tut brez problemov. Zdaj pa
:cry: :cry: :cry:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]