Kontaktne leče

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 25. Apr. 2012 12:44

Razmišljam, da bi začela nosit leče in me zanima, če je pregled nujno povsod samoplačniški ali je kje kakšna ordinacija, kjer delajo na kartico?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Apr. 2012 15:42

^^ Pomagalo bi vedet iz kje si. (imam v spominu da Nm)

Sem bla včasih samoplačniško, sedaj pa majo na kartico:Pušnik Novljan. In sem res zadovoljna :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 25. Apr. 2012 16:32

Ja, Nm. Sem ravno dopoldne klicala tja, pa so me najprej vprašali kakšno dioptrijo imam, potem pa je rekla, da pride 30€. Saj ne, da jih nimam, ampak vseeno vprašam, če se da kako prišparat. Niti nisem še čisto odločena, da sploh bi leče. :?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 27. Apr. 2012 10:06

verjetno je cena odvisna od firme. moje pridejo 30 eu na škatlico, v kateri je 6 leč, torej za 3 mesece. je pa mi zadnjič okulist rekel, da obstajajo še neke izboljšane, ki pa pridejo, mislim, da skoraj dvakrat toliko (v glavnem precej dražje so). drugače jaz po svetu bistveno raje hodim z lečami, doma imam pa očala
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 09. Maj. 2012 21:00

Punce, kakšen je vaš ritual zjutraj? Povedali so mi, da moraš najprej dat lečo noter, potem MU, zvečer pa najprej MU dol, potem lečo ven. Kam pa paše zjutraj negovalna krema? Se najprej namažete z njo ali potem, ko date lečo že noter?

Drugače sem se pa danes učila vstavljanja in mi dvakrat ne rata isto... Včasih gre v 5ih minutah, včasih pa v 15ih ne. Vaja dela mojstra :D
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Maj. 2012 22:02

Hm, res? Kako ti pa to rata? Jaz si dam vedno prej leče ven, potem šele odstranim make up z oči :| Ostale, ki jih poznam, tudi... si sploh ne predstavljam drugače.. Enkrat sem se zmotila oz. pozabila, da imam še leče, in si šla odstranjevat make up - leč nisem nikoli več našla, ker sem jih z vatko nekam odplaknila :D Saj itak po odstranitvi lečo umiješ s tekočino, pa tudi nič se ne dotika make up-a ob odstranjevanju (jaz bi se kvečjemu bala, da ji bo stik z odstranjevalcem škodil) :nixweiss: Mažem se pa tudi vedno potem, ko so leče že noter.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 11. Maj. 2012 16:54

Ne, vedno se da najprej leče vn/not, potem se pa namažeš oz. si daš MU dol. Sej bi čist zapackala lečo z odstranjevalcem MU...

Js si zjutri načeloma umijm obraz in oči, pol dam leče notr in potem se namažem. Kar se tiče negovalne kreme je itak vseeno a prej al potem, problem so tiste stvari k ti lahko zapackajo lečo, torej maskara, razna senčila ipd.

Z vstavljanjem leč pa nikol nism mela težav... Uvajanje sm mela pomoje 10min, potem sm si jih doma neki časa vstavljala pred ogledalom, zdej pa kr na slepo :D
Live. Love. Surf.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 11. Maj. 2012 18:10

js se pa najprej napacam z mejkapom in šele nato si dam leče not. preden si mejkap odstranim, najprej odstranim leče.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 11. Maj. 2012 20:42

Maychy napisal/-a:Punce, kakšen je vaš ritual zjutraj? Povedali so mi, da moraš najprej dat lečo noter, potem MU, zvečer pa najprej MU dol, potem lečo ven. Kam pa paše zjutraj negovalna krema? Se najprej namažete z njo ali potem, ko date lečo že noter?

Drugače sem se pa danes učila vstavljanja in mi dvakrat ne rata isto... Včasih gre v 5ih minutah, včasih pa v 15ih ne. Vaja dela mojstra :D


Jaz si zjutraj najprej obraz umijem itd, potem pa dam leče notri in se naličim. Zvečer pa najprej MU dol z robčki in potem leče ven.

Uf madonca, rabiš pa kar precej časa za not dat leče. Nimaš kaj, vaja dela mojstra, tako da kar vadi! S časom gre to že čisto avtomatično. Jaz imam to zrihtano v slabi minutki. :)
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 12. Maj. 2012 7:43

No saj sedaj (po 4 dneh) je že bolje. 5 minut je ven in noter, pa še to se bo verjetno popravilo. Hm... tale vrstni red pa vidim, da ima vsaka drugačen... Meni so pri okulistu tak vrstni red svetovali zato, da daš lečo zmeraj "na čisto", ko nisi namazan, kar je po svoje smiselno, zna pa biti problem takrat, ko imaš gor malo več MU. Bom poskusila z robčki, potem bom pa morala še ugotovit, kaj je v redu.

Hvala za odgovore!
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 12. Maj. 2012 12:38

Sej o tem vrstnem redu leč in MU je blo že govora, mnenja in nasveti okulistov in optikov so različna, tko da tuki ni načina, ki bi bil pravilen oz napačen. Če si jst odstranjujem leče pred MU si vedno napackam maskaro na prste, ko dajem lečo ven, posebej pri ta drugi leči, ko mam prste že mokre. Trepalnice si pa ne morem tok narazn povlečt, ker mam full dolge in si jih vedno še par izpulm, ko se trudm čim bolj narazn dt. Jst ubistvu uporabljam kr oba načina, ko mam samo senčke dam najprej leče vn, pri maskari pa večinoma najprej MU dol, je pa res treba pazit s čim odstranjuješ, da ne zapacaš leče. Men se zdijo najbolj primerni robčki pa seveda je treba bit nežen.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 18. Maj. 2012 21:23

Sem tud začel zelo resno razmišljat o lečah, ker mi očala gredo h koncu in bi jih mel samo še za buljit v komp, večino časa pa leče, pa me zanima kaki je sploh strošek za leče in, če priporočate kakega okulista v ljubljani. Hvala za odgovore.
p.s.: resnično ni šans da grem 70 strani čekirat tak, da bi prosil en hiter in enostaven odgovor na ta osnovna vprašanja.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Maj. 2012 22:03

^^ Krstič je dost kul (tud na forumu že parkrat omenjen)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Maj. 2012 8:02

Lece so pa približno 25€ za 3 pare leč (za 1 mesec in pol, če dvotedenske), enodnevne za 30 leč. Definitivno je večji strošek, kot očala (pa še tekočino za leče je treba kupovat, cca 6€ za 100 ml ali 12€ za 250-300 ml). cene v spletni trgovini.
Sama menjavam leče in očala. Ker so moje oči res utrujene po dolgem nošenju leč.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 05. Jun. 2012 20:59

Še eno vprašanje se mi poraja... A se da kupit posodico za leče tudi posebej? Kupila sem namreč 300mL tekočine (in s tem eno posodico) in šele potem prebrala, naj bi se tudi posodica za leče menjala vsak mesec. Tekočine pa zdaj nekaj mesecev ne rabim kupit. Kako delate ve?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov